اخبار جهان

پوتین ممنوعیت پرداخت های رمزنگاری شده در روسیه را امضا کرد

این اقدام شدید پس از اظهار نظرهای متفاوت از سوی رهبران و تنظیم‌کننده‌های روسیه صورت گرفت. ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه امروز قانون ممنوعیت ملی استفاده از ارزهای دیجیتالی برای پرداخت را امضا کرد. همان طور که گفتیم این اقدام پس از آن صورت گرفت که دولت و بانک مرکزی روسیه مدت‌ها درباره ارزهای دیجیتال بحث کرده‌اند که چه تصمیمی باید اتخاذ بکنند و چه کاری بایدانجام دهند. در ماه ژانویه، بانک روسیه ممنوعیت کامل ارزهای دیجیتالی را برای پرداخت یا سرمایه گذاری پیشنهاد کرد.

در ماه فوریه، وزارت اقتصاد و دارایی روسیه پیش‌نویس مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال را به دولت ارائه کرد که مانند قانونی که امروز تصویب شد، امکان سرمایه‌گذاری در دارایی‌های دیجیتال مانند بیت‌کوین یا اتریوم را فراهم می‌کند، اما از آنها برای خرید چیزها استفاده نمی‌کند.

در این قانون که در وب سایت پارلمان روسیه منتشر شده، آمده است :«انتقال یا پذیرش دارایی های مالی دیجیتال به عنوان مابه ازای کالاهای منتقل شده، کارهای انجام شده، خدمات ارائه شده و همچنین به هر طریق دیگری که به فرد اجازه می دهد پرداخت برای کالاها (کارها، خدمات) توسط یک دارایی مالی دیجیتال را بپذیرد، ممنوع است. مگر در مواردی که توسط قوانین فدرال مقرر شده باشد.»

روسیه از زمان حمله این کشور به اوکراین در کانون توجه ارزهای دیجیتال بوده است. در نتیجه، شرکت‌های بزرگ ارزهای دیجیتال، مانند بایننس و کوین‌بیس، گفتند که از قوانین ایالات متحده یا اتحادیه اروپا تبعیت خواهند کرد و قانون محدود کردن خرید و فروش ارزهای دیجیتالی را در کشور روسیه محدود خواهند کرد.

قانون رمزنگاری در روسیه پیچیده است: بانک مرکزی این کشور قبلاً خواستار ممنوعیت استخراج بیت کوین و خرید و فروش ارزهای دیجیتالی شده بود، اما در اوایل سال جاری، وزارت اقتصاد و دارایی این کشور گفت که “ضروری است” به فناوری ارزهای دیجیتال اجازه توسعه داده شود.

پوتین ريیس جمهور روسیه در ماه ژانویه برای استخراج بیت کوین ابراز علاقه کرد و گفت که روسیه “مزایای رقابتی خاصی” برای استخراج ارز دیجیتال دارد که از جمله این مزایا می توان به برق مازادی که در روسیه وجود دارد اشاره کرد و همچنین پرسنل آموزش دیده که در کشور روسیه فعالیت می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا