اخباراخبار جهان

ایسلند برای حفظ میراث در حال ناپدید شدن خود به متاورس روی می آورد

جزیره تووالو اعلام کرد به دلیل تغییرات آب و هوایی و امکان از بین رفتن تاریخ خود قصد دارد نسخه دیجیتالی از خود بسازد تا تاریخ خود را حفظ کند.

جزیره  تووالو در کشور ایسلند تصمیم گرفت برای اطمینان از حفظ فرهنگ و جامعه خود در آینده به فناوری Web3 روی آورد. در 15 نوامبر، وزیر امور خارجه این کشور، سیمون کوفه، در اجلاس آب و هوای COP27 گفت که به دنبال راه‌های جایگزین برای حفاظت از میراث شهرستان در برابر افزایش سطح آب دریاها ناشی از تغییرات آب و هوایی است. یکی از آن راه‌ها بازآفرینی خود در فراجهان است.

کوفه در یک پخش ویدئویی گفت: “با ناپدید شدن سرزمین، ما چاره ای جز تبدیل شدن به اولین کشور دیجیتالی جهان نداریم.”

گفته می شود تا 40 درصد از ناحیه پایتخت کشور در هنگام جزر و مد زیر آب است و پیش بینی می شود که کل کشور تا پایان قرن زیر آب باشد.

همانطور که تووالو خود را در فراجهان می‌سازد، به اولین کشور دیجیتالی در متاورس تبدیل خواهد شد. کوفه گفت که زمین، اقیانوس و فرهنگ این کشور گرانبهاترین دارایی های این کشور هستند و مهم نیست که در دنیای فیزیکی چه اتفاقی می افتد، آنها را در فضای مجازی ایمن می مانند.

جزایری مانند این از افزایش سریع دما، افزایش سطح آب دریاها و خشکسالی جان سالم به در نخواهند برد، بنابراین ما آنها را به صورت مجازی بازسازی خواهیم کرد.» اگرچه تووالو می تواند اولین کشور مستقلی باشد که خود را در متاورس بازآفرینی می کند، کشورهای دیگر نیز دارند در این زمینه تحقیق می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا