اخبار

2 جین توکن پامپ و دامپ مربوط به BingChatGPT در حال ظهور است

شرکت امنیتی بلاک چین PeckShield در توییتر اعلام کرد که 2 جین توکن پامپ و دامپ را پیدا کرده است که ادعا می‌کنند به ChatGPT مرتبط هستند. شرکت امنیتی بلاک چین PeckShield پس از یافتن ده ها مورد توکن پامپ و دامپ شده زنگ خطر را به صدا درآورده است، توکن هایی که ادعا می کنند مربوط به ربات چت که مبتنی بر هوش مصنوعی (AI) ChatGPT هستند.

در پستی در 20 فوریه، این شرکت حداقل سه توکن BingChatGPT را نشان داد که به نظر می رسد بخشی از طرح های هانی پات باشد. به زبان ساده هانی‌پات یک سیستم یا سیستم‌های کامپیوتری متصل به شبکه یا اینترنت است، که دارای اطلاعات کاذب بر روی خود می‌باشد.

از عمد در شبکه قرار می‌گیرد تا به عنوان یک تله عمل کرده و مورد تهاجم یک هکر یا نفوذگر قرار بگیرد. با استفاده از این اطلاعات آن‌ها را فریب داده و اطلاعاتی از نحوهٔ ورود آن‌ها به شبکه و اهدافی که در شبکه دنبال می‌کنند جمع‌آوری می‌کند.

طبق گفته‌های شرکت امنیتی بلاکچین PeckShield، حداقل دو توکن شناسایی کرده اند که دارای این ویژگی پامپ و دامپ  و یا راگ پول (rug pull) هستند و در حال حاضر نزدیک به 100٪ از ارزش خود را از دست داده اند، در حالی که باید یک سوم ارزش خود را که معادل 65٪ است از دست بدهند.

یک طرح راگ پول یا پامپ و دامپ معمولا از سمت سازندگان شکل می گیرد آنها کمپینی از اظهارات گمراه کننده و تبلیغاتی را برای ترغیب سرمایه گذاران به خرید توکن ها ترتیب می دهند. سپس با افزایش قیمت ها، مخفیانه سهام خود را در این طرح می فروشند.

شرکت امنیتی پیک شیلد گفت که حداقل یکی از سرمایه گذاران پشت توکن ها، (Deployer 0xb583) است که مسئول ایجاد دو جین توکن با طرح پمپ و دامپ است. شرکت PeckShield ده ها مورد توکن جدید ایجاد شده را شناسایی کرده است که مربوط به ربات هوشمند BingChatGPT است.

به نظر می رسد 3 عدد از نوکن ها هانی پات هستند و 2 عدد از توکن ها دارای مالیات فروش بالایی هستند و 2 مورد دیگر از آنها در حال حاضر بیش از 99 درصد کاهش یافته است. شرکت Deployer 0xb583 قبلاً ده‌ها توکن با طرح پامپ و دامپ مرتبط به هوش مصنوعی AI ChatGPT ساخته است.

در حالی که PeckShield توضیح نداد که چرا سازندگان از نام BingChatGPT برای توکن های خود استفاده می کنند. در تاریخ 7 فوریه قرار است اطلاعیه ای داده شود که مبتنی بر ادغام فناوری ChatGPT OpenAI در مرورگر وب Bing و Edge مایکروسافت است. کلاهبرداران ممکن است سعی کنند از اطلاعیه 7 فوریه سو استفاده کنند.

نام این توکن ممکن است تلاشی برای فریب قربانیان باشد تا فکر کنند به نوعی با مایکروسافت مرتبط هستند و از تبلیغات پیرامون چت ربات‌های هوش مصنوعی استفاده می‌کنند. شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Chainalysis اخیراً در گزارشی در 16 فوریه اشاره کرد که تقریباً 10000 توکن جدید که در سال 2022 راه اندازی شدند، تمام ویژگی های زنجیره ای بودن طرح پامپ و دامپ را داشتند.

طبق گزارش شرکت تحلیلی بلاک چین، 1.1 میلیون توکن در سال گذشته راه اندازی شد. اما تنها 40,521 توکن تأثیر مستقیم بر اکوسیستم کریپتوداشتند، آن ها پس از راه اندازی با حداقل ده سوآپ و در چهار روز متوالی در یک هفته معامله و ترید داشته اند.

این شرکت گفت: از 40521 توکن راه‌اندازی شده در سال 2022 که کشش کافی برای ارزش تجزیه و تحلیل را به دست آوردند، 9902 یا به عبارتی  24 درصد شاهد کاهش قیمت در هفته اول بودند که نشان‌دهنده فعالیت احتمالی پامپ و دامپ بود.

در حالی که کاهش قیمت به خودی خود نشانه ای از اشتباه سازندگان توکن نیست، این شرکت خاطرنشان کرد که 25 مورد را به طور خاص مورد بررسی قرار داد و دریافت که “تقریباً به طور قطع برای پمپ و تخلیه طراحی شده اند. با کد هانی پات مخرب که از فروش توکن توسط خریداران جدید جلوگیری می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا