اخباراخبار بیتکوین

دشواری استخراج بیت کوین کاهش می یابد

دشواری استخراج بیت کوین یا به عبارتی همان ماین بیتکوین در بحبوحه شرایط سختی که برای ماینرها وجود دارد و همچنین با بیشترین حاشیه که از جولای سال 2021 گریبان بازار کریپتو را گرفته سبب کاهش ماین شده است.

شرایط سخت بازار همچنان بر اکوسیستم بیت کوین تأثیر می گذارد زیرا همانطور که در پاراگراف قبل عنوان کردیم، دشواری استخراج با بزرگترین حاشیه از جولای 2021 کاهش یافته است.

تنظیم سختی 7.32 درصد در 6 دسامبر در ارتفاع بلوک 766080 انجام شد که شدیدترین کاهش سختی در بیش از یک سال را نشان داد. بر اساس داده های BTC.com، این با کاهش میانگین هش از 264.18 EH/s به 245.10 EH/s همزمان شد.

دشواری استخراج بیت کوین به طور خودکار با میزان قدرت هش موجود در شبکه تنظیم می شود و اساساً نرخ اضافه شدن بلاک های جدید بیت کوین به زنجیره را به طور متوسط ​​تا 10 دقیقه کنترل می کند. درجه سختی در هر 2016 بلوک تنظیم می شود، به این معنی که آخرین کاهش سختی حدود دو هفته طول می کشد.

این تعدیل را می‌توان به‌عنوان مهلتی برای استخراج‌کنندگان بیت‌کوین در نظر گرفت که مجبور بودند سال پرفراز و نشیب 2022 را تحمل کنند و برخی اپراتورهای کوچک و بزرگ چاره‌ای جز تعطیل کردن فروشگاه‌ها نداشته باشند.

همچنین بخوانید: آینده بیتکوین

مطلب مرتبط:  ماینرهای کریپتو در روسیه با احتکار دستگاه های ASIC در بازار نزولی سرمایه گذاری می کنند.

ماینرهای کریپتو در روسیه با احتکار دستگاه های ASIC در بازار نزولی سرمایه گذاری می کنند.
همانطور که در پاراگراف های قبل گفتیم، سه ماهه سوم سال جاری شاهد افزایش هزینه برای تولید بیتکوین بودیم که این اتفاق همزمان با کاهش ارزش این ارز دیجیتال برجسته و بزرگ بود. افزایش هزینه های انرژی در ایالات متحده و اروپا منجر به تعطیلی برخی از فعالیت های ماینرها و در نتیجه خاموش کردن دستگاه های ماین شد.

درآمد استخراج‌کنندگان بیت‌کوین در پایان نوامبر به پایین‌ترین حد در دو سال گذشته رسیده است که علت این امر را می توانیم  عملکرد ضعیف بازار ارزهای دیجیتال بدانیم و همچنین تقاضاهای محاسباتی سنگین‌تر تشدید شدند. این اتفاقا در نهایت منجر به تسلیم برخی از عملیات و پروژه های ماینینگ شد که منجر به کاهش اخیر در نرخ هش شده است که آخرین تنظیم سختی را به حساب می آورد.

جران ملورد، تحلیلگر ماینینگ بیت کوین، افکار خود را در یک موضوع توییتری در 3 دسامبر به اشتراک گذاشت و تاکید کرد، که آخرین افت در هش ریت به احتمال زیاد به دلیل افزایش قیمت برق است:

بسیاری از ماینرها در صورتی ماین انجام می دهند که بتوانند سودی بدست بیاورند و در صورت بدتر شدن شرایط بازار  مجبور به خاموش کردن ماشین آلات خود خواهند شد.

ملرود همچنین استدلال کرد که در صورت افزایش قیمت بیت کوین تا پایان سال، افزایش قابل توجهی در هش تا سه ماهه دوم 2023 قابل انتظار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا