آموزشتحلیل روزانه

5 نکته که این هفته باید درباره بیت کوین بدانید: CPIجرقه قتل عام دلار

این مقاله درباره پنج موضوع مهم مربوط به بیت کوین در هفته جاری است. علاوه بر این، کافه ترید به تحلیل تأثیر شاخص CPI (شاخص قیمت مصرف کننده) در ارزش دلار اشاره دارد. بر اساس تحلیل های انجام شده در این متن، انتظار می رود این شاخص به طور قابل توجهی ارزش دلار را کاهش دهد.

این امر می تواند به نفع بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتالی باشد. در این مقاله، پنج موضوع مهم دیگری نیز مورد بررسی قرار گرفته است که باعث می شود این مقاله برای کسانی که به بیت کوین علاقه دارند، مفید باشد.

بیت کوین به بالاترین سطح بسته شدن هفتگی خود در ده ماه اخیر دست یافته است، زیرا  شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) آماده می شود تا نوسانات جدیدی را به قیمت BTC و فراتر از آن تزریق کند. در اینجا پنج نکته در مورد بیت کوین در این هفته وجود دارد:

بیت کوین هفته را با شرایطی استوار به عنوان گاو نر آغاز کرد، زیرا گاوها قیمت بیتکوین را به بالاترین حد بسته شدن هفتگی در ده ماهه اخیر می فرستند. پس از یک هفته نسبتا آرام، نوسانات لحظه آخری معامله گران را از احتمال حمله مجدد به مقاومت 30000 دلاری هیجان زده کرده است، اما چیزهای زیادی مانع از آن می شود.

در این هفته قرار است اتفاقات مهمی رخ دهد از جمله انتشار داده های کلان اقتصادی، چاپ شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) برای ماه مارس و همچنین در تاریخ 12 آوریل قرار است یک بینش و تفکر جدید از سیاست فدرال رزرو ارائه شود. به همه ی این موارد ارتقای اتریوم شانگهای را نیز اضافه کنید و دستوری که برای نوسانات وجود دارد.

به نظر شما واکنش بیت کوین چگونه خواهد بود؟

براساس داده‌ها، همبستگی نوسانات بین بزرگترین ارز دیجیتال و دارایی‌های ریسک سنتی، دارای الگوی برعکس شده است. همچنین داده‌های احساساتی نیز نشان می‌دهد که در بین هولدرهایی که ارز دیجیتال را به عنوان سرمایه‌گذاری خود انتخاب کرده‌اند، تمایل کمی به فروش ناگهانی وجود دارد.

عناوین کلیدی CPI در تقویم ماکرو

یک رویداد آشنا پیشتاز در تقویم ماکروی هفته است، و آن انتشار داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) ایالات متحده برای ماه مارس است.

این بار در 12 آوریل داده های شاخص قیمت منتشر می شود، که به طور سنتی با افزایش نوسانات سرمایه گذاری ها و دارایی ها با ریسک همراه است، و آن تاریخ را به منطقه‌ای کلیدی برای تماشای «جعلیات» در بازارهای رمزنگاری تبدیل می‌کند.

این انتشار در این باره در تاریخ 12 آوریل منتشر می شود و به طور سنتی همراه با افزایش نوسانات در دارایی های ریسکی می باشد، بنابراین این تاریخ به عنوان یک منطقه کلیدی برای مشاهده شکست جعلی یا Fakeout  در بازار ارزهای دیجیتالی قابل توجه است.

فدرال رزرو همچنین صورتجلسه آخرین جلسه کمیته بازار باز فدرال (FOMC) را تهیه خواهد کرد که طی آن تصمیم به ادامه افزایش نرخ بهره گرفت.

رویدادهای کلیدی این هفته:

  1. داده های تورم CPI در ماه مارس در روز چهارشنبه
  2. صورت جلسه فدرال رزرو در روز چهارشنبه
  3. داده های تورم PPI در ماه مارس در روز پنجشنبه
  4. داده های احساسات مصرف کننده در روز جمعه
  5. داده های خرده فروشی در روز جمعه
  6. و 4 سخنرانی در فدرال رزرو در این هفته

این هفته مشخص می کند که فدرال رزرو در آینده چه خواهد کرد.

بنابراین وقتی صحبت از تأثیر CPI بر عملکرد سرمایه گذاری ها می شود، اتفاقات اطراف تا حدودی پیچیده می شود. در حالی که معامله‌گران می‌خواهند تورم سریع‌تر از آنچه انتظار می‌رفت کاهش یابد، خود فدرال رزرو همچنان مخالف است و ماه گذشته تأیید کرد که افزایش بیشتر نرخ بهره ممکن است مناسب باشد.

با این حال، واگرایی بین فدرال رزرو و بازارها به همان اندازه مشهود است. از سوی دیگر احساسات بازار نشان می دهد که افزایش نرخ توسط فدرال برای مدت طولانی را به سادگی باور نمی کنند.

بر اساس گزارش ابزار FedWatch گروه CME، احتمالاً جلسه FOMC ماه آینده با افزایش 0.25 درصدی مشابه ماه قبلی خود پایان خواهد یافت. این احتمالات بسیار قابل انعطاف هستند و بلافاصله به هر گونه اطلاعات جدید داده های ماکرو، از جمله CPI، واکنش نشان می دهند.

Target rate

برای جیمز چوی، تحلیل‌گر ماکرواقتصادی و بازار سهام، داستان تورم یک روی دیگر نیز وجود دارد، که شامل یک مخالف قدیمی برای ارزهای رمزنگاری شده، یعنی دلار آمریکاست. او در 10 آوریل هشدار داد که انتشار این هفته باعث افزایش قدرت دلار در یک سقوط آزاد سه ماهه خواهد شد. راه را برای کاهش احتمالی بیشتر سرمایه گذاری هایی که دارای ریسک هستند هموار می کند.

او در مورد نمودار شاخص دلار آمریکا (DXY) که در اواخر سال 2022 به اشتراک گذاشته شده بود، توضیح داد: ” به نظر نمی‌رسند افراد ایده‌ای داشته باشند که چگونه شاخص دلار آمریکا (USD DXY) در ۳ ماه آینده کاهش پیدا خواهد کرد”.

و این قتل عام با گزارش CPI این هفته آغاز خواهد شد. صحبت های من را علامت گذاری کنید، آنها را به خوبی نشان گذاری کنید.

US Dollar Index Futures

برخی دیگر از جمله جیم بیانکو، رئیس شرکت تحلیل کلان، Bianco Research، به درآمدهای بانکی در سه ماهه اول به عنوان منبعی برای واکنش های بازار بالقوه نگاه می کنند. بیانکو در بخشی دیگراز توضیحات خود در توییتر، پیش‌بینی کرد که درآمد بیشتر از CPI خواهد بود.

نوسانات قیمت بیت کوین در حال افزایش است

داده‌ها نشان می‌دهد اگر نوسان چیزی است که معامله‌گران می‌خواهند، مسلماً آن‌ها در حال حاضر آن را به وفور دارند. با توجه به منبع داده‌های بازار Kaiko، بیت‌کوین از نظر نوسانات در مسیری واگرا از سهام قرار دارد و در حالی که نزدک سرد می‌شود، اقدام را افزایش می‌دهد.

وقایع ماه گذشته که حول محور بحران بانکی در حال گسترش ایالات متحده بود، کافی بود تا شکاف بین بیت کوین و نوسانات 30 روزه نزدک را به بالاترین سطح خود در یک سال برساند.

30 day annualized volatility

هفته گذشته کایکو فاش کرد که همبستگی بیت کوین با طلا در حال حاضر بیشتر از S&P 500 است.

BTC correlation with gold and US Equities

کایکو اضافه کرد که همبستگی معکوس بیت کوین با دلار آمریکا نیز به سرعت در حال کاهش است. در بخشی از تفسیر که در اخر هفته در توییتر آورده شده که: «اگرچه بیت کوین همچنان با دلار آمریکا همبستگی منفی دارد، اما این همبستگی اکنون تقریباً ناچیز است و از 60 درصد به  23 درصد YTD کاهش یافته است.

Bitcoin Correlation With the US Dollar

قیمت بیت کوین بسته جدید هفتگی 10 ماهه را تعیین می کند

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهند که بیت‌کوین در تعطیلات هفتگی 9 آوریل یک سورپرایز دیرهنگام ارائه کرد، با BTC/USD که در آخرین لحظه سود خود را به دست آورد تا شمع را در Bitstamp کمی بالاتر از 28300 دلار ببندد.

Trading view btc

این به خودی خود قابل توجه است، زیرا خرس ها به طور مداوم از بازگشت به سطوح پایین تر محروم می شوند. میشائل ون دی پوپ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت تجاری Eight، به عنوان بخشی از آخرین تحلیل خود نوشت: «بیت کوین همچنان بخش پایینی پشتیبانی را در اختیار دارد و همچنان مسیر را دنبال می کند.

«همه می‌خواهند قیمت بیتکوین به ۲۵ هزار دلار برسد تا بتوانند خرید کنند.هیچ برگشت نزولی واضحی در بازه های زمانی بالاتر وجود ندارد. تست مجدد 28.6 هزار دلار و به احتمال زیاد تا بالای 30 هزار دلار می رود. در طول بسته شدن، جفت ارز BTC/USD موفق شد قبل از بازگشت به زیر سطح بسته شدن، به بالاترین سطح خود 28540 دلار برسد.

ون دو پوپ همچنان نسبت به چشم انداز کوتاه مدت خوشبین است.

بیت کوین در پشتیبانی بعدی و به 28500 دلار رسید. در آزمایش دیگرقیمت ب 28600 تا 29000 دلار را هدف قرار می دهد که و به احتمال زیاد به طور قابل توجهی شکست خواهد خورد. «مهمتر از آن؛ پس از آن اعتماد به بازارها باز می گردد، بنابراین آلت کوین های بیشتری را خواهید دید که شروع به بریک اوت می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا