اخبار

دفتر FBI: کلاهبرداری در بازار کریپتو 183 درصد افزایش داشته است

دفتر تحقیقات فدرال (FBI) هفته گذشته گزارش جرایم اینترنتی 2022 خود را منتشر کرد. این گزارش با استفاده از داده‌های مرکز شکایات جرایم اینترنتی آژانس (IC3) جمع‌آوری شده است. بر اساس داده‌های مرکز شکایات جرایم اینترنتی (IC3) تقلب در سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال 183 درصد افزایش داشته است و از 907 میلیون دلار کلاهبرداری در سال 2021 به 2.57 میلیارد دلار در سال 2022 رسیده است.

FBI همچنین به مردم در مورد جهش در طرح های سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال هشدار داد.

آمار جرایم ارزهای دیجیتالی توسط FBI

آمار مرکز شکایات جرایم اینترنتی (IC3) که به عنوان یک منبع عمومی برای ارسال گزارش‌های حملات سایبری و حوادث عمل می‌کند، اعلام کرده که در سال 2022، کلاهبرداری های سرمایه گذاری پرهزینه ترین طرح گزارش شده به IC3 بود.

دفتر تحقیقات فدرال نوشت: شکایات مربوط به تقلب در سرمایه گذاری از 1.45 میلیارد دلار در سال 2021 به 3.31 میلیارد دلار در سال 2022 افزایش یافته است که 127 درصد افزایش است.

همانطور که گفتیم در این شکایات، کلاهبرداری سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال از 907 میلیون دلار در سال 2021 به 2.57 میلیارد دلار در سال 2022 افزایش یافت که 183 درصد افزایش داشت.

کلاهبرداری‌های سرمایه‌گذاری رمزنگاری افزایش بی‌سابقه‌ای در تعداد قربانیان و ضرر دلاری برای این سرمایه‌گذاران داشت. بسیاری از قربانیان برای پوشش زیان های ناشی از این سرمایه گذاری های تقلبی، بدهی های هنگفتی را متقبل شده اند و هدفمندترین گروه سنی که این نوع کلاهبرداری را گزارش می کنند، قربانیان 30 تا 49 ساله هستند.

دفتر تحقیقات فدرال همچنین کلاهبرداری های رایج سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال در سال 2022 مانند موارد مربوط به استخراج نقدینگی، حساب های رسانه های اجتماعی هک شده، جعل هویت افراد مشهور، متخصصان املاک و مستغلات را برجسته کرد.

پس از انتشار آخرین گزارش جرایم اینترنتی خود، FBI روز دوشنبه یک اطلاعیه خدمات عمومی صادر کرد و به مردم در مورد جهش در طرح های سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال هشدار داد.

این دفتر با استناد به داده‌های IC3 توضیح داد: «مجرمانی که معمولاً در خارج از کشور مستقر هستند، با استفاده از این طرح‌ها در سال 2022 بیش از دو میلیارد دلار از قربانیان کلاهبرداری کردند. در این اطلاعیه آمده است:

این طرح ها به صورت مهندسی اجتماعی و قابل اعتماد هستند، معمولاً با کلاهبرداری عاشقانه یا اعتماد به نفس شروع می شوند و به کلاهبرداری سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال تبدیل می شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا