مقالات

تحلیل و بررسی آینده اتریوم

آینده اتریوم چگونه خواهد بود ؟ آیا رشد 400 درصدی اتریوم در سال ۲۰۲۲ محقق خواهد شد ؟ آیا به سرمایه گذاری بلندمدت در اتریوم فکر می کنید؟ آیا قصد دارید این ارز دیجیتال را تا ده سال نگه دارید؟ آیا می خواهید بدانید سرمایه گذاری شما در اتریوم در مدت ده سال چقدر می تواند باشد؟ در این مقاله از کافه ترید بر روی بر آینده ارز دیجیتال اتریوم، وضعیت فعلی و چشم انداز قیمت آینده آن پرداخته شده است. همچنین روی این موضوع بحث میشود که آیا برای سرمایه گذاری روی آینده اتریوم دیر شده است؟

اتریوم شناخته‌شده‌ترین آلت‌کوین است و برای بسیاری از سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان بیشتر از یک ارز دیجیتال است. کارشناسان می گویند که ارزش اتریوم می تواند تا 400 درصد در سال 2022 رشد کند. ارز بومی اتریوم، که با نام اختصاری اتر (ETH) شناخته می شود، از زمان ایجادش به شدت افزایش یافته است.

همچنین بخوانید: آینده ارز feg

آینده اتریوم

اتر در سال 2015 توسط برنامه نویس کامپیوتر به نام ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin) راه اندازی شد، اتریوم که از سال 2015 با قیمت0.311  دلار به بازار آمد با نوسانات زیاد در طول مسیر خود مواجه شده بود در اواخر سال گذشته به بالاترین حد خود و حدود 4800 دلار رسید. نوسانات می تواند برای پنج سال آینده اتریوم نیز بسیار جالب و هیجان انگیز باشد.

همان طور که جورج کروگ در مصاحبه با مجله بلومبرگ گفت که: بعید به نظر می رسد که رقبای اتریوم بتوانند سلطه دومین ارز دیجیتال بزرگ را با توجه به حجم معاملات قابل توجهی که دارد، در حال حاضر و در آینده اتریوم تهدید کنند. وی در ادامه اضافه کرد که:

اتریوم در میان سه ارز برتر بازار قرار گرفته است. و مشتاقان زیادی برای سرمایه گذاری دارد.

او اضافه کرد اگر می توانستید با سفر در زمان به 10 یا 20 سال آینده بروید، می دیدید که درصد قابل توجهی، شاید بیش از ۷۰ درصد از کل تراکنش های مالی جهان به نوعی با اتریوم در ارتباط است. اگرچه وضعیت حال حاضر ارزهای دیجیتالی سر و صدای زیادی به پا کرده است و ارز اتریوم هم از این قائده مستثنی نیست و با در نظر گرفتن اتفاقاتی که ممکن است در آینده برای ارز اتر و همچنین بازار آلتکوین ها اتفاق بیفتد.

سوال اساسی که ذهن تریدرها و سرمایه گذاران را درگیر کرده است این است که آیا تحلیل گران، اشخاص و سازمان ها آینده روشنی را برای اتریوم پیش بینی کرده اند یا خیر؟ در حال حاضر بیت کوین، اتریوم و بایننس کوین بالاترین ارزش بازار را در بین تمام ارزهای دیجیتال دارند. این سه ارز در حال رقابت برای حذف پول نقد از اقتصاد جهانی هستند.

همچنین بخوانید: آینده ریپل

تحلیل تکنیکال آینده اتریوم

تحلیل تکنیکال آینده اتریوم

در حالی که هر کسی می‌تواند ببیند که اتریوم به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری بسیار نویدبخش است و مطمئناً به سرمایه‌گذاران با تمام پشتیبانی و پتانسیل ETH پاداش می‌دهد، همیشه دقیقاً مشخص نیست که اتریوم در زمان های مختلف چه قیمتی را تجربه می کند. تحلیل تکنیکال زیر از بهترین تحلیلگران صنعت ارز دیجیتال جمع آوری شده است تا به درک اینکه آیا برخی از پیش بینی های قیمت از سوی کارشناسان مطابق با آنچه نمودارها می گویند هست یا خیر و آیا کمک می کند.

آیا اتریوم یک سرمایه گذاری خوب برای آینده است و ارزش آن چه قدر خواهد شد؟ نمی توان انکار کرد که اتریوم یک فناوری بسیار ویژه است که می تواند جهان را به طور کامل تغییر دهد زیرا بیشتر بر روی پروتکل متمرکز بر قرارداد هوشمند ساخته شده است. به همین دلیل، کارشناسان و تحلیلگران هر دو انتظار رشد برای آینده اتریوم دارند، پیش بینی شده اتریوم به بالاترین حد خود برسد. اتریوم در حال حاضر حدودا 1200 دلار نسبت به قیمت خود در سال 2021 کاهش داشته است.

آینده قیمت اتریوم 2022 تا 2023

هر ارزی همان گونه که صعودی می شود امکان نزولی شدن هم دارد پس ممکن است اتریوم بعد از رسیدن به عدد 14000 هزار دلار روند نزولی داشته باشد و اتریوم هم از این قائده مستثنا نیست. هر مقاومت و حمایتی ممکن است در طی یک سال یا بیشتر بارها برای هر ارز دیجیتالی اتفاق بیفتد. پیش بینی اتریوم در ژوئن 2023 به دلیل پذیرش گسترده این ارز دیجیتال توسط سرمایه گذاران و کاربران، می تواند ارزش خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

آینده قیمت اتریوم 2022 تا 2023

آینده قیمت اتریوم 2024 – 2025 

همان گونه که قیمت اتریوم صعودی می شود امکان افت قیمت و روند نزولی بعد از اوج قیمت وجود دارد. پس زمانی که وارد بازار نزولی می شود باید از چرخه گاوی پیروی کند و خود را برای بازسازی و جهش دوباره آماده کند. زیرا زمان ورود به رالی و مسابقه بعدی برای زدن ATH جدید است,

با استفاده از جدول زیر، می توانید نگاهی آسان از بالا به پایین به پیش بینی حداقل و حداکثر قیمت اتریوم داشته باشید و از آن برای درک آنچه از نظر اوج و پایین ممکن است استفاده کنید.

همچنین بخوانید: آموزش صرافی پنکیک سواپ

سال پتانسیل صعودی پتانسیل نزولی
2021 $14,000 $1,440
2022 $10,000 $1,440
2023 $7,200 $2,600
2024 _  2025 $41,000 $4,500

علیرغم شروع آرام و ضعیف اتریوم در سال 2022، بسیاری از کارشناسان همچنان خوش‌بین هستند و پیش‌بینی می‌کنند که قیمت اتریوم در سال جاری می‌تواند به طور بالقوه به 12000 دلار برسد. با وجود اخبار منفی، اتریوم همچنان نسبت به سال 2021 شروع نسبتا قوی تری را آغاز کرده است. کارشناسان حوزه ارزهای دیجیتال قیمت اتریوم و نوسانات آن را در سال های گذشته تحلیل کرده اند. فرض بر این است که در سال 2025، حداقل قیمت اتریوم ممکن است به 7336.82 دلار کاهش یابد، در حالی که حداکثر آن می تواند به 8900 دلار برسد. به طور متوسط، نرخ قیمت اتریوم در آینده حدود 7600 دلار خواهد بود.

قیمت اتریوم در 5 سال آینده چقدر خواهد بود؟

با توجه به فناوری و پتانسیل قوی که پشت اتریوم وجود دارد و همچنین پشتیبانی کل صنعت کریپتو از اتریوم و تمجید تحلیل گران برجسته بازار ارزهای دیجیتالی و پیش بینی قیمت و روند صعودی اتریوم انتظار می رود که آینده اتریوم بسیار نویدبخش باشد. با توجه به صحبت هایی که شد به راحتی قابل درک است که به چه علت اتریوم می تواند یک سرمایه گذاری عالی برای آینده باشد.

با توجه به پیش بینی های آینده قیمت اتریوم، این کوین ممکن است تا پایان سال 2022 از مرز 3000 دلار عبور کند. حداکثر قیمت ممکن است حدود 3305 دلار و حداقل آن در حدود 2247 دلار باشد. میانگین قیمت اتریوم برای دسامبر 2022 ممکن است حدود 2644 دلار باشد.

تکنیکال آینده اتریوم

آینده قیمت اتریوم 2030

اگرچه، برخی از کارشناسان تا این حد پیش می روند و آینده اتریوم را برای سال 2030 پیش بینی می کنند. با این حال پیش بینی آینده اتریوم برای بلند مدت ممکن است آسان نباشد. چون امکان اینکه تا سال ۲۰۳۰ هر اتفاقی برای اتریوم بیفتد و تا آن زمان هر چیزی ممکن است باعث تغییر شرایط برای این کوین باشد. گزارش پیش‌بینی آینده اتریوم از طرف شرکت (Finder) شامل 42 پیش‌بینی از کارشناسان مختلف ارزهای دیجیتال در مورد آینده اتریوم است. میانگین پیش بینی قیمت اتر در سال 2030 حدود 71763 دلار است. چند نمونه از پیش بینی های سایر کارشناسان را در پاراگراف بعد قرار داده ایم.

همچنین بخوانید: شت های کوین های انفجاری و آینده دار

پیش بینی کارشناسان از آینده اتریوم

پدرو فبررو، رئیس RealFevr نسبت به آینده اتریوم بسیار خوش‌بینانه فکر می کند تا جایی که معتقد است تا سال 2030 اتریوم می‌تواند به 1,000,000 دلار برسد. مارتین فروهلر، مدیر عامل پلتفرم معاملاتی کریپتو Morpher معتقد است، که اتریوم می تواند سال 2030 را با قیمت 200000 دلار برای هر کوین ببندد. رایان گورمن، بنیانگذار Trade the Chain و سارا برگستراند، مدیر ارشد اجرایی BitBull و Capital نیز با رسیدن به سطح 100000 دلار تا سال 2030، آینده درخشانی را برای اتریوم پیش بینی می کنند.

به نظر آنها قیمت اتر می تواند حدود 17000 دلار یا 18000 دلار برای هر کوین باشد. از آنجایی که بازار کریپتو بسیار بی ثبات است، گاهی اوقات پیش بینی قیمت برای هفته آینده نیز دشوار است چه برسد به پیش بینی برای یک بازه 9 ساله! با این حال، چیزی که می توان به طور قطع گفت این است که اکثر کارشناسان ارزهای دیجیتال معتقدند که اتریوم در این صنعت است تا بماند و باید نسبت به آینده اتریوم حس مثبتی داشته باشیم.

آیا برای سرمایه گذاری روی آینده اتریوم دیر شده است؟

قطعاً هنوز فرصت برای در نظر گرفتن ارتقاء اتریوم و توسعه آینده اتریوم وجود دارد. با این حال، مهم ترین ارتقای  پیش رو، حمایت غول‌های فناوری و بانک‌های بزرگ و پیش‌بینی‌های متعدد در مورد افزایش قابل‌توجه قیمت ETH در آینده می‌تواند واقعاً به آن اشاره کند که اتریوم آینده درخشانی را پیش رو خواهد داشت. فناوری اتریوم در بین انواع مختلف کسب و کارها استقبال گسترده ای دارد و منطقی است که بگوییم این روند احتمالاً در آینده نیز ادامه خواهد داشت. طبق پیش بینی ها به نظر می رسد که ETH هنوز به پتانسیل کامل خود نرسیده است. علاوه بر این، گزینه‌هایی برای شما وجود دارد:

شما علاوه بر سرمایه‌گذاری و نگه داری این ارز می توانید با آن معامله کنید یا می توانید سهام اتریوم را بخرید و از طریق آن کسب درآمد کنید.

آیا اتریوم در آینده به زیر 1000 دلار خواهد رسید؟

با توجه به  تقاضایی که برای اتریوم وجود دارد و همچنین صحبت یکی از تحلیل گران برجسته بازار کریپتو اتریوم هرگز به نزدیک عدد 1000 دلار باز نمی گردد، حتی اگر بیت‌کوین به 35000 دلار در هر BTC برسد.

چارچوب اتریوم

در حال حاضر، اکثر پروژه‌ها به اتریوم به‌عنوان یک بلاک چین عمومی متکی هستند که به مخاطبان بیشتری از کاربران، ارز، گره‌ها و بازارها دسترسی می‌دهد. با این حال، اغلب دلایلی برای ترجیح یک کنسرسیوم یا بلاک چین خصوصی وجود دارد. به عنوان مثال، شرکت های بخش بانکی به اتریوم به عنوان پلتفرمی برای بلاک چین های خصوصی خود نگاه می کنند. حتی اتریوم برای بسیاری از رویدادهای اولیه ارائه کوین استفاده شده است.

نظرات کارشناسان درباره آینده اتریوم

کارشناسان پتانسیل های قوی را برای آینده اتریوم مشاهده می کنند اتریوم یکی از جالب‌ترین اجزای فناوری است که تاکنون وجود داشته است و حمایت و علاقه برخی از بهترین و باهوش‌ترین کارآفرینان صنعت فناوری و مالی را به خود جلب کرده است. در اینجا فقط نمونه ای از نظرات برخی از کارشناسان صنعت کریپتو است که معتقدند قیمت اتریوم در آینده افزایش خواهد یافت را قرار داده ایم.

مک کان که خود یک معامله گر است، حدس می زند که قیمت هر اتریوم می تواند تا مارس 2022 به 5000 دلار در هر ETH برسد. پیش بینی و نظر آنتونی ساسانو، توسعه دهنده و حامی اتریوم کمی مغرضانه است اما هنوز هم به آینده این ارز خوش بین است. یکی از بنیانگذاران ETH Hub و بنیانگذار The Daily Gwei می گوید که اتریوم می تواند تا سال 2023 به “15000 دلار” برسد.

سیمون ددیک، یکی از بنیانگذاران Blockfyre و شریک مدیریت در Moonrock Capital را دارد و همچین یکی از سرمایه گذاران بلاکچین است که بسیار اهل ریسک و خطر است ، آینده روشن و بلندمدتی را برای اتریوم می بیند و تخمین می زند، که ارزش این دارایی روزی به 9000 دلار در هر کوین اتریوم برسد.

او همچنین بیت‌کوین را 150 هزار دلار و چین لینک را 200 دلار در هر کوین می‌بیند که همزمان با ارز اتریوم به چنین قیمت‌هایی می‌رسند. حتی علیرغم سقوط عظیم بازار ارزهای دیجیتال، سیمون ددیک همچنان از 9 هزار دلار حمایت می کند. مایکل ون، تحلیلگر فنی و مربی معاملات سهام به عنوان بخشی از طیف گسترده‌تری از پیش‌بینی‌هایی که تحلیلگر انجام داده است، اتریوم با محدوده «7500 تا 12500 دلار» در هر اتریوم گنجانده شده است.

در این مقاله در مورد احتمالات و پتانسیل های سرمایه گذاری در اتریوم به صورت بلندمدت بحث شد همچنین سعی شد بهترین و دقیق ترین پیش بینی در مورد آینده اتریوم را در اختیار شما قرار دهیم با این حال هیچ تحلیل گر اعتقاد صد در صدی به پیش بینی خود ندارد زیرا بازارهای مالی تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد. اگرچه کارشناسان بر این باور هستند که اتریوم پتانسیل خوبی برای آینده و رشد بلند مدت دارد. در پایان این راهنما، امیدواریم بتوانید تصمیمی آگاهانه در مورد موضوع بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا