اخباراخبار جهان

روسیه از ماه می خرید یوان چین را آغاز می کند

روسیه پیش بینی کرد که از ماه می خرید یوان چین برای ذخایر خارجی خود را آغاز کند. بر اساس گزارش‌های اقتصاددانان روسی، روسیه از همین ماه شروع به خرید یوان چین برای ذخایر بین‌المللی خود خواهد کرد. در حالی که تحلیلگران می گویند که خریدها در ابتدا کوچک و نمادین خواهد بود، ظاهراً اینها نشان دهنده چرخش در اقتصاد کشور خواهد بود.

روسیه یوان چین را برای ذخیره خریداری می کند

بر اساس گزارش‌های اقتصاددانان محلی، روسیه برای اولین بار پس از حمله به اوکراین، خرید یوان چین را آغاز خواهد کرد. این اقدام نشان دهنده انحراف از فروش است که فدراسیون روسیه در آغاز سال 2023 شروع به اجرای آن کرد و تعداد آن را از فوریه کاهش داد.

خرید این وجوه به یوان چین به این کشور کمک می کند تا ذخایر خود را که با توقیف بیش از 300 میلیارد دلار دارایی به دلیل تحریم های غرب که در نتیجه شروع روابط روسیه و اوکراین به اجرا گذاشته شده بود، کاهش دهد. تعارض. الکساندر ایزاکوف، اقتصاددان بلومبرگ درباره این خریدها اظهار داشت:حجم خریدهای FX در ابتدا کم، اما بسیار نمادین خواهد بود، زیرا آنها نشان خواهند داد که کشور به جای اینکه از ذخایر استفاده کند، آنها را می سازد.

با این حال، سایر اقتصاددانان بر این باورند که خرید یوان در ماه ژوئن آغاز خواهد شد، مانند دیمیتری پولووی، اقتصاددان در Locko-Invest در مسکو، که همچنین اظهار داشت که خریدها در ابتدا بسیار اندک خواهند بود. این امر از سوی برخی تحلیلگران مثبت تلقی می شود، زیرا به عنوان سیگنال خوبی برای ثبات اقتصاد روسیه تلقی می شود.

ناتالیا میلچاکوا، تحلیلگر شرکت Freedom Holding Corp اظهار داشت که:
برای بازار مهم است که دولت به جای خرج کردن، دوباره شروع به انباشت ذخایر کند. این حتی ممکن است بر روبل تأثیر مثبت بگذارد.

ایجاد ذخایر بدون تحریم

این گزارش پس از آن منتشر شد که رئیس بانک روسیه، الویرا نابیولینا، در 21 آوریل اعلام کرد که این بانک بر روی ایجاد ذخیره بانکی متشکل از دارایی های غیر تحریمی تمرکز کرده است، اما بدون مشخص کردن ماهیت این دارایی ها.
بر اساس گزارش‌های مارس، در حالی که تحریم‌ها برخی از ساختار تجاری آن را تحت تأثیر قرار داده است، روسیه با این محدودیت‌ها جان سالم به در برده و حتی پیشرفت کرده و توانسته است ذخیره‌ای به ارزش 80 میلیارد دلار در خارج از کشور ایجاد کند.

این تا حدی به لطف همکاری متحدانی مانند چین و هند، همچنین اعضای بلوک بریکس است که تولید نفت روسیه را جذب کرده‌اند. همچنین گزارش‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد برخی از این کشورها به‌عنوان نیابتی برای شرکت‌های نفتی روسیه عمل می‌کنند، مقادیر زیادی از این نفت تحریم‌شده را می‌خرند و آن را پولشویی می‌کنند ارسال آن به کشورهایی که واردات نفت روسیه را سرکوب کرده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا