اخباراخبار جهان

پاتریک نجوروگه می گوید: دیدگاهش در مورد رمز ارزها شخصی نیست

پاتریک نجوروگه، رئیس بانک مرکزی کنیا (CBK) اخیراً گفته است که موضع بانک مرکزی در قبال ارزهای رمزنگاری شده ناشی از دیدگاه‌های شخصی او نیست، بلکه مبتنی بر«انبوهی اطلاعاتی است که در بانک مرکزی وجود دارد» مطلع شده است.

او گفت در حالی که افراد مختلف ممکن است دیدگاه‌های متفاوتی در مورد ارز دیجیتالی داشته باشند، این موسسه 57 ساله است که در نهایت سیاست ارزهای دیجیتال کشور را تعیین می‌کند. نجوروگه گفت که بانک مرکزی کنیا به خطرات ناشی از فعالیت غیرقانونی رمزارزها اشاره خواهد کرد.

فرماندار مستعفی می گوید بانک مرکزی کنیا دارای “انبوهی از اطلاعات” است.

فرماندار مستعفی CBK در مورد مقررات رمزنگاری

“قانون مبحث مهمی است که اگر به خوبی تنظیم شود، همه چیز آسان تر است. ما به این نکته اشاره کرده ایم که آنها ریسک قابل توجهی را برای اقتصاد ما فراهم می کنند جالب اینجاست که فرماندار سابق کنیا از این اختلال آگاه است.

نجوروگه، که قرار است به دوران تصدی خود به عنوان نهمین فرماندار CBK پایان دهد، پس از اینکه از او پرسیده شد که آیا برنامه‌ای برای انتقال پیام رمزنگاری به جانشین خود دارد، اظهاراتی را بیان کرد.

فرماندار مستعفی CBK به کنیایی ها درباره تجارت یا سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال مانند بیتکوین هشدار داده است. نجوروگه در یکی از چندین اظهارات ضد رمزنگاری خود از قانونگذاران کنیایی خواست که در صورت موافقت با تبدیل ذخایر ارزی کشور به بیت کوین، او را محبوس کنند.

این و سایر اظهارات فرماندار مستعفی CBK به نوبه خود باعث شده است که نجوروگه به یکی از منفورترین منتقدان بیتکوین در کنیا تبدیل شود. با این حال، در پاسخ به اظهارات مبنی بر اینکه او یک انتقام شخصی علیه دارایی های رمزنگاری شده دارد، رئیس CBK ادعا کرد که نه او و نه هیچ یک از مدیران بانک مرکزی در موقعیتی نیستند که سیاست بانک را در قبال دارایی های رمزنگاری تنظیم کنند. او اضافه کرد:

رئیس CBK ادعا کرد که نه او و نه هیچ یک از مدیران بانک مرکزی در موقعیتی نیستند که سیاست بانک را در قبال دارایی های رمزنگاری تنظیم کنند. وی افزود: هیچ گونه سهم شخصی از نظر تفاهم و غیره وجود ندارد، انبوه  اطلاعات در بانک مرکزی است.

نجورگه گفت که احتیاجی نیست که من اطلاعاتی را به جانشین خودم انتقال دهم. زیرا بانک مرکزی وجود دارد واطلاعات زیادی در بانک وجود دارد.

هنگامی که از Njoroge خواسته شد درباره گزارش‌هایی که نشان می‌داد دولت کنیا می‌خواهد بر تراکنش‌های رمزنگاری مالیات اعمال کند، اظهار نظر کند، گفت CBK به برجسته کردن خطرات ناشی از فعالیت غیرقانونی رمزارزها ادامه خواهد داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا