اخباراخبار جهان

دویچه بانک برای نگهداری ارز دیجیتالی درخواست مجوز کرد

دویچه بانک، که بزرگترین بانک آلمان به شمار می آید، به دنبال تاییدیه نظارتی برای ارائه خدمات نگهداری دارایی های دیجیتال، از جمله ارزهای دیجیتال است. یکی از مدیران دویچه بانک توضیح داد که حرکت دارایی دیجیتال بخشی از استراتژی گسترده ی وام دهنده های غول پیکر برای افزایش درآمد و کارمزد خدماتشان است.

درخواست مجوز از طرف بانک آلمانی

بلومبرگ گزارش داد که بزرگترین بانک آلمان از نظر کل دارایی ها، Deutsche Bank AG، درخواستی را به سازمان نظارت مالی فدرال این کشور (بافین) ارسال کرده است تا به دنبال مجوز قانونی برای ارائه خدمات نگهداری دارایی های دیجیتال از جمله ارزهای دیجیتال باشد.

دیوید لین، رئیس واحد بانکداری تجاری دویچه بانک، روز سه شنبه در کنفرانسی گفت:

ما در حال توسعه تجارت ارزهای دیجیتالی  و گرفتن مجوز برای آن هستیم

وی در ادامه افزود:

ما فقط درخواست خود را برای گرفتن مجوز دارایی های دیجیتالی را در مرجع نظارت مالی فدرال (Bafin)قرار دادیم. لین همچنین این مطلب را به اشتراک گذاشت که: این حرکت بخشی از استراتژی گسترده تر وام دهنده  های غول پیکر است که هدفشان افزایش درآمد و کسب کارمزد بالا در بانک دویچه که یک بانک بانک است.

علاوه بر این، این نشریه بیان کرد که این نشان دهنده تلاش های مشابه بازوی مدیریت دارایی دویچه بانک، گروه DWS، برای افزایش درآمد از طریق ارائه های مرتبط با دارایی های دیجیتال است.

بخش بانک شرکتی دویچه بانک در ابتدا برنامه ای را برای ارائه نگهبانی دارایی دیجیتال در اواخر سال 2020 بدون ارائه جدول زمانی مشخص برای راه اندازی این سرویس نشان داد. در آن زمان، این بخش تحت رهبری استفان هوپس بود که بعداً به عنوان مدیر عامل به DWS پیوست و لین یک سال پیش مسئولیت این بخش را بر عهده گرفت.

در آلمان، Bafin مسئول صدور مجوز برای نهادهایی است که می خواهند خدمات رمزنگاری را در این کشور ارائه دهند. قانون جدید پول شویی آلمان که در ابتدای سال 2020 اجرایی شد، به موسسات مالی اجازه می دهد تا محصولات رمزنگاری شده را در کنار سرمایه گذاری های سنتی مانند سهام و اوراق قرضه به مشتریان خود ارائه دهند.

در آن زمان، بنا بر گزارش‌ها، بافین بیش از 40 «اظهار علاقه» از بانک‌ها برای تأیید فعالیت یک کسب‌وکار کریپتویی و نگهداری از آن را در آینده دریافت کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا