اخباراخبار جهان

قانونگذار هنگ کنگ می خواهد CBDC را به استیبل کوین با ویژگی DeFi تبدیل کند

یکی از مقامات هنگ کنگ معتقد است که یک استیبل کوین تحت حمایت دولت در مقایسه با استیبل کوین های خصوصی به عنوان نقطه ورود بهتری به Web3 عمل می کند. مقامات هنگ‌کنگ به دنبال طرح‌های جدیدی برای ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) هستند و اکنون پیشنهاد انتشار یک CBDC در قالب یک استیبل کوین با حمایت دولت را دارند.

وو جیژوانگ، یکی از اعضای شورای قانونگذاری منطقه اداری ویژه هنگ کنگ، معتقد است که تبدیل دلار دیجیتال هنگ کنک (e-HKD) به یک استیبل کوین، مزایایی را برای پذیرش فناوری های جدید مانند Web3 فراهم می کند.

وو جیژوانگ در مصاحبه ای با بلاک چین نیوز در 5 ژانویه گفت که گزینه توسعه e-HKD به یک استیبل کوین پتانسیل مقابله موثر با خطرات مرتبط با دارایی های مجازی در Web3 را دارد. به گفته قانونگذار، چنین طراحی از دلار دیجیتال هنگ کنگ به مقامات کمک می کند تا اعتماد سرمایه گذاران را به صنعت Web3 جلب کنند و بهتر از کاربران در برابر مسائلی مانند هک محافظت کنند.

وو جیژوانگ با اشاره به شکست چندین پروژه استیبل کوین در سال 2022 که باعث ایجاد یک اثر دومینویی بر بازار ارزهای دیجیتال شد، گفت: استیبل‌کوین‌هایی که در حال حاضر در بازار موجود هستند، همگی توسط برخی شرکت‌های خصوصی صادر می‌شوند و تحت نظارت دولت نیستند.

این قانونگذار همچنین اشاره کرد که استیبل کوین می تواند برای دسترسی بهتر در اکوسیستم های Web3 به امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) متصل شود و بیان کرد:

“دولت هنگ کنگ می تواند بررسی کند که آیا صدور دلارهای دیجیتال هنگ کنگ می تواند با امور مالی غیرمتمرکز مرتبط باشد و به یک جزء زیرساخت مهم پلت فرم معاملات دارایی مجازی تبدیل شود.”

وو جیژوانگ علاوه بر نقش خود به عنوان عضو شورای قانونگذاری هنگ کنگ، همچنین یکی از اعضای موسس G-Rocket  است، که یک شتاب دهنده استارت آپی که هدف آن جذب 1000 کسب و کار Web3 برای راه اندازی فروشگاه در ایالت-شهر طی سه سال آینده است.  وو جیژوانگ G-Rocket  را به همراه جانی نگ کیت چانگ، عضو شورای قانونگذاری هنگ کنگ در سال 2016 تأسیس کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا