اخباراخبار جهاناخبار صرافی

بریتانیا در پی ورشکستگی FTX خواستار مقررات محتاطانه شد

ورشکستگی صرافی FTX به عنوان یک داستان هشدار دهنده و پیش درآمدی برای مقررات محتاطانه تر توسط موسسات بخش دولتی و خصوصی در بریتانیا تلقی می شود.

معاون رئیس بانک انگلستان، سر جان کانلیف، پیش از تعطیلات آخر هفته کریسمس در مصاحبه ای با اسکای نیوز خبرساز شد و اعتقاد خود را مبنی بر اینکه باید حمایت بیشتری از سرمایه گذاران در بریتانیا که به دنبال قرار گرفتن در معرض بازارهای ارزهای دیجیتال هستند، ارائه شود.

کانلیف تاکید کرد که کاربران و سرمایه‌گذاران آینده ارزهای دیجیتال باید ساختاری برای سرمایه‌گذاری در طبقه دارایی داشته باشند که حفاظت از مصرف‌کننده و یکپارچگی مشابه با بازارهای مالی معمولی را تضمین کند.

معاون فرماندار بر افزایش علاقه موسسات مالی و کاربران خرده‌فروشی به بازارهای ارزهای دیجیتال به‌عنوان نیروی محرکه نیاز به نظارت بیشتر نظارتی در کشور تاکید کرد:

ما بانک‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری و دیگرانی داشتیم که می‌خواستند در آن سرمایه‌گذاری کنند و من فکر می‌کنم قبل از اینکه با سیستم مالی یکپارچه شود و قبل از اینکه به یک مشکل سیستمی تبدیل شود باید به فکر مقررات باشیم.

کانلیف از فروپاشی صرافی FTX به عنوان یک مثال نام برد. کانلیف گفت: ما شاهد مواردی از قبیل گم شدن پول مشتریان، تضاد منافع بین عملیات مختلف، شفافیت، حسابرسی و حسابداری بودیم.

کانلیف با تشابه بازار ارز دیجیتال با بخش قمار در بریتانیا گفت که سرمایه گذاران باید به یک محیط تنظیم شده دسترسی داشته باشند، که مانع از دسترسی افراد به منابع مالی می شود، و عدم دسترسی سبب میشود اتفاقی که برای صرافی FTX افتاد تکرار نشود.

خبرنگار کوین تلگراف در تماسی با میچ مکیگیان، شریک شرکت سرمایه گذاری Blockchain Coinvestors، نظر او را در مورد محیط نظارتی فعلی برای ارزهای دیجیتال و اکوسیستم بلاک چین در بریتانیا جویا شد. مکیگیان که در لندن مستقر است، با بیان دیدگاه خود گفت، موسسات مالی و تنظیم‌کننده‌ها همچنان به ارزش فناوری بلاک چین و دارایی‌های دیجیتال در اقتصاد بریتانیا پس از برگزیت توجه می‌کنند.

برگزیت: به انگلیسی: Brexit به معنی خروج بریتانیا از اتحادیهٔ اروپا در پی یک همه‌پرسی در سال ۲۰۱۶ برای خروج از اتحادیهٔ اروپا، دولت بریتانیا اعلام کرد در ۲۹ مارس ۲۰۱۷ رویهٔ رسمی برای خروج را آغاز خواهد کرد.

موسسات مالی و بانک‌های بریتانیا، که بسیاری از آنها در حال حاضر سرمایه‌گذاری زیادی در فناوری بلاک چین انجام داده و می دهند، همچنان می‌خواهند در دیجیتالی‌سازی تجارت که با دارایی‌های دیجیتال، پول و کالاها شروع می‌شود، مشارکت کنند.

به گفته  Mechigian، فروپاشی FTX اهمیت «تنظیم محتاطانه» را نشان می‌دهد. او افزود که تنظیم‌کننده‌های زیرک در ایالات متحده و بریتانیا تمایزهای واضحی را بین شرکت‌های «خارج از ساحل و متقلبانه» مانند FTX و راه‌حل‌های فناوری بلاک چین قانونی که دیجیتالی‌سازی دارایی‌ها، پول و تجارت را تسهیل می‌کنند، قائل هستند.

سال 2022 یک سال پر فراز و نشیب برای سیاست در بریتانیا بوده است و سه نخست وزیر جداگانه در عرض چند ماه روی کار آمدند. علیرغم هرج و مرج اقتصادی سیاسی، مکیگیان گفت که مجلس همچنان به سمت تصویب لایحه بازارهای مالی و خدمات حرکت می کند که دارایی های رمزنگاری شده را به عنوان ابزار مالی به رسمیت می شناسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا