اخباراخبار جهان

فروشگاه زنجیره ای هند پذیرش CBDC را آغاز کرد

یکی از بزرگترین فروشگاه های زنجیره‌ ای هند، با نام Reliance Retail، اعلام کرد که پذیرش روپیه دیجیتال را در یکی از خطوط فروشگاه خود آغاز کرده‌اند و قصد دارند عرضه را به همه مشاغل خود گسترش دهند. در گزارشی توسط Tech Crunch، این شرکت گفت که: در حال حاضر شرکت Freshpik که یکی از با کیفیت ترین خطوط فروشگاهی است در حال حاضر پشتیبانی CBDC را پذیرفته است.

در گزارشی توسط Tech Crunch، این شرکت گفت که پشتیبانی از ارز دیجیتال بانک مرکزی هند (CBDC) در حال حاضر در Freshpik، یکی از خطوط فروشگاهی که از کیفیت بالایی برخوردار است، عرضه شده است. علاوه بر این، این شرکت همچنین خاطرنشان کرد که پشتیبانی از روپیه دیجیتال را به تمام سرمایه گذاری های خود گسترش خواهد داد، حرکتی که به طور بالقوه می تواند پذیرش را برای CBDC کشور پیش ببرد.

یکی از مدیران Reliance Retail، به نام V Subramaniam، خاطرنشان کرد که پذیرش ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) به دیدگاه این شرکت مبنی بر ارائه “قدرت انتخاب” به مصرف کنندگان هندی پایبند است. مدیر اجرایی همچنین تاکید کرد که این ابتکار به شرکت فرصتی می دهد تا یک گزینه پرداخت جایگزین را در فروشگاه های خود ارائه دهد.

بر اساس این گزارش، Reliance Retail با شرکت‌های ICICI Bank ،Kotak Mahindra Bank و fintech Innoviti Technologies برای ارائه پشتیبانی از ارز دیجیتال بانک مرکزی همکاری کرده است. مشتریانی که تصمیم به پرداخت با روپیه دیجیتال دارند، یک کد QR در فروشگاه برای تکمیل پرداخت ارائه می شود.

در بحبوحه زمستان کریپتو، بانک‌های مرکزی در مورد ارزهای دیجیتال داخلی تجدید نظر می‌کنند

برنامه‌های مربوط به CBDC این کشور توسط بانک مرکزی هند (RBI) در 7 اکتبر از طریق یادداشتی 51 صفحه‌ای تشریح شده است. بانک مرکزی کشور عوامل مختلفی از جمله اثرات مثبت و منفی احتمالی روپیه دیجیتال در کشور را تعریف کرد. به گفته RBI، یکی از انگیزه‌های CBDC کاهش هزینه‌های عملیاتی مدیریت پول نقد است.

RBI پایلوت عمده فروشی روپیه دیجیتال را در ماه نوامبر برای موسسات و بازرگانان راه اندازی کرد. در اول دسامبر، بانک مرکزی به صورت آزمایشی CBDC را برای مصرف کنندگان خرده فروشی در یک گروه کاربری بسته متشکل از تجار و مشتریان آغاز کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا