اخباراخبار بیتکوین

چرا قیمت بیت کوین امروز افزایش یافته است؟

قیمت بیت کوین امروز به لطف داده های اقتصاد کلان و برخی حرکت های آشکار که توسط نهنگ ها صورت گرفته افزایش یافته است. افزایش بیت کوین تا چه زمانی ممکن است ادامه یابد؟

قیمت بیت کوین در 16 فوریه افزایش یافته است ترکیبی از عوامل مختلف که در ادامه می گوییم سبب می شود که بیتکوین به بالاترین سطح شش ماهه برسد. داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهد که بیت کوین/دلار آمریکا در روز به 24895 دلار رسیده است. این عدد از اواسط آگوست 2022 تا امروز بهترین عدد بوده است.

گاوهای بیت کوین در این هفته سودهای خود را کاملا احساس کردند، زیرا بیتکوین که بزرگترین ارز دیجیتال است پس از هفته ها تثبیت به شکل قابل توجهی بازگشته است. بادهای دنباله دار اقتصاد کلان، که عمدتاً از ایالات متحده شروع شده است، با بهبود احساسات در بازار با سرمایه گذاری های ریسک پذیر همراه شده اند و این عاملی است که به خوشبین ها برتری می دهد.

بیت کوین/دلار در 15 فوریه تقریباً 10 درصد و در 16 فوریه 2 درصد افزایش یافت و آلتکوین ها نیز به دنبال همین روند بودند.

بیت کوین

این دستاوردها در یک هفته کلیدی از چاپ داده‌های اقتصاد کلان ایالات متحده به دست می‌آیند، که تا کنون این روایت را که تورم در حال کاهش است جلو برده اند. که یک پیش نیاز مهم برای عملکرد دارایی‌های ریسک پذیر است.

داده های کلان ایالات متحده، گاوهای بیت کوین را جسور می کند

این با یک شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) آغاز شد که با وجود تغییر در محاسبات، بیشتر با انتظارات مطابقت داشت. CPI یک کاتالیزور کلاسیک نوسانات برای سهام و کریپتو است، و علیرغم واکنش آهسته اولیه، واکنش این بار در نهایت تفاوتی نداشت.

اعداد خرده‌فروشی و تولید پس از آن چشم‌انداز را بیشتر تقویت کرد، و سرمایه‌گذاران پودر خشک بیشتری برای معاملات ریسک و ارسال ارزهای دیجیتال بالاتر ارائه کردند.

با توجه به داده‌های بیشتری که هنوز در راه است، حال و هوا به این موضوع بستگی دارد که آیا اخبار خوب ادامه خواهند داشت یا خیر و اینکه آیا بیتکوین می‌تواند آخرین دوره بازگشت تاول‌آمیز خود را در سال 2023 را حفظ کند یا خیر.

کیت آلن، یکی از بنیانگذاران نظارت بر منابع شاخص مواد، خلاصه می‌کند:

پس از ازدحام 10 درصدی، گاوهای بیتکوین به یک مقاومت برخورد کردند.

رد کردن کامل در اولین آزمون کارشناسی ارشد هفتگی یک دلیل کلیدی است. از سوی دیگر گزارشات در مورد بیکاری می تواند تلاش دیگری را تقویت کند. اگربه دنبال یک ردیابی جزئی برای ارائه یک تنظیم دیگربرای کاهش نوسانات پیرامون گزارش‌های اقتصادی ایالات متحد هستید.

آلن به میانگین متحرک 50 هفته ای و 200 هفته ای (MAs) اشاره کرد که دومی از اواسط سال گذشته مقاومت پاکی را ارائه می دهد. اگر آمار بیکاری در ایالات متحده بالاتر از حد انتظار باشد، می تواند سیگنالی را به بازار ارسال کند که سیاست اقتصادی محدودکننده فدرال رزرو کارآمد است و اینکه چرخش ممکن است زودتر اتفاق بیفتد.

کاهش نرخ بهره و افزایش نقدینگی توسط فدرال رزرو باعث جذابیت بیشتر معاملات دارایی های ریسک می شود.

بیت کوین

قیمت بیت کوین با قدرت دلار آمریکا رقابت می کند

در یک وضعیت عجیب، اگر موقتی باشد، بیت کوین همگام با دلار آمریکا در حال صعود است. به طور سنتی و با همبستگی منفی، این دو دارایی هر دو از شرایط فعلی سود می برند، اما به دلایل مختلف. همانطور که دکتر جف راس، بنیانگذار و مدیرعامل Vailshire Capital Management توضیح داد، بازده خزانه کوتاه مدت بالاتر رفته است.

که منجر به سرازیر شدن سرمایه به ایالات متحده شد.

وی با اشاره به تغییرات نقدینگی فوق افزود:

 بیتکوین به دلیل افزایش نقدینگی در سراسر جهان بالاتر می رود.

با این حال، دیگران عصبی هستند و می پرسند که وضعیت موجود خارج از شخصیت تا چه زمانی ممکن است ادامه داشته باشد. تاجر مارک کالن در بخشی از توییتی در 16 فوریه هشدار داد: بازارها شروع به دوشاخه شدن کرده اند و Tradfi و $DXY دیروز از این حرکت حمایت نکردند.

نهنگ های بیت کوین حمایت و مقاومت را بالاتر می برند

از آنجایی که بیت کوین یک بار دیگر شروع به افزایش شدید کرد، سوال پیش آمد که آیا فرصت های تأثیرگذاری بر این افزایش قیمت برای برخی از بزرگترین معامله گران بیت کوین از بین نرفته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا