اخباراخبار جهان

پوتین خواستار تسویه حساب های بین المللی بر اساس بلاک چین و ارز دیجیتالی است

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه معتقد است که برای کاهش وابستگی به بانک‌های بزرگ و اشخاص ثالث، به سیستم جدیدی برای انتقال پول بین‌المللی نیاز است. او متقاعد شده است که پرداخت های برون مرزی با تکیه بر ارز دیجیتال و فناوری دفتر کل توزیع شده بسیار راحت ترخواهد بود.

رئیس دولت روسیه خواستار پرداخت های بین المللی مبتنی بر بلاکچین شد

پوتین در جریان کنفرانسی که به هوش مصنوعی اختصاص داشت و توسط بزرگترین وام دهنده روسیه، که یک شرکت خدمات مالی و بانکی دولتی به نامSberbank است سازماندهی شده بود، سخنرانی کرد. به نقل از خبرگزاری های محلی وی در جریان سخنرانی خود تاکید کرده است که جریان های مالی و پرداخت ها بین کشورها در حال حاضر در بحبوحه تنش روابط روسیه و غرب در معرض تهدید قرار دارد.

ولادیمیر پوتین دا ادامه گفت:

همه ما به خوبی می دانیم که تحت محدودیت های نامشروع امروزی، یکی از خطوط حمله از طریق شهرک سازی است و موسسات مالی ما این را بهتر از هر کسی می دانند زیرا در معرض این شیوه ها هستند.

اشاره ولادیمیر پوتین به تحریم های اعمال شده علیه کشور روسیه به دلیل تهاجم این کشور به کشور اوکراین بود که در همسایگی کشور روسیه قرار دارد. این تحریم ها دسترسی روسیه را به منابع مالی و بازارهای جهانی را به شدت محدود کرده است. بر اساس گزارش خبرگزاری پرایم، وی همچنین خاطرنشان کرد:

امروزه، سیستم پرداخت‌های بین‌المللی گران است زیرا با گزارش های خبرنگاران و مقرراتی که توسط باشگاه کوچکی از ایالت ها و گروه های مالی کنترل می شود.

بر اساس فناوری ارزهای دیجیتال و دفتر کل توزیع شده، امکان ایجاد یک سیستم جدید برای پرداخت های بین المللی و بسیار راحت تر، اما در عین حال برای شرکت کنندگان کاملاً ایمن است زیرا و کاملا مستقل از بانک ها و دخالت کشورهای ثالث است.

پوتین، همچنین به رسانه های خبری ارزهای دیجیتالی مانند RBC Crypto و Bits.media توضیح داد که:

روسیه در ماه‌های گذشته حمایت خود را از پرداخت های ارز دیجیتالی برون مرزی افزایش داده است و در حال بررسی مقررات جامع ارزهای دیجیتال بوده است. در ماه سپتامبر، مقامات مالی در مسکو شروع به توسعه مکانیزمی برای تسویه حساب بین‌المللی ارزهای دیجیتال کردند.

اخیراً خبرنگاران فاش کردند که دو کشور روسیه و کوبا که هر دو جزو کشورهای تحریم شده اند، در حال گفتگو در مورد موضوع ارزهای دیجیتالی هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا