اخبار

ایلان ماسک هزاران پردازنده گرافیکی را برای پروژه هوش مصنوعی توییتر خریداری کرده است

به گفته منابع ناشناس نزدیک به این شرکت، ماسک نزدیک به 10000 واحد پردازش گرافیکی را به قصد پیشبرد پروژه های هوش مصنوعی خود در توییتر خریداری کرده است.

ایلان ماسک – مدیر عامل اسپیس ایکس، تسلا و از اکتبر گذشته، توییتر – اخیراً زمانی که به دلیل نگرانی‌ها درخواست توقف توسعه هوش مصنوعی را مطرح کرد، خبرساز شد. با وجود تلاش‌ها، به نظر می‌رسد این غول فناوری برنامه‌های خود را برای توسعه زیرساخت‌های هوش مصنوعی پیش می‌برد.

ایلان ماسک  مدیر عامل اسپیس ایکس، تسلا و از اکتبر گذشته که به عنوان مدیرعامل توییتر انتخاب شده است، اخیراً و زمانی که به دلیل نگرانی‌ها درخواست توقف توسعه هوش مصنوعی را مطرح کرد، خبرساز شد. اما به نظر می‌رسد این غول فناوری برنامه‌های خود را برای توسعه زیرساخت‌های هوش مصنوعی پیش می‌برد.

اکنون، گزارشی از Business Insider فاش کرد که به نظر می رسد ماسک در حال پیشبرد برنامه هایی برای پروژه هوش مصنوعی (AI) در توییتر است. به گفته دو منبع ناشناس آشنا با این شرکت، مدیرعامل توییتر اخیراً نزدیک به 10000 واحد پردازش گرافیکی (GPU) را برای استفاده در این پلتفرم خریداری کرده است.

معمولاً پردازنده‌های گرافیکی به دلیل قدرت محاسباتی عظیم مورد نیاز این فناوری، روی مدل‌های هوش مصنوعی در مقیاس بزرگ کار می‌کنند. این به دنبال توییتی از ماسک در 18 مارس است که در آن او گفت که این شرکت از هوش مصنوعی برای تشخیص و برجسته کردن و دستکاری افکار عمومی در توییتر استفاده خواهد کرد.

منابع ناشناس گفته اند که این پروژه در مراحل اولیه خود است، اما خرید چنین مقدار پردازنده گرافیکی نشان می دهد که ماسک به آن متعهد است. یکی از منابع گفت این پروژه با یک مدل زبان بزرگ (LLM) کار می کند. با این حال، منابع همچنین گفتند که نقش قطعی هوش مصنوعی مولد در توییتر هنوز کاملاً مشخص نیست.

علاوه بر این، توییتر اخیراً استعدادهای جدیدی با پیشینه گسترده در زمینه هوش مصنوعی به دست آورده است. در ماه مارس، مهندسان ایگور بابوشکین و مانوئل کرویس پس از همکاری با DeepMind، یک شرکت تحقیقاتی هوش مصنوعی Alphabet، شرکت مادر گوگل، به تیم ماسک پیوستند.

این تحولات تنها چند هفته پس از امضای نامه سرگشاده ماسک به همراه هزاران محقق دیگر در حوزه فناوری مبنی بر توقف موقت توسعه هوش مصنوعی به دلیل خطر برای بشریت رخ داد. ماسک همچنین در سال 2017 در یک رویداد با انجمن فرمانداران ملی ایالات متحده به تنظیم کنندگان هشدار داد که تحقیقات هوش مصنوعی باید “قبل از این که انجام شود” تنظیم شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا