اخباراخبار ایراناخبار جهان

ایران و روسیه در حال بررسی انتشار استیبل کوین با پشتوانه ی طلا هستند

مطبوعات روسیه فاش کردند که تهران و مسکو در مورد راه اندازی احتمالی یک استیبل کوین با پشتوانه ی طلا برای استفاده در تسویه حساب های بین المللی گفتگو کرده اند. یک قانونگذار خاطرنشان کرد، با این حال، برای ضرب کردن ارز با پشتوانه طلا، لازم است مقامات دو کشور یک قانون در مورد دارایی های رمزنگاری شده را تنظیم کنند.

نمایندگان روسیه و ایران با استفاده از استیبل کوین با پشتوانه طلا در مورد تجارت خارجی صحبت می کنند طبق گزارشی به نقل از رئیس سازمان صنعت کریپتو در فدراسیون روسیه: بانک مرکزی ایران در حال بررسی امکان ایجاد توکن دیجیتال با مشارکت روسیه برای تسهیل تجارت در منطقه فارس است.

الکساندر براژنیکوف، مدیر اجرایی انجمن اقتصادی ارزهای دیجیتالی، هوش مصنوعی و بلاک چین (راسیب) روسیه، به روزنامه تجاری Vedomosti گفت: این ارز دیجیتالی می تواند به عنوان وسیله ای برای پرداخت در تسویه حساب های بین المللی پذیرفته شود.

فرض بر این است که پشتوانه این توکن طلا خواهد بود و یک استیبل کوین است. استیبل کوین ها ارزهای رمزپایه ای هستند که ارزش آن ها معمولاً به ارزهای فیات صادر شده دولتی یا فلزات گرانبها متصل می شود. در حالی که مقامات روسیه تصویب مقررات جامع بیت کوین و موارد مشابه را به تعویق انداخته اند و در حالی که بانک روسیه با قانونی شدن ارزهای دیجیتالی در این کشور مخالف است.

پیشنهادی برای اجازه استفاده از استیبل کوین های دارای پشتوانه طلا در سال گذشته منتشر شد. عضو پارلمان روسیه می‌گوید: ابتدا ارزهای دیجیتال باید تنظیم شوند. طبق گفته ی ناشران، ارز دیجیتال PAX Gold، بزرگترین توکن دیجیتالی که پشتوانه ی آن طلای فیزیکی است و در حال حاضر از نظر ارزش سرمایه در رتبه 74 قرار دارد و ارزش بازار آن بیش از 511,000,000 دلار است. این یک توکن ERC20 مبتنی بر بلاک چین اتریوم است.

خبر مذاکرات توسط آنتون تکاچف، عضو کمیته سیاست اطلاعات، فناوری اطلاعات و ارتباطات دومای دولتی، مجلس سفلی پارلمان روسیه تایید شده است. با این حال، تکاچوف خاطرنشان کرد که این موضوع تنها پس از تنظیم کامل ارزهای دیجیتال به طور فعال در سطح ایالت مورد بحث قرار خواهد گرفت.
روسیه و ایران، هر دو تحت شدیدترین تحریم های اقتصادی و مالی غرب هستند، به همین علت به دنبال دارایی های دیجیتالی شده به عنوان ابزاری برای دور زدن محدودیت ها و تحریم ها هستند. در ماه اوت، ایران اولین سفارش واردات رسمی خود را با استفاده از ارز دیجیتال انجام داد در حالی که روسیه در نظر دارد پرداخت‌های رمزنگاری فرامرزی را قانونی کند.

دو کشور ایران و روسیه همچنین در حال توسعه ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC)، روبل دیجیتال و ریال کریپتو هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا