اخباراخبار جهان

شرکت های کریپتو نزدیک به 3000 کارمند را اخراج کردند

شرکت‌های ارز دیجیتالی در ماه ژانویه که اولین ماه از سال 2023 است و علیرغم اینکه قیمت بیت کوین افزایش پیدا کرده بود، دست کم 2900 کارمند را اخراج کردند. ژانویه ماه سختی برای کارمندان کریپتو بود و حداقل 14 شرکت از جمله Coinbase ،Gemini ،Digital Currency Group ،ConsenSys و Blockchain.com دست به کار شدند و اعلام کردند که کارمندان خود را کاهش داده اند.

بنا به گزارش ها آخرین شرکتی که شروع به کاهش و اخراج کردن کارمندان کرده است، ارائه دهنده زیرساخت ارزهای دیجیتال Prime Trust است. بر طبق این گزارش ها این شرکت تعداد کارمندان خود را به یک سوم کاهش داده است. یک سوم کارمندان معادل حدود 100 نفر از کارکنان خواهد بود. تعداد کارمندان پرایم در زمان نگارش این مقاله 312 کارمند بود که در لینکدین اکانت داشتند.

بر اساس گزارش بلومبرگ در 27 ژانویه، و در ادامه ی اخراج ‌های اخیر در چند روز گذشته پلتفرم رمزنگاری Matrixport 30 کارمند خود را اخراج کرد و از دست داد. این در حالی است که در گزارش قبلی در 23 ژانویه The Information منتشر کرده بود اعلام کرده بود که تقریباً 100 کارمند از صرافی ارز دیجیتال Gemini بیکار شده اند.

بزرگترین اخراج کارکنان در ماه توسط صرافی رمزارز Coinbase آغاز شد که در 10 ژانویه تعداد کارکنان خود را حدود 950 کارمند کاهش داد. صرافی‌های همتای آن Crypto.com ،Luno و Huobi به ترتیب با کاهش حدود 500، 330 و 320 کارمند عقب‌نشینی کردند.

گروه ارز دیجیتال (DCG) و شرکت‌های تابعه آن به طور مشابه 485 کارمند را  تنها در ماه ژانویه اخراج کردند. این شرکت از یک بحران مالی عبور می کند. لونو متعلق به DCG بیشترین اخراج را داشت، در حالی که خود DCG 66 کارمند را کاهش داد. پلتفرم وام دهی تابعه آن یعنی جنسیس 63 کارمند را کاهش داد و شرکت مدیریت دارایی آن HQ Digital کاملا تعطیل شد که این تعطیلی زندگی 26 کارمند را تحت تأثیر قرار داد.

با وجود اخراج ها در ماه ژانویه مدیران کریپتو همچنان معتقدند که شغل های مرتبط با صنعت ارزهای دیجیتالی همچنان ایمن ترین شغل ها محسوب می شوند. 200 کارمندی که توسط بانک ارز دیجیتالی Silvergate اخراج شده بودند، 110 کارمند از صرافی Blockchain.com و 96 کارمندی که از شرکت مادر MetaMask ،ConsenSys اخراج شدند، تکمیل شد. در همین حال، 20 کارمند از بازار توکن غیرقابل تعویض (NFT) SuperRare اخراج شدند.

این کاهش  و اخراج کارکنان علیرغم عملکرد قوی بیت کوین (BTC) در ماه صورت گرفت و در حالی بود که بیتکوین قیمت 25000 دلار را هدف قرار داده بود. با این حال، اخراج‌ها و کاهش کارمندان فقط مربوط به شرکت های ارزهای دیجیتالی نیست. تنها در ماه ژانویه حدود 48000 کارمند از چهار شرکت گوگل، آمازون، مایکروسافت و سیلزفورس اخراج شدند.

در حالی که برخی ممکن است بر این باور باشند که تاریکی بیشتر و روزهای بدتری برای صنعت ارزهای دیجیتالی در پیش است، اما صندوق سرمایه گذاری ارز دیجیتال Pantera Capital معتقد است: که هرگز زمان بهتری برای راه اندازی یک شرکت بلاک چین وجود نداشته است.

و ادعا می کند که در زمانی که بازارنزولی است، سر و صدای کمتری ایجاد می کنند و این حواس پرتی بهترین زمان برای راه اندازی شرکت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا