اخبار

دو کوان در مونته نگرو به ۴ ماه حبس محکوم شد

دو کوان یکی از بنیانگذاران یکی از بنیانگذاران آزمایشگاه های Terraform به دلیل استفاده از پاسپورت کاستاریکایی تقلبی دستگیر شد. دادگاه مونته نگرو تشخیص داده است که دو کوان به دلیل جعل مجرم است و در نتیجه او به دلیل این جرم به چهار ماه حبس محکوم شده است. دو کوان به 122 روز حبس محکوم شد، متهم 8 روز فرصت دارد تا اعلام تجدیدنظر کند.

به گفته دادگاه مونته نگرو، دو کوان که با نام کوان دو هیونگ نیز شناخته می شود، به داشتن و تلاش برای استفاده از گذرنامه تقلبی محکوم شده است. همان گونه که گفتیم در اطلاعیه دادگاه آمده است که کوان به جرم جعل سند مجرم شناخته شده است. مقامات مجری قانون مونته نگرو اسناد مسافرتی کوان را که شامل پاسپورت کاستاریکا، گذرنامه بلژیکی و دو نوع مدرک شناسایی دیگر است را ضبط کرده اند.

همانطور که در بیانیه ترجمه شده دادگاه آمده است که:

 تمام شرایط مربوط در تعیین شدت مجازات در نظر گرفته شده است. پس از دریافت نسخه کتبی حکم دادگاه، کوان فرصتی هشت روزه برای ارائه درخواست تجدیدنظر دارد.

پس از محکومیت دو کوان مدیر سابق شرکت ترافورم، دادگاه بدوی برای آزادی مشروط او وثیقه ی 435000 هزار دلاری تعیین کرد. این در حالی بود که، دادگاه عالی مونته‌نگرو در 24 مه 2023 حکم وثیقه دادگاه بدوی را به صراحت لغو کرد. ماریا راکوویچ، سخنگوی دادگاه، مستقیماً این اطلاعات رسمی را به بلومبرگ منتقل کرد.

پیش‌بینی می‌شود که تا زمانی که او علیه این حکم درخواست تجدیدنظر نکند، چهار ماه را که معادل  ۱۲۲ روز است را باید در زندان بگذراند. گزارش‌ها حاکی از آن است که زندان‌های مونته‌نگرو بیش از حد شلوغ است و ناراحت‌کننده به نظر می‌رسد. در همین حال، هر دو کره جنوبی و ایالات متحده به طور فعال به دنبال ایجاد یک معاهده استرداد با مونته نگرو هستند تا کوان را در کشورهای مربوط به خود محاکمه کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا