اخباراخبار جهان

نیجریه وارد دنیای بلاکچین می‌شود

نیجریه تأیید سیاست ملی بلاک چین را جشن می گیرد که بر حاکمیت، مدیریت هویت دیجیتال و پرداخت های الکترونیکی تأثیر می گذارد. تصویب خط مشی ملی بلاک چین برای نیجریه، جامعه ارزهای دیجیتالی این کشور را در ماه رها کرده است، زیرا نشان می دهد فضایی برای توسعه بیشتر در صنعت کریپتو این کشور وجود دارد.

برخی از کارشناسان محلی نظرات خود را در مورد پیامدهای این سیاست جدید و اکوسیستم بلاک چین در نیجریه بیان کرده اند. دولت نیجریه طی جلسه ای در 3 می 2023 یک سیاست ملی بلاک چین را تصویب کرد. پیش نویس خط مشی بیان کرد که فناوری بلاک چین و دفتر کل غیرمتمرکز توسعه اقتصاد دیجیتال نیجریه را تسهیل می کند.

خبرنگاران با اکوسیستم بلاک چین محلی تماس گرفت تا بفهمد صنعت و جامعه چگونه این سیاست را می پذیرند.

اولاجید آبیولا(Olajide Abiola)، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل کیاکیا که یک شرکت فین‌تک نیجریه ای است که از این توسعه ابراز خوشحالی کرد. اولاجید گفت سیاست فناوری بلاک چین به طور بالقوه می تواند بر حوزه های مختلف حکمرانی و سیاست گذاری در نیجریه تأثیر بگذارد.

با توجه به اینکه این فناوری هنوز در فعالیت‌های روزانه نیجریه‌ای قرار نگرفته است، کسب‌وکارها می‌توانند با ارائه گزینه‌های پرداخت امن و شفاف، هزینه‌ها را کاهش داده و جریان نقدی را بهبود بخشند و مصرف‌کنندگان از تراکنش‌های سریع‌تر و راحت‌تر بهره‌مند شوند. این افزایش کارایی و راحتی می تواند منجر به افزایش فعالیت و رشد اقتصادی شود.

شورای اجرایی فدرال، در کنار تصویب این سیاست، به نهادهای نظارتی مربوطه دستور داد تا چارچوب‌های نظارتی برای پیاده‌سازی فناوری بلاک چین در بخش‌های مختلف اقتصاد ایجاد کنند.

یک کارشناس محلی بلاک چین، به نام Barnette Akomolafe از M7pay، که یک برنامه صرافی ارز دیجیتالی است صحبت کرده، همچنین در مورد اینکه چقدر دولت ها می توانند پتانسیل فناوری بلاک چین را تشخیص دهند، صحبت کرد.

به گفته آکومولاف، با ایجاد سیاست ها و مقررات پیرامون بلاک چین، دولت ها می توانند نوآوری و سرمایه گذاری در این فناوری را تشویق کنند. این حرکت می تواند به رشد اقتصادی و ایجاد شغل برای جوانان نیجریه منجر شود.

در بیانیه ای توسط مدیر بایننس غرب و شرق آفریقا، ندیم آنجاروالا، در مورد سند سیاست و معنای آن برای صنعت بلاک چین نیجریه، وی اشاره کرد که از طریق تصویب سیاست ملی پذیرش بلاک چین، نیجریه خود را به عنوان یک کشور پیشرو معرفی می کند. از این طریق از نوآوری بیشتر در بلاک چین، حفاظت از کاربر، امنیت و رقابت اقتصادی در دراز مدت حمایت می کند.

آنجاروالا از رویکرد جامع اتخاذ شده در سند سیاست بازبینی شده بر اساس شش ابتکار کلیدی، که شامل ایجاد کنسرسیوم بلاک چین در نیجریه است، تقویت چارچوب قانونی و نظارتی، تمرکز بر ارائه هویت دیجیتال ملی، ارتقای سواد و آگاهی دیجیتالی بلاک چین، ایجاد برنامه های تشویقی کسب و کار بلاک چین و ایجاد یک سندباکس ملی بلاک چین برای اثبات مفاهیم و اجرای آزمایشیدتمجید کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا