اخباراخبار صرافی

هکرها 3.5 میلیون دلار ارز دیجیتالی را از صرافی GMX سرقت کردند

هکرها کنترل 82519 توکن GMX را در دست گرفتند و دارایی ها را با 2627 اتر مبادله کردند و سپس ارزهای دیجیتالی را با استفاده از پروتکل Hop و Across Protocol به شبکه اتریوم منتقل کردند. هکرها سال را با سوء استفاده دیگری آغاز کرده اند، به طوری که چندین میلیون از نهنگی که دارای مقادیر زیادی توکن GMX که توکن اصلی پروتکل مالی غیرمتمرکز (DeFi) است، گرفته شده است.

در 3 ژانویه، اعضای مختلف جامعه شاهد حرکات مشکوک توکن‌های GMX بودند. پس از این، شرکت های امنیتی CertiK و PeckShield تراکنش ها را که 3.4 میلیون دلار توکن GMX را که از یک نهنگ دزدیده بودند را نشان گذاری کردند. بر اساس پلتفرم تجزیه و تحلیل داده های Lookonchain، هکرها کنترل 82519 توکن GMX را به دست گرفتند و دارایی ها را با 2627 اتر مبادله کردند. سپس، مهاجمان دارایی‌ها را با استفاده از پروتکل Hop و Across Protocol  به شبکه اتریوم متصل کردند.

با وقوع این هک، ارزش توکن GMX را به 38 دلار کاهش یافت ولی  به زودی به قیمت قبلی خود بازگشت. در زمان نگارش این خبر، این توکن در حدود 41 دلار معامله می شود. این کاهش ناگهانی قیمت که ممکن است در اثر هک ایجاد شده باشد باعث نگرانی اعضای انجمن شده است. یکی از کاربران توییت کرد:

چه اتفاقی برای #gmx افتاد؟

همانطور که برخی از اعضای جامعه تأثیر هک را از طریق نمودارها مشاهده کردند، نظراتی در مورد جنبه منفی کیف پول های حضانتی و امانی را در رسانه های اجتماعی مشاهده شد. یکی از کاربران توییتر گفت که این رویداد “روی تاریک کیف پول های حضانتی” را برجسته می کند.

در 1 ژانویه، توسعه دهنده هسته بیت کوین، Luke Dashjr ادعا کرد که بیت کوین را به دست هکرها از دست داده است. توسعه دهنده ی Defrost Finance قصد دارد پس از هک 12 میلیون دلاری که صورت گرفت، تصمیم گرفت به کاربران خود  مبالغی بازپرداخت کند.

به همین دلیل، اعضای جامعه کریپتو نظرات خود را بیان کردند که این هک کردن خطرات ناشی از انتخاب ارزهای دیجیتالی خود را که در کیف پول های حضانتی قرار دارد را بزرگ می کند. اعضای مختلف جامعه کریپتو نیز این احساسات را تکرار کردند و گفتند که اگر یک توسعه دهنده برتر بیت کوین خود را ایمن نکند، مردم عادی هیچ امیدی نخواهند داشت.

هکرهای DeFi در فصل تعطیلات فعال بوده اند. یک روز بعد، یک هک DeFi دیگر مشاهده شد که هکرها حدود 8 میلیون دلار از کیف پول های Bitkeep از طریق APK های در معرض خطر تخلیه کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا