اخباراخبار صرافی

آمریکا در حال بررسی استرداد بنکمن برای بازجویی است

در پی بحران نقدینگی و ورشکستگی صرافی FTX، مقامات ایالات متحده و باهاما در حال گفتگو هستند تا مدیرعامل سابق شرکت یعنی سام بنکمن فرید را برای بازجویی به آمریکا بازگردانند.

بر اساس گزارش بلومبرگ به نقل از افراد آشنا با موضوع، گفتگوها بین مقامات محلی مجری قانون، از جمله FBI، در روزهای اخیر تشدید شده است، زیرا آنها در مورد اینکه آیا بانکمن فرید در سقوط صرافی نقش داشته است یا نه تحقیق می کردند.

از زمان این حادثه، مدیر عامل سابق FTX، یکی از بنیانگذاران، گری وانگ و مدیر مهندسی نیشاد سینگ در باهاما هستند، جایی که توسط مقامات محلی “تحت نظارت” هستند. در ابتدا، شایعاتی مبنی بر احتمال فرار بانکمن فرید به دبی منتشر شد، با این حال، به دلیل توافق بین ایالات متحده و امارات متحده عربی، فراریان مستقر در ایالات متحده که قصد نقل مکان به دبی را دارند، شانس بالایی برای بازداشت و بازگرداندن دارند.

در حال حاضر، مشخص است که تنظیم‌کننده‌های اوراق بهادار باهامایی و بازرسان مالی تحقیقاتی را درباره وضعیت سقوط FTX  به دلیل سوء رفتار جنایی آغاز کرده‌اند. مقامات مالی در ترکیه نیز تحقیقاتی را در مورد این صرافی آغاز کرده اند. بفط در 11 نوامبر اعلام ورشکستگی کرد و در همان روز، بانکمن فرید از سمت خود به عنوان مدیر عامل شرکت کنار رفت، که با تجدید ساختار اجرایی که انجام دادند John Jay Ray III (جان جی ری سوم) جایگزین او شد.

آخرین نگاه به پرونده ورشکستگی نشان داد که FTX باید در برابر بیش از یک میلیون طلبکار پاسخگو باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا