اخباراخبار بیتکوین

عدم رضايت جامعه بيتکوين از انتقادات پیتر زیهان

جامعه بیت کوین از انتقادات پیتر زیهان در پادکست جو روگان راضی نیست. پیتر زیهان، که مهمان پادکست جو روگان بود، استدلال کرد که بیت کوین ارزش ذاتی ندارد و به پايين تر از 17000 دلار کاهش خواهد یافت. اعضای جامعه بیت کوین (BTC) در واکنش به ادعاهای پیتر زیهان، مهمان اخیر پادکست Joe Rogan Experience (JRE) به رسانه های اجتماعی پرداختند.

در قسمت اخیر JRE، زیهان، تحلیلگر و نویسنده ژئوپلیتیک آمریکایی،ادعا کرد که کریپتو همیشه مثل يک سطل  زباله است که دچار یک آتش سوزی شده است، و اینکه بیت کوین ارزش ذاتی ندارد. این تحلیلگر ادعا کرد بيتکوين که از نظر ارزش بازار دارایی دیجیتال شماره یک محسوب می شود، در حال حاضر “مناسب تر” قیمت گذاری می شود.

علاوه بر این، زیهان استدلال کرد که بیت کوین که در زمان نگارش این مقاله در حدود 17000 دلار معامله می شود، به پايين تر از 17000 دلار کاهش پیدا می کند، قيمت مناسب بيتکوين در حد منفی است.

او در ادامه افزود:

احمقانه ترین چیز در مورد بیت کوین این است که هرگز بیش از X تعداد واحد بیت کوین وجود نخواهد داشت. به طور پیش فرض، به این معنی است که نمی توان از آن برای تجارت استفاده کرد.

زیهان همچنین استدلال کرد که «کل ایده فعالیت اقتصادی این است که انبساط وجود دارد، به این معنی که برای روانکاری و مدیریت آن گسترش به ارز بیشتری نیاز دارید. این تحلیلگر استدلال کرد که اگر عرضه ارز قفل شود، تورم پولی به وجود می آید و این می تواند یک مدل اقتصادی را از بین ببرد.

به دلیل اظهارات زیهان، بیت کوین داران تقریبا بلافاصله پاسخ های خود را ارائه کردند و استدلال های متقابلی را برای ادعاهای زیهان ارائه کردند. برخی از اعضای انجمن فوراً اشاره کردند که اين تحلیلگر برگه سفید بیت کوین را نخوانده و درک نکرده است.

الکس استانچیک، مدیر اجرایی سوان بیت کوین نیز از مهمان JRE انتقاد کرد و گفت که نظرات او ناآگاهانه بود. استانچیک می‌نویسد: «تقریباً تمام حرف‌هایی که این «کارشناس» در این مدت کوتاه گفته، بی‌معنی است.

جف راس، موسس صندوق تامین سرمایه Vailshire Capital Management نیز به ایرادات استدلال های Zeihan اشاره کرد. او توییت کرد:

سه خطای مهم که در استدلال پيتر زيهان می بینم عبارتند از:

مورد اول اينکه برای معتبر بودن، پول باید توسط یک مقام مرکزی ایجاد و کنترل شود، که استدلال اشتباهي است و دومين استدلال زيهان است که اعتقاد دارد که پول کمیاب بهره وری انسان و توسعه اقتصادی را محدود می کند و سومين اشتباه او اين است که فکر مي کند، بیت کوین و کریپتو قابل تعویض هستند.

در همین حال، یکی از اعضای جامعه با افتخار از بیت کوین دفاع کرد و استدلال کرد که برخی از ویژگی های آن به آن ارزش ذاتی می بخشد. آنها شامل کمیابی، کاهش تورم، تقسیم پذیری به مقادیر کوچکتر به نام ساتوشی و همچنين غيرمتمرکز بودن آن است.

سهام ماینینگ بیت کوین با بازار گسترده تر افزایش می یابد زیرا معامله گران فدرال رزرو کمتر تهاجمی را مشاهده می کنند در حالی که روگان با ادعاهای زیهان در این قسمت مخالفت نکرد، این پادکست محبوب قبلاً احساسات مثبتی را نسبت به بیت کوین ابراز کرده است.

در 4 می 2022، روگان گفت که بیت کوین مشابه اینترنت اولیه است و دولت آن را نمی بیند. اين پادکستر همچنین تاکید کرد که بيتکوين یک شکل ارز قابل دوام است و می توان از آن برای خرید خيلي از چیزها مي توان استفاده کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا