اخباراخبار جهان

شرکت متا سال 2023 را سال پرکاری خواند| ضررهای بیشتری را در بخش متاورس پیش بینی کرد

متا، شرکتی که فیسبوک، اینستاگرام و واتساپ را در اختیار دارد، نتایج سه ماهه چهارم خود را به اشتراک گذاشته و اعدادی بهتر از حد انتظار را گزارش کرده است. در حالی که شرکت تخمین درآمد را شکست داد، مارک زاکربرگ، مدیر عامل شرکت، سال 2023 را «سال کارآمدی» اعلام کرد و به بازسازی بیشتر شرکت برای تمرکز بر روی پروژه‌های هوش مصنوعی (AI) و متاورس در بلندمدت اشاره کرد.

متا نتایج بهتر از انتظار را در سه ماهه چهارم 2022 گزارش می کند

متا، شرکت اجتماعی، نتایج مثبت ملایمی را برای سه ماهه چهارم سال 2022 گزارش کرد که انتظارات درآمد را شکست داد و توضیح عمیق تری از جهت گیری شرکت در طول سال 2023 ارائه کرد و سرمایه گذاران را در مورد بهبود شرکت در آینده امیدوار کرد.

این شرکت که به دلیل چرخش مدل کسب و کار خود به متاورس مورد انتقاد قرار گرفته است، یک نمایش دیجیتالی از دنیای واقعی، اکنون در تلاش است تا پس از ضررهای سنگینی که تحقیق و توسعه در این فناوری برای آنها به ارمغان آورده است، دوباره تمرکز کند. مدیر عامل متا مارک زاکربرگ توضیح داد که برای مدیران  سال 2023 سال پرکاری خواهد بود.

زاکربرگ اظهار داشت که به عنوان بخشی از این تمرکز جدید، شرکت روی صاف کردن ساختار سازمانی ما و حذف برخی از لایه‌های مدیریت میانی برای تصمیم‌گیری سریع‌تر و همچنین به کارگیری ابزارهای هوش مصنوعی برای کمک به مهندسان ما کار خواهد کرد. علاوه بر این، زاکربرگ توضیح داد که در آینده، متا در کنار زدن پروژه‌های با عملکرد ضعیف یا غیر حیاتی تهاجمی‌تر خواهد بود.

متاورس همچنان یک اولویت در بلند مدت است

در حالی که Reality Labs، بخش متاورس این شرکت، تقریباً 14 میلیارد دلار ضرر در طول سال 2022 متحمل شد، زاکربرگ همچنان این موضوع را در درازمدت یک اولویت می‌داند. زاکربرگ همچنین از هوش مصنوعی به عنوان یکی از محورهای اصلی شرکت یاد کرد و هدف از آن گنجاندن آن به عنوان یک مزیت عملیاتی برای کسب درآمد بهتر از محصول ویدئویی کوتاه Reels خود بود.

زاکربرگ بیان کرد:

دو موج تکنولوژیکی اصلی که نقشه راه ما را هدایت می کنند، هوش مصنوعی امروزی و در بلندمدت، متاورس است.

سوزان لی، مدیر مالی متا، توضیح داد که متا انتظار دارد در سال 2023 پول بیشتری را در فعالیت آزمایشگاه‌های واقعی از دست بدهد. اما این امر و این از دست دادن را به این دلیل که می تواند فرصت های بزرگی را که ممکن است برای شرکت به ارمغان بیاورد توجیه می کند. او توضیح داد:

ما همچنان انتظار داریم که ضرر و زیان تمام سال آزمایشگاه واقعی در سال 2023 افزایش یابد و با توجه به فرصت‌های بلندمدت قابل توجهی که می‌بینیم، به سرمایه‌گذاری معنادار در این زمینه ادامه خواهیم داد.

در ماه سپتامبر، این شرکت چندین تعدیل را برای کاهش هزینه‌های عملیاتی خود اعلام کرد، از جمله اخراج 11000 کارگر، که 13 درصد از تعداد کارکنان آن را به عنوان بخشی از فشار کارآمدی خود نشان می‌دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا