اخباراخبار بیتکوین

درآمد استخراج بیت کوین به کمترین میزان در 2 سال اخیر، رسید

کل درآمد استخراج بیت کوین که شامل پاداش بلوک و کارمزد تراکنش می شود، به دلار آمریکا به 11.67 میلیون دلار کاهش یافت. عددی که آخرین بار در 2 نوامبر 2020 مشاهده شد، زمانی که قیمت معاملات بیت کوین حدود 13500 دلار بود.

درآمد استخراج ‌شده توسط ماینرهای بیت‌کوین به دلیل عملکرد ضعیف بازار و تقاضای محاسباتی سنگین‌تر در بحبوحه افزایش مشکل شبکه، به پایین‌ترین حد در دو سال گذشته رسید. با این حال، کاهش مداوم نرخ هش بیت کوین در ماه گذشته به ماینرها این امکان را داده است تا ضررهای خود را جبران کنند.

در حالی که قیمت فعلی بازار حدود 16500 دلار نشان دهنده افزایش آشکار درآمد استخراج است، عواملی از جمله سختی بیشتر در زمینه استخراج و افزایش قیمت انرژی به کاهش درآمد بر حسب دلار کمک می کند. علاوه بر موارد فوق، دشواری استخراج بلاک بیت کوین به بالاترین حد خود یعنی تقریباً 37 تریلیون رسیده است و ماینرهای بیت کوین را مجبور می کند انرژی و توان محاسباتی بیشتری را صرف کنند تا در رقابت بمانند.

با این حال، طی سه ماه گذشته، نرخ هش شبکه بیت کوین شاهد کاهش مداوم بود. نرخ هش 225.9 اگزهاش در ثانیه (EH/s) است که نسبت به 316.7 EH/s در 31 اکتبر 2022، 28.6 درصد کاهش یافته است.

نرخ هش یک معیار امنیتی است که به محافظت از شبکه بیت کوین در برابر حملات دوگانه کمک می کند. با این حال، با توجه به طرح کلان امور، اقدامات موقت جامعه شامل دستیابی به سخت افزار معدنی ارزان تر و اسکان مجدد در حوزه های قضایی با قیمت پایین انرژی است.

 

مطلب مرتبط: ماینرهای بیت کوین به نرم افزاری نگاه می کنند تا به تعادل شبکه تگزاس کمک کند

اریک آدامز، شهردار نیویورک، بر این باور است که هدف برای تبدیل نیویورک به مرکز ارزهای دیجیتال را می توان با تلاش های سراسری برای کاهش هزینه های زیست محیطی مرتبط با استخراج کریپتو ترکیب کرد.

آدامز در حالی که فاش کرد که شهر با قانونگذاران برای یافتن تعادل همکاری خواهد کرد، گفت: من با قانونگذارانی که حمایت می کنند و کسانی که نگرانی دارند ملاقات خواهم کرد و معتقدم که ما برای توسعه صنعت کریپتو و نیازهای قانونی مرتبط با آن به یک اجماع فوق العاده خواهیم رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا