اخبار جهان

پاراگوئه یک قدم به بهشت استخراج کنندگان بیت کوین نزدیک تر شد

لایحه حمایت از ماینینگ کریپتو در این کشور آمریکای جنوبی اکنون در انتظار تایید ریاست جمهوری است. قانونگذاران پاراگوئه لایحه ای را تصویب کرد اند که یک چارچوب مالیاتی و نظارتی برای استخراج کریپتو در این کشور آمریکای جنوبی ایجاد می کند. لایحه سنا مشاغلی را که در کشور دوستدار بیت کوین فعالیت های ماینینگ انجام می دهند، تنظیم می کند.

این پیشنهاد ناشی از قانونی است که سال گذشته توسط کارلوس رجالا، نماینده کنگره و سناتور فرناندو سیلوا فاستی، پیش‌نویس شده بود، که هدف آن تنظیم استخراج و تجارت ارزهای دیجیتال نیز بود. اکنون باید قبل از تبدیل شدن به قانون توسط رئیس جمهور ماریو عبدو بنیتز تأیید شود.

این بار، این قانون از وزارت صنعت و بازرگانی (MIC) می‌خواهد بر ارائه‌دهندگان خدمات صنعت کریپتو نظارت کند. متن این لایحه هنوز منتشر نشده است، اما وب سایت کنگره پاراگوئه می گوید که استخراج معدن باید توسط MIC مجوز داده شود و اداره ملی برق مسئول تامین انرژی خواهد بود. این می افزاید که دبیرخانه پیشگیری از پول شویی یا دارایی ها بر خرید ماشین آلات توسط شرکت های ارزهای دیجیتالی نظارت خواهد کرد.

پاراگوئه یک کشور جذاب برای ارزهای دیجیتال است: ماینرها برای برق ارزان و سبز آن به این کشور هجوم می‌آورند و قانون‌گذاران می‌خواهند آن را به یک مرکز کریپتو تبدیل کنند. استخراج بیت کوین فرآیند افزودن و تأیید بلوک های تراکنش ها به بلاک چین عمومی بیت کوین است. این کار اغلب در مقیاس صنعتی انجام می شود زیرا به رایانه های زیادی و در نتیجه انرژی زیادی نیاز دارد.

غول ماینینگ کانادایی Bitfarms سال گذشته اعلام کرد که در حال گسترش ماینینگ خود به کشور  پاراگوئه است که با یک اجاره نامه پنج ساله و با یک قرارداد خرید سالانه انرژی قابل تجدید برای تامین 10 مگاوات برق آبی سبز است.

با این حال، حتی با وجود قانون جدید، پاراگوئه چند قدم عقب تر از السالوادور خواهد بود. در کشور آمریکای مرکزی، بیت‌کوین یک ارز قانونی است و کسب‌وکارها در صورتی که ابزارهای تکنولوژیکی برای انجام این کار را داشته باشند، باید آن را بپذیرند. رئیس جمهور و رهبر جنجالی و عجیب السالوادور نایب بوکله، نیز میلیون ها دلار را برای ارز دیجیتال خرج کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا