اخباراخبار جهان

چین مرکز ملی تحقیقات بلاک چین را راه اندازی می کند

علیرغم سرکوب مداوم کریپتوها، چین همچنان از فناوری بلاک چین استقبال می کند، تا جایی که مرکز ملی نوآوری فناوری بلاک چین در پایتخت پکن راه اندازی شد. هدف این موسسه جدید تحت حمایت دولت، سرعت بخشیدن به صنعت کشور از طریق فناوری بلاک چین است.

بر اساس گزارش چاینا دیلی از 8 فوریه، این مرکز یک شبکه تحقیقاتی با دانشگاه‌های محلی، اتاق‌های فکر و کسب‌وکارهای بلاک چین ایجاد خواهد کرد تا تحقیقات مربوط به فناوری‌های اصلی بلاک چین را انجام دهد. ثمرات این تحقیق برای دیجیتالی شدن بیشتر چین و همانطور که در گزارش تاکید شده است، به ویژه صنعت آن استفاده خواهد شد.

مسئول مؤسسه جدید آکادمی بلاک چین و محاسبات Edge Computing (BABEC) است. نهادی که بیشتر به خاطر توسعه زنجیره Chang’an یا بلاک چین ChainMaker مشهور است. این بلاک چین در حال حاضر توسط اکوسیستمی متشکل از 50 شرکت تجاری پشتیبانی می‌شود که اکثر آنها، مانند بانک ساختمانی چین یا China Unicom متعلق به دولت هستند.

در زمان انتشار، تعداد شناخته شده تراکنش در ثانیه (TPS) که ChainMaker می تواند انجام دهد 240 میلیون است. در سپتامبر 2022، دولت آن ادعا کرد که چین 84 درصد از کل برنامه های بلاک چین ثبت شده در سراسر جهان را تشکیل می دهد.

در حالی که اعداد واقعی ممکن است تفاوت چندانی نداشته باشند، نرخ تایید به طور قابل توجهی پایین است و تنها 19 درصد از کل درخواست های ثبت شده تایید می شوند.

در کنار بلاک چین، پروژه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) به علامت تجاری دولت چین تبدیل شد. میلیون‌ها دلار e-CNY در سراسر کشور در تلاش برای تقویت پذیرش آن توزیع شده است. با این حال، تراکنش های انباشته e-CNY در اکتبر 2022 تنها از 100 میلیارد یوان (14 میلیارد دلار) گذشت.

با تمام تلاش‌هایی که برای دنبال کردن نوآوری‌های دیجیتال انجام می‌شود، اخیراً یکی از مدیران سابق بانک خلق چین (PBoC) از این کشور خواست تا محدودیت‌های سخت‌گیرانه‌ی ارز دیجیتالی خود را بازبینی کند. این مقام سابق استدلال کرد که ممنوعیت دائمی کریپتو می‌تواند منجر به از دست رفتن فرصت‌های زیادی برای سیستم مالی رسمی شود، از جمله این موارد مربوط به بلاک چین و توکن‌سازی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا