اخباراخبار جهان

دولت بریتانیا تماس های سرد را برای کلاهبرداران ممنوع می کند

دولت بریتانیا در نظر دارد قوانینی را برای بازپرداخت افرادی که قربانی کلاهبرداری های رمزنگاری شده اند معرفی کند و با سازمان افکام برای جلوگیری از جعل شماره تلفن همکاری کند.

بریتانیا قرار است تماس های سرد (Cold Calling) را برای فروش محصولات مالی از جمله بیمه و ارزهای دیجیتال را برای مقابله با کلاهبرداری ممنوع کند. آژانس ملی جرم و جنایت تخمین می زند که کلاهبرداری ها سالانه حدود 7 میلیارد پوند (8.7 میلیارد دلار) برای کشور بریتانیا هزینه دارد.

بر همین اساس دولت بریتانیا استراتژی جدید خود را برای مقابله با کلاهبرداران اعلام کرد و متعهد به ایجاد 400 شغل جدید برای بروزرسانی رویکرد خود به پلیس اطلاعاتی است.

دولت در کنار تنظیم کردن مخابرات و دفتر ارتباطات، که معمولاً به نام آفکام شناخته می‌شود، برای استفاده از فناوری جدید برای مقابله با جعل شماره تلفن، که از جعل هویت شماره تلفن‌های قانونی بریتانیا توسط کلاهبرداران جلوگیری می‌کند، همکاری خواهد کرد.

طبق گزارش بلومبرگ، کلاهبرداری با سیم در حال حاضر شایع ترین جرم در بریتانیا است و از هر 15 نفر یک نفر قربانی آن می شود. برای اطمینان از اینکه قربانیان کلاهبرداری بیشتری پول خود را پس می گیرند، دولت قصد دارد قوانینی را معرفی کند که مؤسسات مالی را ملزم به بازپرداخت قربانیان کلاهبرداری مجاز می کند.

گزارشی که در 29 ژانویه توسط رسانه‌ها، دفتر روزنامه‌نگاری تحقیقی و آبزرور منتشر شد، نشان می‌دهد که سندیکاهای جرایم سازمان‌یافته از بریتانیا به‌عنوان پایگاه عملیاتی خود به دلیل «مقررات ملایم» منطقه استفاده می‌کنند.

ثبت شرکت در بریتانیا هزینه‌های زیادی دارد. کمتر از 12 پوند انگلیس (14.85 دلار). این نیاز به هیچ گونه هویتی ندارد، بنابراین ثبت نام در آنجا و کسب اعتبار ساختگی برای شرکت های متقلب آسان می شود.

دولت بریتانیا در تلاش است تا شرکت‌های ارزهای دیجیتال فعال در منطقه را تحت فشار قرار دهد. اداره رفتار مالی بریتانیا (FCA) موظف کرد که همه شرکت‌هایی که در فعالیت دارایی‌های رمزنگاری فعالیت می‌کنند، طبق قوانین موجود قانون خدمات مالی و بازارها برای بازار دارایی‌های دیجیتال، در آن ثبت نام کنند.

با این حال، اداره رفتار مالی بریتانیا یک رویکرد سختگیرانه برای اعطای تاییدیه ها اتخاذ کرده است که منجر به فعالیت چندین کسب و کار مرتبط با ارز دیجیتال به عنوان نهادهای ثبت نشده شده است. به نظر می رسد تنظیم کننده در تلاش برای ایجاد تعادل برای ایجاد یک محیط امن برای سرمایه گذاران و ترویج نوآوری در صنعت است.

بر اساس گزارش‌ها، ریشی سوناک، نخست‌وزیر بریتانیا در بیانیه‌ای گفت که کلاهبرداران زندگی‌ها را در چند ثانیه خراب می‌کنند و مردم را با نفرت‌انگیزترین راه‌ها فریب می‌دهند تا جیب‌هایشان را خالی کنند.

دولت همچنین قول داد که به روش‌هایی که معمولاً توسط کلاهبرداران برای دسترسی به هزاران نفر در یک زمان استفاده می‌شود، مانند «مزرعه‌های سیم‌کارت» پایان دهد. همچنین استفاده از سرویس های پیامک انبوه نیز برای جلوگیری از افتادن این فناوری ها به دست مجرمان بازنگری خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا