مقالاتتحلیل روزانه

آینده بیتکوین

بیت کوین نیازی به معرفی ندارد، این مقاله به طور کلی به پیش بینی آینده بیت کوین و همچنین پتانسیل بیتکوین در آینده می پردازد. اگرچه پیش‌بینی قیمت آینده بیت‌کوین را برای کوتاه‌مدت و بلندمدت را مورد بحث قرار می‌دهیم و به آینده بیت کوین در سال های آتی و همچنین آینده بیتکوین در ایران نگاهی می اندازیم. علاوه بر این ها تحلیل‌ها و پیش‌بینی آینده بیتکوین برای سال های 2023، 2024 و 2025 و همچنین پیش بینی بلند مدت بیتکوین را فهرست کرده‌ایم.

آینده بیتکوین حتی هیجان‌انگیزتر و شاید فرارتر از زمان حال است بیت کوین به طور کلی شاخص خوبی از بازار کریپتو است، بسیاری از کارشناسان می گویند که فقط این مهم است که بیت کوین چه زمانی به 100000 دلار می رسد. اما با توجه به اینکه سال 2021 برای بیت کوین سال بسیار پرخطر و سختی بوده است، پس مهم است که شما در همچین محیطی بمانید و از بالا شاهد تغییرات بیت کوین باشید.

همچنین بخوانید: آینده ارز اتریوم

پیش بینی آینده بیت کوین 2022 – 2023

آینده بیتکوین در پایان سال 2022

  ارزش بیت کوین در دو ماه گذشته حدود 50 درصد کاهش یافته است، که ناشی از احساسات حاکم بر بازار است. با این حال، بیتکوین سطح 20000 دلار را در بازه زمانی روزانه رد کرده است، به این معنی که در صورت تداوم حرکت صعودی، می‌توانیم شاهد بازگشت به منطقه 32000 دلاری باشیم.

برخی دیگر در انتخاب تاریخ یا سال خاصی مردد هستند و انتظار دارند بیت کوین تا پایان سال 2022 به بیش از 70000 هزار دلار آمریکا برسد. پس از اینکه قیمت بیتکوین در مارکت کریپتو به اوج خود رسید، باز امکان اینکه برای چند سال آینده دوباره وارد سیر نزولی شود وجود دارد.اگر این اتفاق رخ دهد بهترین زمان برای تریدرهاست که به خرید و فروش های کوتاه مدت روی آورند.

آینده بیتکوین در پایان سال 2023

اگر در آینده قیمت سهام بیتکوین روند صعودی را آغاز کند، بیتکوین می تواند برای مدت چند هفته (یا حتی چند ماه) خود را حفظ کند. بنابراین، با فرض ادامه حرکت، می توانیم شاهد بازگشت قیمت بیت کوین به سطح 69000 دلار تا پایان سال 2023 باشیم. اگرچه برخی از  تحلیلگران بازار پیش بینی می کنند که بیت کوین تا پایان سال 2023 ظرفیت رسیدن به 100000 دلار آمریکا را دارد. اما چندین نفر دیگر می گویند که بیت کوین می تواند در سه ماهه اول 2022 به موفقیت برسد.

آینده بیت کوین 2022 - 2023

ترن سواری هیجان انگیز بیتکوین در کریسمس

بیت کوین، پیشگام و مشهورترین ارز دیجیتال، سابقه ای از نوسانات شدید و تصحیح قیمت در دوران کریسمس دارد. بیت کوین در سال ۲۰۲۳ بازگشت قابل توجهی داشت، به طوری که قیمت آن تا کریسمس به ۴۳٬۱۸۹ دلار رسید.

روند صعودی در طول سال را می‌توان به بازگشت اعتماد سرمایه‌گذاران، افزایش علاقه نهادی، و فضای مثبت بازار نسبت داد. انتظار هاوینگ پاداش بیت کوین در سال ۲۰۲۴ و تأیید صندوق سرمایه‌گذاری مبتنی بر بیت کوین نقش مهمی در تقویت خوش‌بینی سرمایه‌گذاران داشته است.

پیش بینی قیمت بیت کوین 2024 – 2025

آینده بیتکوین در پایان سال 2024

همانطور که می دانید بازار ها چرخشی هستند و بیتکوین هر چهار سال یکبار با هاوینگ ادامه می یابد. با یک هاوینگ ( نصف شدن) دیگر در سال 2024، قیمت بیت کوین دوباره شروع به افزایش خواهد کرد زیرا عرضه بیشتر کاهش می یابد. این می‌تواند بازار صعودی دیگری را دوباره آغاز کند و طبق پیش‌بینی کارشناسان به قیمت‌هایی نزدیک به 500000 دلار یا میلیون‌ها دلار منجر شود.

آینده بیتکوین در پایان سال 2025 

در طول سال‌های آینده، اگرچه برخی از بهترین آلت‌کوین‌ها ممکن است کاربرد و عملکردی بهتری نسبت به بیت‌کوین داشته باشند، اما این ارز دیجیتال باید رتبه و جایگاه خود را به دلیل وضعیت «پیشگام بودن خود» حفظ کند. به همین دلیل، پیش‌بینی هایی که درباره آینده بیت‌کوین تخمین زده شده است ارزش این کوین تا پایان سال ۲۰۲۵ به ۸۰۰۰۰ دلار برسد.

  آینده بیتکوین در پایان سال 2030 

با توجه به اینکه نرخ پذیرش کریپتو هیچ نشانه‌ای از کاهش را نشان نمی‌دهد، بنابراین فرصتی برای بیتکوین وجود دارد که در هنگام پرداخت برای کالاها و خدمات به طور گسترده‌تری توسط بازرگانان پذیرفته شود. اگر این اتفاق بیفتد، بدون شک این امکان وجود دارد که در آینده بیت کوین بتواند از سطح 100000 دلار فراتر رفته و تا سال 2030 به 120000 دلار برسد.

 آینده بیت کوین 2024 - 2025

پیش بینی بلند مدت آینده قیمت بیتکوین

یکی از مهم‌ترین تغییراتی که می‌تواند بر قیمت بیت‌کوین در سال‌های آینده تأثیر بگذارد، انتشار یک ETF بیت‌کوین است که مدت‌ها منتظر آن هستیم. اگرچه در حال حاضر تعداد زیادی ETF آتی بیت کوین وجود دارد، تمام پیشنهادات برای یک ETF نقطه ای توسط SEC کنار گذاشته شده است. نگرانی اصلی آنها پتانسیل دستکاری بازار است، زیرا بازار ارزهای دیجیتال هنوز نسبتاً غیرقابل تنظیم است.

با در نظر گرفتن تمام پیش‌بینی‌ها و پیش‌بینی‌های انبوه قیمت از سوی کارشناسان صنعت که نشان می‌دهند بیت‌کوین روزی جایگزین همه ارزها در سراسر جهان خواهد شد، به راحتی می‌توان متوجه شد که در آینده بیتکوین یک مسیر صعودی را در پیش خواهد گرفت.حتی به بیش از 1 میلیون دلار در هر بیتکوین برسد. این فناوری انقلابی باعث ایجاد یک صنعت کامل با هدف ایجاد اختلال در امور مالی سنتی شده است و ارزهای دیجیتالی در حال حاضر در راه پذیرش گسترده و استفاده منظم توسط عموم مردم هستند.

آینده بیت کوین چه می شود؟

در نهایت، بیایید به پیش بینی قیمت و آینده بیت کوین در بلندمدت بپردازیم. همانطور که تا به حال متوجه شده اید، بیت کوین پشتیبانی عظیمی از بازار ارزهای دیجیتال و بازار سنتی را حفظ کرده است. هیچ کوین دیگری از این پشتیبانی جهانی برخوردار نیست، که این  یک امتیاز مثبت برای پتانسیل بلندمدت آینده بیت کوین است.

قیمت بیت کوین احتمالاً توسط ترکیبی از موارد مورد استفاده در دنیای واقعی و حدس و گمان هدایت می شود. بهترین صرافی های ارز دیجیتالی بیت کوین را به عنوان یک دارایی قابل مبادله ارائه می کنند و دسترسی به این کوین را برای سرمایه گذاران مبتدی آسان می کنند.علاوه بر این، بیت کوین این روزها در اکثر جاها پذیرفته شده است، و حتی می توان آن را در فروشگاه های مواد غذایی از طریق دستگاه های Coinstar خریداری کرد.

اکنون از طریق PayPal ،Venmo ارائه می شود و شرکت هایی مانند VISA اکنون از آن پشتیبانی می کنند. موسسات و شرکت ها در حال حاضر در بیتکوین سرمایه گذاری می کنند.بسیاری از شرکت‌های بزرگ در حال حاضر به مشتریان اجازه می‌دهند با بیت کوین پرداخت کنند و همیشه تعداد بیشتری به آن بپیوندند. افراد بیشتری به بیت کوین علاقه مند می شوند و در نتیجه بانک ها و شرکت ها خدمات ارزهای دیجیتال را در عملیات خود ادغام می کنند.

با توجه به اینکه بیت کوین در آستانه صعود مجدد است، فرصت کسب سود هرگز بیشتر از این نبوده است و با توجه به اینکه انتظار می رود قیمت بیت کوین به 100000 دلار تا 1 میلیون دلار در هر بیت کوین برسد، برای شروع معامله بیت کوین هرگز دیر نیست. به طور کلی، این احتمال وجود دارد که رفتارهای سرمایه‌گذاری در سال‌های آینده به تکامل خود ادامه دهند و به این معنی که سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال احتمالاً رایج‌تر خواهد شد.

با این حال، با توجه به پیش‌بینی‌های قیمت در این مقاله، هرگز برای سرمایه‌گذاری یا معامله در بیت‌کوین و استفاده از نوسانات آن دیر نیست. نمودار پیش‌بینی زیر برخی از پیش‌بینی‌های حداقل و حداکثر آینده قیمت بیت‌کوین را که توسط تحلیلگران فنی و کارشناسان صنعت ارائه شده‌اند، در قالبی آسان برای هضم نشان می‌دهد.

سال بالاترین پایین ترین
2022 32,000 17,000
2023 69,000 37,000
2025 80,000 60,000
2030 120,000 98,000

با توجه به سطوح پایین و بالا در سال‌های اخیر، و همچنین پایین‌ترین و اوج‌های پیش‌بینی‌شده توسط تحلیلگران و کارشناسان صنعت، به راحتی می‌توان فهمید که چگونه باز کردن یک موقعیت فروش کوتاه یا طولانی با استفاده از اهرم 100 برابری برای معامله نوسانات قیمت بی‌ثبات بیت‌کوین می‌تواند بسیار سودآور باشد و حتی سودآورتر از خود سرمایه گذاری است.

بیت کوین 5 سال دیگر چه ارزشی خواهد داشت؟

در طول پنج سال آینده، بیت کوین احتمالاً به طور گسترده‌تری توسط بازرگانان چه در به صورت آنلاین و چه به صورت آفلاین پذیرفته خواهد شد. به این ترتیب، هر شانسی وجود دارد که بیت کوین تا سال 2027 به 100000 دلار برسد.

آنچه سرمایه گذاران باید در مورد پیش بینی قیمت بیت کوین بدانند؟

انچه در مورد آینده بیت کوین باید بدانید

مانند هر سرمایه گذاری، برنامه ریزان مالی و سایر کارشناسان توصیه می کنند که اجازه ندهید نوسانات قیمت بیت کوین شما را به سمت تصمیم گیری احساسی سوق دهد. مطالعات نشان داده است که سرمایه‌گذارانی که به طور منظم در صندوق‌های شاخص غیرفعال و صندوق‌های ETF مشارکت می‌کنند،

به لطف استراتژی به نام میانگین‌گیری هزینه دلار، در طول زمان عملکرد بهتری دارند. به همین دلیل است که کارشناسان توصیه می کنند بیش از 5 درصد از کل سبد سرمایه گذاری خود را روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری نکنید و هرگز به قیمت پس انداز برای مواقع اضطراری و پرداخت بدهی های با بهره بالا سرمایه گذاری نکنید.

مسیر دستیابی به ثروت بلندمدت و پس‌انداز برای بازنشستگی اغلب برای افرادی با سرمایه‌گذاری‌های متنوع مانند صندوق‌های شاخص کم‌هزینه موفقیت‌آمیز است که ارز دیجیتال بخش بسیار کمی را تشکیل می‌دهد و حتی در مورد کریپتو، کارشناسان می گویند رویکرد تنظیم و فراموش کردن آن منطقی است.

سارا کاترین گوتیرز، برنامه‌ریز مالی معتبر مستقر در آرکانزاس، می‌گوید: «سرمایه‌گذاری منفعل راهی بسیار معتبر برای دستیابی به اهداف مالی است. از آنجایی که ارزهای دیجیتالی هنوز برای اکثر مردم جدید است، خوب است که منتظر بمانید و ببینید که اوضاع چگونه پیش می‌رود قبل از اینکه سرمایه گذاری کنید.

ما به اندازه 10 سال داده برای اطلاع از پیش بینی قیمت کریپتو داریم، و اگرچه ارزش بیتکوین به طور بالقوه افزایش می یابد ولی در مقابل هر روز دچار نوسان قیمتی می شود. قبل از سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین یا هر دارایی جایگزین، از خود بپرسید که می‌خواهید از مشارکت خود در این بازار بی‌ثبات به چه چیزی برسید و چرا می خواهید سرمایه گذاری کنید؟ این به شما کمک می کند متمرکز بمانید.

گوتیرز می‌گوید:

فکر نمی‌کنم مردم درک کنند که چگونه «بیت‌کوین»را ارزش‌گذاری کنند. وقتی آن را می‌خرید، شما باید بدانید از خرید خود چه انتظاری  دارید و چه چیزی می خواهید به دست بیاورید.

گوتیرز می گوید که برنامه ریزان مالی نسبت به ارز دیجیتال تعصبی ندارند، به خصوص اگر مشتری علاقه مند به یادگیری در مورد آن باشد. با این حال، باید از خود بپرسید که آیا به رمزارز به عنوان بخشی از برنامه خود نیاز دارید یا خیر. گوتیرز می گوید در بیشتر موارد، پاسخ منفی است. او می‌گوید:

تصور ما این است که فکر نمی‌کنیم برای رسیدن به اهداف مالی به بیت‌کوین نیاز داشته باشید.

و اضافه می‌کند که افراد عادی باید از روش‌های ساده سرمایه‌گذاری استفاده کنند که درک آن آسان باشد. این شما را در مسیر اهداف مالی اصلی نگه می دارد و موقعیت بهتری را برای بازنشستگی طولانی مدت در اختیار شما قرار می دهد.

آینده بیت کوین در ایران

اینده بیت کوین در ایران

پس از خروج ایالات متحده از توافق هسته ای با ایران در ماه می 2018 و بازگرداندن تحریم های اقتصادی، اقتصاد ایران وارد رکودی مداوم شد. و ریال به عنوان پول ملی ایران، بیش از نیمی از ارزش خود را در برابر دلار از دست داد. در ژوئن 2020، با فشار همه گیر به اقتصادهای سراسر جهان، یک دلار بیش از 66000 ریال ارزش داشت.

اگرچه بیت کوین ممکن است در برخی موارد به ایرانیان برای دور زدن تحریم‌های ایالات متحده کمک کند، اما اکنون به عنوان محافظی در برابر تورم نویدبخش است. برخی از دانشجویان ایرانی خارج از کشور از بیت کوین برای پرداخت شهریه خود استفاده می کنند و یک فروشگاه رفاهی در سنندج، مرکز استان کردستان ، اکنون ارز دیجیتال را به عنوان پرداخت می پذیرد.

بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط صرافی بیت کوین ایرانی اکسیر، این پلتفرم طی سه سال گذشته شاهد افزایش 200 درصدی کاربران بوده است. دولت بیش از حد بر روی تنظیم صنعت استخراج بیت کوین محلی متمرکز شده است، که رشد آن تا حدی به دلیل برق ارزان و یارانه‌ای است. استخراج بیت کوین سال گذشته قانونی شد و به نظر می رسد ایران همچنان یک مرکز استخراج است و دولت از آن زمان تاکنون بیش از 1000 مجوز استخراج را تایید کرده است. اما بررسی دقیق دولت و الزامات انطباق، کار را برای ماینرها دشوار می کند.

همچنین بخوانید: بهترین صرافی های ارز دیجیتال ایرانی و خارجی

باباگل گفت: در حال حاضر، صرافی های ارز دیجیتال برای فعالیت در ایران نیازی به مجوز ندارند. قاضی زاده این موضوع را تایید کرد، اما فکر نمی‌کند مدت طولانی اینطور باشد. در سال جاری، در بحبوحه ترس از این که کرونا این بیماری همه‌گیر باعث خروج سرمایه شود، دولت ایران به دنبال تشدید قوانین در مورد ارزهای دیجیتال تحت قوانین قاچاق ارز و ارز خارجی است تا از ریال در برابر کاهش ارزش بیشتر محافظت کند. باباگل گفت: در حال حاضر، صرافی های ارز دیجیتال برای فعالیت در ایران نیازی به مجوز ندارند. قاضی زاده این موضوع را تایید کرد، اما فکر نمی‌کند مدت طولانی اینطور باشد.

در سال جاری، در بحبوحه ترس از این که این بیماری همه‌گیر باعث خروج سرمایه شود، دولت ایران به دنبال تشدید قوانین در مورد ارزهای دیجیتال تحت قوانین قاچاق ارز و ارز خارجی است تا از ریال در برابر کاهش ارزش بیشتر محافظت کند.

نتیجه : سرمایه‌گذاری‌های خود را کوچک نگه دارید و هرگز سرمایه‌گذاری‌های کریپتو را بالاتر از سایر اهداف مالی مانند پس‌انداز برای دوران بازنشستگی و پرداخت بدهی‌های با بهره بالا قرار ندهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا