اخبار

متاورس تا سال 2030 ارزش 5 تریلیون دلاری پیدا می کند

بر اساس گزارش مک کینزی: متاورس احتمالاً تا سال 2030 ارزش 5 تریلیون دلاری ایجاد می کند. موفقیت Metaverse به تمرکز بیشتر بر حداکثر کردن تجربه انسانی با هدف ارائه تجربیات مثبت برای مصرف کنندگان، کاربران نهایی و شهروندان متکی است.

در حالی که بازار در سال 2022 روند نزلی داشت و باعث از بین رفتن هیجانات در بازار کریپو بود، ولی از طرفی ظهور مجموعه هایی که زیرمجموعه ی کریپو محسوب می شدند، مانند توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) که بازار را فراگرفته وهمچین متاورس که در موقعیت خوبی برای سرمایه گذاری در درازمدت قرار دارد.

با در نظر گرفتن موارد مصرف بی‌شمار مصرف‌کننده و کسب‌وکار محور، متاورس می‌تواند پاسخگوی آنها باشد، گزارش McKinsey & Company پتانسیل این فناوری را برای تولید 5 تریلیون دلار ارزش تا سال 2030 برجسته می کند.

برای اینکه Metaverse به پتانسیل کامل خود دست یابد، این گزارش نیاز به چهار عامل توانمند فناوری – دستگاه‌ها (AR/VR، حسگرها، لمسی‌ها و لوازم جانبی)، قابلیت همکاری و استانداردهای باز، پلتفرم‌های تسهیل‌کننده و ابزارهای توسعه را برجسته می‌کند. با این حال، موفقیت Metaverse با تمرکز بیشتر بر به حداکثر رساندن تجربه انسانی با هدف ارائه تجربیات مثبت برای مصرف کنندگان، کاربران نهایی و شهروندان سنجیده می شود.

تا به امروز، ابتکارات فراسوی پیرامون بازاریابی، یادگیری و جلسات مجازی بالاترین سطح پذیرش را در صنایع مختلف داشته است. با این حال، بر اساس نظرسنجی آوریل 2022 بر روی مدیران ارشد که توسط مک کینزی انجام شد، اکثر ابتکارات در اطراف متاورس با پذیرش متوسط کم مواجه شده اند.

در این گزارش می‌خوانید: «متاورس خیلی بزرگ‌تر از آن است که بتوان آن را نادیده گرفت.» مک کینزی تخمین زد که بیش از 50 درصد از رویدادهای زنده می توانند تا سال 2030 در متاورس برگزار شوند و به طور بالقوه تا 5 تریلیون دلار ارزش ایجاد می کنند.

شرکت LG Electronics در جدیدترین همکاری خود به دنبال آن است که پلتفرم‌های متاورس که قابلیت همکاری با تلویزیون‌ را دارند را بیاورد.

بر اساس نظرسنجی اخیر انجام شده توسط Dating.com، یک پلت فرم آنلاین خواستگاری است: متاورس موقعیت خوبی برای میزبانی از قرارهای رمانتیک های امروزی دارد، زیرا یک سوم مجردهای مورد بررسی علاقه خود را به دوستیابی در دنیای مجازی نشان دادند.

با پیشرفت‌هایی که در فناوری برنامه‌های دوستیابی و متاورس انجام شده است، علاقه‌مندان بیشتری می‌توانند ارتباطاتی را در شهرها، کشورها و حتی قاره‌های مختلف ایجاد کنند.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا