اخباراخبار جهان

سئول کره شمالی را به دلیل سرقت ارز دیجیتالی تحریم کرد

کره جنوبی در رابطه با تعدادی از حملات سایبری که اغلب منجر به سرقت ارزهای دیجیتال می شود، تحریم هایی را علیه کره شمالی اعمال کرده است. مقامات سئول می گویند که رژیم پیونگ یانگ از دارایی های دیجیتالی برای تامین مالی پروژه های توسعه هسته ای و موشکی خود استفاده می کند.

کره جنوبی هکر های کره شمالی را با اولین تحریم های سایبری مورد حمله قرار داد

دولت کره جنوبی در واکنش به حملات سایبری که گفته می شود توسط کره شمالی برای تامین مالی برنامه های نظامی این کشور انجام شده است، تحریم هایی را وضع کرده است. وزارت امور خارجه در سئول روز جمعه اعلام کرد این اقدامات چهار فرد و هفت نهاد کره شمالی را هدف قرار می دهد.

این تحریم‌ها که اولین تحریم‌هایی است که توسط کره جنوبی اعمال می‌شود، و هدف آنها تحریم عوامل مرتبط با سازمان اطلاعاتی اصلی کره شمالی، اداره کل شناسایی، که مسئول عملیات‌های جنگ سایبری پیونگ یانگ است، در نظر گرفته شده است.

از جمله گروه هکری لازاروس، که با صدها میلیون دلار ارز دیجیتالی سرقت شده مرتبط است و یکی از اعضای آن به نام پارک جین هیوک است، که در لیست تحت تعقیب ترین مجرمان سایبری FBI قرار دارد و گفته می شود که پشت باج افزار Wannacry و سایر حملات سایبری است.

یک مقام ارشد وزارت امور خارجه به نقل از کره هرالد بدون ارائه جزئیات تاکید کرد:

اینها تنها اهدافی نیستند که تحت بررسی هستند.

UPI گزارش داد که دانشگاه اتوماسیون پیونگ یانگ که گمان می رود هکرهای کره شمالی را آموزش می دهد نیز در لیست سیاه قرار گرفته است.

وزارت امور خارجه کره جنوبی گفت که این هکرها ارز دیجیتالی به ارزش بیش از 1.2 میلیارد دلار را از سال 2017 به سرقت برده اند. بیش از نیمی از آن ناشی از حمله مارس گذشته به Ronin، شبکه بلاک چین بازی آنلاین Axie Infinity است.

بر اساس پیش‌نویس گزارش سازمان ملل که توسط ناظران مستقل تحریم‌ها تهیه شده است، کره شمالی در سال 2022 بیش از سال های گذشته دارایی‌های رمزنگاری شده را به سرقت برده است. این سند که هنوز به صورت عمومی منتشر نشده است، به تخمین‌های متفاوتی اشاره می‌کند، از جمله ارزیابی مبنی بر اینکه ارزش پول مجازی هکرهایی که برای پیونگ‌یانگ کار می‌کردند در دوره مورد مطالعه بیش از یک میلیارد دلار بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا