اخباراخبار بیتکوین

گاوهای بیتکوین باز هم در شکستن مقاومت 23400 دلار ناکام ماندند

اگرچه گاوهای بیت کوین برای لحظاتی قیمت 23 هزار و 400 دلار را لمس کردند، ولی نتوانستند از سد این مقاومت عبور کنند و باز سقوط کردند، زیرا کاهش تورم فدرال رزرو باعث افزایش قیمت بیت کوین شده بود. اگرچه گاوهای بیتکوین باز هم برای شکستن مقاومت باز گشتند، اما گاوها تاکنون نتوانسته اند از این مقاومت عبور کنند و به سمت 25000 دلار نفوذ کنند.

بیت کوین (BTC) در 8 فوریه به مقاومت کلیدی بازگشت، همانطور که بازار ارزهای دیجیتالی از یک منبع آشنا رونق گرفتند.

بیت کوین

پاول: فرایند کاهش تورم اینجاست

همانطور که در پاراگراف های قبل گفتیم، داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان داد BTC/USD یک شبه به منطقه مهم 23,400 دلاری Bitstamp رسیده است. این جفت ارز به آخرین اظهارنظرهای فدرال رزرو ایالات متحده واکنش مثبتی نشان دادند، اینها همچنین در طول جلسه معاملاتی وال استریت در 7 فوریه به افزایش ارزش سهام کمک می کنند.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، بار دیگر در طول حضور خود به “کاهش تورم” اشاره کرد و امیدهای بازار را تقویت کرد که افزایش نرخ بهره می تواند با سرعت بیشتری مطابق با تورم کاهش یابد. اینها از آخرین جلسه کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) در 1 فوریه نشات می گیرد، جایی که فدرال رزرو نرخ بهره را 0.25٪ افزایش داد.

پیامی که ما در جلسه چهارشنبه گذشته FOMC ارسال کردیم، واقعاً درباره روند کاهش تورم بود، او در باشگاه اقتصادی واشنگتن دی سی گفت: «فرایند کاهش تورم» آغاز شده است و در بخش کالاها، که حدود یک چهارم اقتصاد ما است، آغاز شده است.

با این وجود پاول هشدار داد که «راه زیادی در پیش است» و اینکه ایالات متحده در «مراحل اولیه کاهش تورم» قرار دارد. با وجود این، دارایی‌های ریسکی به وال استریت نزدیک شدند. S&P 500 و Nasdaq Composite Index به ترتیب 1.3% و 1.9% رشد کردند.

بیت کوین همچنین ضعف قبلی را از بین برد و در اوایل هفته به زیر 22700 دلار سقوط کرد، اما گاوها ثابت کردند که قادر به مقابله با نقدینگی درخواستی 23400 دلار و بالاتر نیستند. آن نقدینگی در روز جاری باقی ماند همانطور که در داده های مربوط به دفتر سفارش Binance ارائه شده توسط منابع نظارت بر زنجیره مواد Indicators قابل مشاهده است.

بیت کوین

مارک کالن، تاجر محبوب در مورد آخرین رویدادهای ارز دیجیتال خلاصه کرد که: “بازارها تا پایان روز گذشته افزایش یافتند، با آخرین کندل H4 بیت کوین که ضعف در مقاومت را نشان داد و الگوی کندل استیک ستاره دنباله دار را نشان داد. من شخصاً هنوز منتظر رد شدن سطوح پایین هستم. اما اگر بیت کوین بتواند بالاتر از 23.4 دلار را ببندد، من به دنبال  شکستن مقاومت های بالاتر خواهم بود.

23400 دلار منطقه حیاتی برای بیت‌کوین است، بنابراین باید به دنبال ادامه آن باشیم. مقاومت 23.3 هزار دلار را بشکنید تا بالاترین قیمت های جدید را ببینیم، اصلاح به پایان رسیده است. ولی اگر سطح 22.6هزار دلار از دست بدهیم باید برای مدت طوانی به دنبال رسیدن به سطوح 21.5 تا 21.7 هزار دلار باشیم.

Michaël van de Poppe، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت تجاری Eight نیز از واکنش بیت کوین تشویق شد. او در آن روز به دنبال کنندگان توییتر گفت که تلنگر 23300 دلاری به سمت حمایت قوی تر، به این معنی است که آخرین اصلاح قیمت بیت کوین به پایان رسیده است.

بیت کوین/ دلار در زمان نگارش این مقاله حدود 23200 دلار معامله می شد و معامله گران هنوز برای بازگشت نوسانات شمارش معکوس می کنند.

صلیب طلایی در برابر صلیب مرگ تا چند روز دیگر حل می شود، بسیاری می گویند صلیب مرگ و صلیب طلای اندیکاتورعقب ماندگی متقاطع است. برای کسانی که فقط فکر می کنند صلیب طلایی به معنای صعودی است و صلیب مرگ به معنای نزولی است. من از این اندیکاتور برای درک Momentum استفاده می کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا