اخبار

سام بانکمن-فرید گفت:عمیقا از آنچه رخ داده است متاسف و ناراحت است

در 30 نوامبر 2022،مدیرعامل سابق صرافی FTX سام سام بانکمنفرید، در اجلاس Dealbook نیویورک تایمز در اولین مصاحبه خود که به صورت زنده و حضوری پس از سقوط صرافی ارز دیجیتالFTX بود. در مورد سقوط‌  FTX با اندرو راس سورکین مصاحبه کرد.

سام بانکمنفرید به میزبان Dealbook Summit گفت که او “عمیقاً از آنچه رخ داده متاسف و ناراحت است” و همچنین تاکید کرد که “عمداً سرمایه‌ها را با هم ترکیب نکرده است.”

اندرو راس سورکین، میزبان اجلاس معاملات نیویورک، از سام بانکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX  به سوالات او جواب دهد.

علاوه بر حضور ویدئویی در NYT Dealbook با سورکین، بانکمن-فرید همچنین در مورد این موضوع با برنامه پخش صبح بخیر آمریکا صحبت کرد و این برنامه در 1 دسامبر 2022 پخش خواهد شد.

سام بانکمن-فرید (SBF) یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل سابق FTX نیز دعوت اندرو راس سورکین میزبان اجلاس Dealbook  نیویورک تایمز(NYT)  را پذیرفت و به سوالات او جواب داد  این مصاحبه را در پاراگراف زیر بخوانید.

راس سورکین از بانکمن که به صورت مجازی حضور داشت، پرسید که آیا نگران اتهامات جنایی علیه خود هست یا خیر؟

سام بانکمن فرید به به میزبان رویداد NYT Dealbook گفت. اکنون و در این زمان و مکان فرصت خوبی است که من به خودم و آینده خودم فکر کنم و درباره  این اتهامات فکر کنم.

مدیر عامل سابق FTX توضیح داد که او هنوز در باهاما است و  بازگشت به ایالات متحده به ذهنش خطور کرده است. مدیر سابق FTX گفت:

من به آمدن به ایالات متحده فکر می کنم.

SBF در مورد دارایی خالص خود گفت که هیچ  سرمایه و پول پنهانی ندارد، او “تقریباً صفر” شده است و با اشاره به کارت اعتباری که در سمت چپ او قرار داشت گفت که تمام دارایی او به همین کارت اعتباری کاهش یافته است.

سورکین پرسید که چه زمانی متوجه شدید که صرافی در حال سقوط است؟ و SBF پاسخ داد که در تاریخ 6 نوامبر بود و در آن لحظه “ما در حال جمع آوری تمام اطلاعات بودیم.”

زمانی که سورکین درباره افشاگری آلمادا ریسرچ سوال کرد، سام بانکمنفرید در حالی که روی صندلی خود تکان می خورد گفت: من آلامدا را اداره نمی کردم و دقیقا نمی دانستم چه اتفاقی در حال رخ دادن است، او با گفتن اینکه او در جریان موقعیت نبوده خواست سرزنش ها را از خود دور کند.

در این مصاحبه، سام بانکمنفریدبه سورکین گفت او فکر می‌کرد که این امکان وجود دارد که مشتریان FTX بتوانند پول خود را پس بگیرند و به این اشاره کرد که چگونه Bitfinex پس از هک شدن صرافی در سال 2016 سرمایه ی مشتریان خود را کامل پرداخت کرد.

سام بانکمنفریدگفت: ” بدیهی است که من آرزو می کنم که زمان بیشتری را صرف تمرکز بر جنبه های منفی و زمان کمتری برای فکر کردن در مورد جنبه های مثبت کنم.” بنیانگذار FTX همچنین خاطرنشان کرد که او هیچ کاری را از روی عمد و آگاهانه انجام نداده است و نمی تواند زمانی را به خاطر بیاورد که دروغ گفته باشد.

سورکین از SBF پرسید که آیا این شرکت دارای ساختار رسمی هیئت مدیره شرکتی است یا خیر و SBF پاسخ داد که تعداد هیئت مدیره های زیادی در سراسر امپراتوری FTX وجود دارد.

سام بانکمنفریدگفت که در حالی که صرافی FTX تعداد زیادی از اعضای هیئت مدیره را داشت، ولی زمانی که نوبت به مدیریت ریسک رسید، او به شرکت کنندگان Dealbook گفت در این زمینه کاملا شکست خورده است.

سام بانکمن-فریداذعان کرد: هیچ فردی مسئول ریسک در موقعیت های حساس در FTX نبود.

سام بانکمن-فریداذعان کرد: هیچ فردی مسئول ریسک در موقعیت های حساس در FTX نبود.

خبرنگار NYT همچنین از SBF پرسید که نظرش در مورد این ایده که امپراتوری FTX  مانند بچه ای است که با قرص خواب آور به خواب رفته بود و سادگی همه چیز را از دست داد چیست؟

سام بانکمنفریدپاسخ داد: خیلی به هم ریختیم، من گند زدم.

SBF همچنین ادعا کرد که والدین و تربیت او هیچ ارتباطی با سقوط FTX نداشته است.

وقتی از او پرسیده شد که او در مورد وضعیت به والدینش چه گفته است، SBF  گفت:

“سلام بچه ها، من فکر می کنم ممکن است مشکلی وجود داشته باشد … به نظر می رسد موقعیت آلامدا در اینجا در حال فروپاشی است.”

سورکین به کمک های سیاسی او به برادرش اشاره کرد و SBFگفت: کمک های من بیشتر برای پیشگیری از بیماری همه گیر کرونا بود.

SBF به مشارکت های سیاسی برادرش پرداخت او گفت کمک های من بیشتر برای پیشگیری از بیماری همه گیر بود.  برادر من، یک چپ گراست و یک گروه برای حمایت از کسانی که بر علیه بیماری پاندمی فعالیت می کنند را اداره می کند.

سام بانکمنفریدبه میزبان Dealbook Summit گفت. این اولین چیزی بود که من در آن مشارکت می کردم و از آن حمایت می کردم.

SBF در طول تماس ویدیویی خود بر این عقیده بود که تمام مشتریان آمریکایی FTX می توانند سرمایه خود را کامل برداشت کنند. اما واقعاً توضیح نداد که چگونه این مورد امکان پذیر می شود. او خاطرنشان کرد که «گیج و سردرگم» است که چرا مشتریان در ایالات متحده چرا اجازه ندارند برداشت های خود را پردازش کنند.

سام بانکمنفریدخطاب به سورکین گفت: «هر اتفاقی که افتاد و اینکه چرا اتفاق افتاد، من در قبال ذینفعان، مشتریان، سرمایه‌گذاران، قانون‌گذاران جهان وظیفه داشتم که به درستی توسط آنها عمل کنم.

واضح است که من کار خوبی در این زمینه انجام ندادم. من هرگز سعی نکردم تقلب کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا