آموزش کیف پولآموزش

آموزش کیف پول تراست

کیف پول Trust تمام موانع معمول در دسترسی، ذخیره و مدیریت دارایی‌های دیجیتالی را از یک پلتفرم از بین می‌برد. همان گونه که ما در دنیای واقعی نیاز داریم تا برای نگهداری و محافظت از پول و دارایی خود از کیف پول و بانک ها استفاده کنیم، در دنیای ارز های دیجیتالی نیز نیاز به استفاده از یک کیف پول داریم تا از دارایی ما محافظت کند یا در صورت نیاز آن را انتقال دهد.بحث زیر یک آموزش دقیق از کیف پول Trust را پوشش می دهد که شامل یک طرح کلی از ویژگی های آن است. علاوه بر این، می توانید آموزش نحوه نصب کیف پول کیف پول Trust و روش های استفاده از آنها را نیز یاد بگیرید.

اگر در بازار ارزهای دیجیتالی فعالیت می کنید تاکنون باید نام کیف پول یا همان تراست ولت را شنیده باشید، یکی از بهترین گزینه‌های بازار در حوزه کیف پول‌های دیجیتالی، تراست والت است. در ضمن می دانید هر سرمایه گذاری باید برای ذخیره دارایی خود از یک کیف پول امن استفاده کند.

این کیف پول می تواند سخت افزاری باشد یا نرم افزاری. در این آموزش کیف دیجیتال از کافه ترید به سراغ آموزش کیف پول تراست ولت رفته ایم. اگر هنوز نمی دانید چگونه از کیف پول تراست استفاده کنید مقاله زیر را بخوانید.

در این مقاله می خواهیم درباره آموزش چگونگی ساخت کیف پول تراست نشان دهیم همچنین آموزش نحوه راه اندازی آن را یاد بگیریم و همچنین در این آموزش، نحوه ایجاد، استفاده، ذخیره، دریافت و ارسال ارزهای دیجیتال با کیف پول Trust را خواهید آموخت. ما در این مقاله سعی کرده ایم تا به سوالات شما پاسخ جامع و کاملی ارائه دهیم.

آموزش کیف پول تراست ولت

حال اگر آماده‌اید برویم سراغ آموزش کیف پول تراست ولت؛ در این آموزش تراست ولت سعی شده تمام نکات مهم مربوط به کیف پول تراست والت (Trust Wallet) بررسی شود. تا انتهای این آموزش کاربردی با ما همراه باشید.

آموزش نصب کیف پول تراست ولت

مرحله اول این آموزش نحوه دانلود کیف پول است: برنامه را از طریق وب سایت https://trustwallet.com  از طریق برنامه گوگل پلی مطابق با سیستم خود را (ios ، Andrid) دانلود کنید.

دانلود تراست ولت

مرحله دوم در این آموزش بعد از دانلود برنامه و نصب آن است: هنگامی که کیف پول را باز کنید و روی “ایجاد کیف پول جدید” ضربه بزنید. در مرحله بعدی عبارت بازیابی 12 کلمه ای خود را دریافت خواهید کرد که به عنوان پشتیبان برای وجوه شما عمل می کند.

نکته مهم: عبارت 12 کلمه ای خود را به هیچ عنوان فراموش نکنید چون هیچ راهی برای تغییر یا امکان بازیابی آن وجود ندارد و در صورت گم کردن یا فراموشی آن سرمایه خود را از دست خواهید داد.

کیف پول تراست ولت با حساب های بانکی سنتی کاملاً متفاوت است و شما مالک واقعی “پول” خود هستید، و کیف پول تراست ولت هرگز نمی تواند به دارایی های دیجیتال شما دسترسی داشته باشد.

همچنین بخوانید: آینده ریپل

آموزش نصب کیف پول تراست ولت

در سومین مرحله از آموزش کیف پول تراست ولت باید بدانید قبل از اینکه مرحله ساخت کیف پول را تمام کنید، بررسی کنید که عبارت 12 کلمه ای را به ترتیب و صحیح یادداشت کرده اید. یکی از مهمترین نکات آموزشی کیف پول تراست ولت، همین مورد است!

تراست ولت

آموزش ایمن کردن کیف پول تراست ولت

بعد از آموزش نصب کیف پول خود بیاموزید چگونه کیف پول تراست خود را ایمن کنید تا از حداکثر امنیت برای دارایی های دیجیتال خود اطمینان حاصل کنید. اکنون که تعداد ارزهای دیجیتالی بیشتر می شوند، متاسفانه، تعداد کلاه برداران و طرح ها و روش های آنها نیز بیشتر می شوند. در حالی که هک کردن شبکه‌های بلاک چین بسیار دشوار است، مجرمان سایبری اغلب راه‌هایی برای دستکاری اطلاعات کاربران برای دسترسی به وجوه آنها پیدا می‌کنند. تنها در سال گذشته، بیش از یک میلیارد دلار ارز دیجیتال در چندین سرقت به تاراج رفت.
در این مقاله آموزش می دهیم که چگونه به عنوان یک کاربر امنیت کیف پول تراست خود را تقویت کنید.

کیف پول تراست چگونه کار می کند؟

برای مبتدیانی که به فضای کریپتو می‌پیوندند، باید بدانند امنیت کیف پول یکی از اصلی ترین و مهم ترین کار هایی است که باید انجام دهند. در بحث امنیت هم کلید خصوصی مهم ترین اصل و در واقع شاهرگ اصلی است. کیف پول نرم‌افزاری است که کلیدهای خصوصی دارایی‌های ارزهای دیجیتال شما را ذخیره می‌کند. کیف پول شما سوابق تراکنش ها را با استفاده از دو کلید عمومی و خصوصی نگهداری می کند.  

یک کلید خصوصی ترکیبی از حروف و اعداد است. کلید خصوصی که برای ارسال بیت کوین به کیف پول دیگر و یا خرج کردن بیت کوین ها و بطور کلی دسترسی به دارایی‌های موجود در کیف پول بکار می‌رود. کلید عمومی نیز یک رشته ترکیبی از حروف و اعداد است که با استفاده از توابع ریاضی رمزنگاری از کلید خصوصی بدست می‌آید.

آموزش عبارت بازیابی (پسورد کیف پول)

برای استفاده آسان،  Trust Wallet همه کلیدهای خصوصی مربوط به سرمایه ی کاربر را رمزگذاری می کند تا یک کلید خصوصی اصلی ایجاد کند، که سپس از طریق یک الگوریتم اجرا می شود تا یک عبارت 12 کلمه ای منحصر به فرد به نام Recovery Phrase ایجاد کند. پس از ثبت نام، کیف پولی به شما اختصاص داده می شود که باید بلافاصله با عبارت بازیابی خود از آن نسخه پشتیبان تهیه کنید.

بهترین راه برای ذخیره پشتیبان کیف پول

عبارت بازیابی اساساً تمام کلیدهای خصوصی شما است که به یک قالب دوازده کلمه ای قابل خواندن تبدیل شده اند. برای ایمنی کیف پول شما بسیار مهم است زیرا هر کسی که عبارت بازیابی را دارد به تمام وجوه موجود در کیف پول شما دسترسی دارد.همچنین، بدون آن، اگر دستگاه خود را گم کنید، نمی توانید به وجوه خود دسترسی پیدا کنید.  به همین دلیل است که باید هر کلمه را با دقت و به ترتیب صحیح یادداشت کنید و آن را در چندین مکان امن ذخیره کنید. در حالی که برخی افراد عبارت بازیابی 12 کلمه ای خود را در برنامه های یادداشت محافظت شده با رمز عبور ذخیره می کنند، ذخیره آن به صورت آفلاین گزینه ایمن تر است. اطمینان حاصل کنید که آن را به وضوح روی یک تکه کاغذ به ترتیب صحیح یادداشت کرده اید، کلمات را دوباره بررسی کنید و آن را در مکانی امن ذخیره کنید.

آموزش پشتیبان گیری از کیف پول تراست والت

در این قسمت آموزش پشتیبان گیری از کیف پول راتست را با شما به اشتراک می گذاریم اگر کیف پولی ایجاد کرده اید و مطمئن نیستید که عبارت بازیابی خود را به درستی ذخیره کرده اید، می توانید با استفاده از مراحل زیر به آن در برنامه دسترسی داشته باشید:

“تنظیمات” را باز کنید.

روی «کیف پول» کلیک کنید.

رای مشاهده عبارت بازیابی، روی نماد «i» ضربه بزنید.

کپی کنید و در مکانی امن ذخیره کنید.

آموزش افزودن امنیت بیشتر به کیف پول تراست ولت

برای امنیت بیشتر می توانید از رمز عبور با یا بدون شناسه لمسی یا شناسه چهره استفاده کنید. مرحله بعدی پس از تهیه نسخه پشتیبان، اضافه کردن یک لایه امنیتی اضافی با افزودن یک رمز عبور است. افزودن رمز عبور دسترسی به کیف پول شما را دشوار می کند. همچنین در صورتی که گوشی شما به سرقت برود می توانید پسورد خود را تغییر دهید یا اینکه رمزارزهای خود را انتقال دهید. در اینجا آموزش قرار دادن این کار آمده است:

به “تنظیمات” بروید

. روی “امنیت” کلیک کنید

گزینه “App Lock” را فعال کنید و رمز عبور انتخابی خود را وارد کنید.

می توانید زمان قفل خودکار را روی فوری، 5، 10 دقیقه، 1 ساعت یا 5 ساعت تنظیم کنید. بسته به دستگاه خود، همچنین می توانید Touch ID یا Face ID را برای باز کردن قفل کیف پول خود فعال کنید.

مراقب فیشینگ باشید!

همچنین بخوانید: آینده ارز فگ

فیشینگ تلاشی از سوی عوامل مخرب برای دستکاری اطلاعات کاربران است برای دسترسی به وجوه آن ها است. در اینجا آموزش کار آن آمده است:  یک کلاهبردار یک شبیه‌سازی از وب‌سایت Trust Wallet یا صفحات رسانه‌های اجتماعی ما ایجاد می‌کند و از شما می‌خواهد کارهایی را انجام دهید،  از جمله فاش کردن عبارت بازیابی خود برای برنده شدن یک جایزه خیالی. دیگران مستقیماً به شما پیامک ارسال می کنند و خود را به عنوان مدیری که به دنبال ارائه راه حل برای مشکلات شما هستند پنهان می کنند. به مثال  زیر دقت کنید :

برای اینکه قربانی یک کلاهبرداری فیشینگ نشوید، موارد زیر را به خاطر بسپارید:  هیچ ادمینی در صفحات رسانه های اجتماعی ما- فیس بوک، توییتر و تلگرام -برای شما پیامکی ارسال نمی کند یا اینکه  از شما بخواهد به هر دلیلی عبارت بازیابی خود را ارسال کنید. هر کسی که برای اولین بار در هر صفحه رسانه اجتماعی برای شما پیامک ارسال می کند به احتمال زیاد کلاهبردار است و باید فوراً آنها را گزارش داده و مسدود کنید. عبارت بازیابی شما تنها متعلق به شماست. هیچ دلیلی برای به اشتراک گذاشتن آن با دیگران وجود ندارد، مهم نیست که چه کسی هستند یا چه می گویند.

آموزش اتصال

اتصال با سایت های شخص ثالث را محدود کنید.

اتصال کیف پول خود به یک سایت شخص ثالث (معتمد یا غیر قابل اعتماد) آسیب پذیری شما را در برابر کلاهبرداری های فیشینگ افزایش می دهد. این امر به ویژه در مورد کاربران iOS که هنوز از Wallet Connect برای پیوند دادن کیف پول خود به DApps استفاده می کنند رایج است. با این حال، خبر خوب این است که فقط در دو مرحله می توانید مرورگر DApp را در کیف پول خود فعال کنید: Safari را باز کنید و به trust://browser_enable مراجعه کنید. یک صفحه پاپ آپ ظاهر می شود که از شما می خواهد صفحه را در Trust باز کند. روی Open کلیک کنید و برنامه Trust Wallet مرورگر را راه اندازی می کند.

کیف پول تراست مسلماً امن‌ترین کیف پول ارز دیجیتال موبایلی است که امروزه در دسترس است.  با این حال، همچنان پیروی از دستورالعمل‌های امنیتی کیف پول برای اطمینان از حداکثر امنیت وجوه ضروری است. بنابراین عبارت بازیابی خود را یادداشت کنید و یک رمز عبور به کیف پول خود اضافه کنید!

چگونه و از کجا توکن کیف پول تراست (TWT) را در ایران بخریم؟

امروز در مورد آخرین تغییرات ارزهای دیجیتالی و همچنین آموزش نحوه خرید ارزهای کیف پول تراست صحبت خواهیم کرد. در ایران ما می توانیم از برخی از صرافی های آنلاین اقدام به خرید و فروش تراست ولت کنید. اما بهترین و مطمئن ترین راه برای خرید ارز های تراست ولت آن از پلتفرم‌های P2P یا همتا به همتا است که در آنجا کاربران اقدام به خرید و فروش ارزهای دیجیتال تراست ولت به‌صورت مستقیم با یکدیگر می‌کنند و به همین خاطر قیمت کوین چه برای خرید و چه فروش بهتر خواهد بود.

کیف پول تراست چیست؟

تراست ولت یک کیف پول چند توکنی است که توسط بایننس در سال 2018 خریداری شد. این کیف پول به شما امکان ذخیره، ارسال، دریافت و مبادله ارزهای دیجیتال مختلف را با یک حساب واحد می دهد. یکی از مهمترین جنبه های آموزش و بررسی کیف پولTrust، تعریف و عملکرد آن است. به عبارت ساده، کیف پول Trust فقط یک برنامه کیف پول دیجیتال موبایل است که با تمرکز بر سهولت استفاده و سادگی برای کاربران طراحی شده است.تراست ولت از بیش از 160 هزار ارز دیجیتال از جمله بیت کوین، اتریوم، اتریوم کلاسیک، بایننس کوین یا راون کوین و … را پشتیبانی می کند. ضمن اینکه کیف پول تراست ولت امکان استیک کردن به شما می دهد،  که به این معنی است که شما در صورت گرو گذاشتن ارز دیجیتال خود سود دریافت می کنید.

هر ارز دیجیتالی شرایط و قوانین مخصوص به خود را برای استیک کردن دارد. به عنوان مثال ارزهایی هایی مانند تزوس، کاسموس یا ترون از الگوریتم اثبات سهام یا POS(مخفف proof of stake) استفاده می کنند.

کیف پول تراست چه توکن هایی را پشتیبانی می کند؟

در جدول زیر تعدادی از ارزهای دیجیتال که توسط کیف پول تراست پشتیبانی می شوند را برای شما قرار داده ایم.

Bitcoin(BTC) Dash(DASH) Nano (NANO) GoChain (GO)
Etheteum(ETH) Tron(TRH) Fantom (FTM) VeChain (VET)
Binance Coin(BNB) Tezos(XTZ) Arbitrum (ARETH) Wanchain (WAN)
Litecoin(LTC) Cosmos(ATOM) Optimism (OETH) Callisto (CLO)
Ripple(XRP) Stellar(XLM) Terra (LUNA) Osmosis (OSMO)
Dogecoin(DOGE) Bitcoin Cash(BCH) Avalanche (AVAX) Kava (KAVA)
Polygon(MATIC) Ethereum Classic(ETH) xDai (xDai) ICON (ICX)
Thorchain(RUNE) Filecoin(FIL) Eco Chain (HT) TomoChain (TOMO)
Zcash(ZEC) Fio(FIO) IoTeX (IOTX) Firo (FIRO)
Smartchain(BNB) Elrond(eGLD) POA Network (POA) Kin (KIN)
Nebulas (NAS) Decred (DCR) Ravencoin (RVN) Waves (WAVES)
Groestlcoin (GRS) Ontology (ONT) Theta (THETA) Thunder Token (TT)
Qtum (QTUM) Viacoin (VIA) Zelcash (ZEL) Aion (AION)
ارز های پشنیبانی شده توسط کیف پول تراست

ویژگی های تراست ولت

این پلتفرم توسط کنترل کنندگان مالی که از حسابداران، توسعه دهندگان، صاحبان مشاغل، تاجران و سرپرستان تشکیل و بررسی شده است.

همچنین بخوانید: آینده ارز دیجیتال ریپل

مزایا و معایب تراست ولت

مزایا و معایب کیف پول تراست ولت

 

مزایای کیف پول تراست

  • کاربر پسند: تنی چند از مردم این برنامه را کاربر پسند توصیف کردند. به ویژه افرادی که تازه وارد دنیای کریپتو و ارز دیجیتال شده بودند.
  • پلتفرم آگنوستیک : کنترل کنندگان از طیف وسیعی از توکن هایی که توسط این پلتفرم پشتیبانی می کرد راضی بودند.
  • نرم افزار رایگان: مشتریان دوست داشتند که فروشنده هیچ کارمزد تراکنش را دریافت نکرده باشد.
  • منبع باز: کاربران با دانستن اینکه برنامه منبع باز و کاملا شفاف است احساس امنیت می کنند.
  • ذخیره‌سازی کلید محلی: بسیاری از مردم از اینکه سیستم کلیدهای خصوصی آنها را به‌جای فضای ابری که آسیب‌پذیرتر هستند، به‌صورت محلی ذخیره می‌کند، قدردانی می‌کنند.
  • استفاده آسان: چندین بررسی کننده احساس کردند که این برنامه خرید و فروش ارزهای دیجیتال مختلف را برای آنها آسان کرده است.
  • تراکنش‌های سریع: مشتریان عموماً از سرعت پردازش تراکنش‌های آن‌ها توسط سرویس خوشحال بودند.
  • نظارت بر دارایی ها:  بسیاری از بازبینان اشاره کردند که این پلتفرم ردیابی چندین دارایی از یک مکان را برای آنها آسان کرده است.
  • دایرکتوری کریپتو:  چندین کاربر دریافتند که دایرکتوری DApps مفید است و به آنها کمک کرد تا سایر تاجران رمزنگاری را پیدا کنند.

معایب کیف پول تراست

عدم پشتیبانی از دسکتاپ: تعداد انگشت شماری از کنترل گران از این که این سیستم فقط برای دستگاه های تلفن همراه آنها در دسترس است ابراز تاسف کردند و آرزو داشتند که بتوانند دارایی های خود را از رایانه های دسکتاپ PC یا Mac مدیریت کنند.

رابط کاربری قدیمی: برخی افراد فکر می کردند که رابط کاربری نامناسب و تا حدودی قدیمی است.

 بدون سند: چندین کاربر مطرح کردند که برنامه هیچ سندی در مورد کریپتوهای مختلف ارائه نکرده است، و خاطرنشان کردند که برای تحقیق در مورد سکه ها باید به منابع خارجی مراجعه کنند.

نقدینگی: چندین مشتری آرزو می‌کردند که ارزشان راحت‌تر باشد. آنها گزارش دادند که برداشت پول سنتی چالش برانگیز است.با وجود برخی انتقادات، به نظر می رسید بسیاری از مردم از این محصول لذت می برند. مشتریان احساس کردند که استفاده از آن آسان و ایمن است. آنها قدردانی کردند که طیف وسیعی از سکه ها را پشتیبانی می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا