اخباراخبار جهان

چین Bitmain را به دلیل تخلفات مالیاتی 3.6 میلیون دلار جریمه کرد

رسانه‌های محلی گزارش دادند که مقامات چینی سازنده سخت‌افزار استخراج ارز دیجیتال بیت مین را به دلیل تخلفات مالیاتی جریمه کرده‌اند. طبق اطلاعات جامعه کریپتو، این جریمه در بحبوحه افزایش بررسی‌های مالیاتی در بخش دارایی‌های دیجیتال اعمال می‌شود. بیت مین به دلیل عدم پرداخت مالیات بر درآمد از طرف کارمندان جریمه شد.

یک شرکت سنگاپوری به نام Bitdeer Technologies Holdings که در سال 2018 توسط جیهان وو، مدیر عامل سابق بیت مین تأسیس شد، بر اساس پرونده ای که اخیراً در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) منتشر شده است، قصد دارد در 14 آوریل 2023 در بورس اوراق بهادار نزدک عرضه شود. این شرکت از نماد علامت BTDR استفاده خواهد کرد.

بیت دیر مزارع ماینینگ را در اروپا و آمریکای شمالی اداره می کند و با استخرهای استخراج از جمله Btc.com، Viabtc، Foundry USA، Antpool، F2pool و Btc.top شراکت استراتژیک دارد. در سپتامبر سال گذشته، بیت دیر یک صندوق 250 میلیون دلاری برای خرید دارایی‌ها از استخراج‌کنندگان بیت‌کوین مضطرب تأسیس کرد.

همچنین در ماه سپتامبر، این شرکت تأسیسات ذخیره سازی Le Freeport سنگاپور را خریداری کرد که به نام فورت ناکس سنگاپور نیز شناخته می شود. طبق آخرین بایگانی در SEC، این شرکت با گروه Blue Safari به قرارداد SPAC رسیده است. سهامداران Blue Safari این معامله را در مجمع عمومی فوق العاده در 11 آوریل 2023 تصویب کردند.

لینگ هوی کنگ، مدیرعامل بیت دیر در بیانیه‌ای گفت:

«امروز نقطه عطف مهمی برای بیت دیر است و ما را آماده می‌کند تا در فهرست نزدک قرار بگیریم و از فرصت‌های رشد پیش روی خود استفاده کنیم.»

من فوق العاده به آنچه تاکنون به دست آورده ایم افتخار می کنم و مشتاقانه منتظر شروع فصل بعدی سفر خود هستم. ما در حال حاضر یک تامین کننده پیشرو در نرخ هش هستیم و فهرست عمومی ما به ما این امکان را می دهد که سهم بیشتری در اقتصاد کریپتو داشته باشیم.

از سال 2021، شرکت‌های استخراج بیت‌کوین که به صورت عمومی فهرست شده‌اند، به یکی از لوازم ثابت در بورس‌های سنتی تبدیل شده‌اند. با این حال، بسیاری از این شرکت ها کاهش قابل توجهی در سهام خود در طول سال 2022 تجربه کردند.  در مقابل، سال 2023 برای شرکت های استخراج بیت کوین سال بهتری بوده است.

زیرا قیمت بیت کوین (BTC) از آخرین روز دسامبر 80 درصد و در 30 روز گذشته 36.3 درصد افزایش یافته است. طی هفته گذشته، ارزش سهام شرکت‌های استخراج بیت‌کوین در فهرست عمومی مانند Riot Blockchain ،Bitfarms ،Marathon Digital و Cleanspark در برابر دلار آمریکا افزایش یافته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا