اخباراخبار جهان

روسیه به فکر ساخت نیروگاه های برق در سیبری است

در میان تقاضای بالای ماینرها برای داشتنن انرژی، روسیه به فکر ساخت نیروگاه های جدید در سیبری است. وزیر انرژی روسیه اذعان کرد که افزایش مصرف برق در بخش ماینینگ کریپتو ممکن است مستلزم ساخت تاسیسات جدید تولید برق در سیبری باشد.

پس از آن که مقامات منطقه ای پیشنهاد وضع تعرفه های بالاتر برای روس هایی که ارزهای دیجیتال را در خانه های خود ضرب می کنند، کنار گذاشتند؛ تقاضا در مناطق مسکونی افزایش یافته است.

مقامات روسیه به زیرساخت های انرژی جدید و ظرفیت های تولید در مناطق استخراج کریپتو فکر می کنند

نیکولای شولگینوف، وزیر انرژی روسیه، افزایش تقاضا برای برق از سوی ماینرهای ارزهای دیجیتال که در برخی از مناطق سیبری حال گسترش است را به رسمیت شناخته است. او به نقل از رسانه های محلی و رسانه های خبری ارزهای دیجیتالی اشاره کرد که ممکن است ظرفیت های تولید اضافی برای رفع نیازهای آنها ضروری باشد.

شولگینوف برنامه‌های خاصی را فاش نکرد، اما تصریح کرد که مقامات روسیه در این مناطق در حال بررسی توسعه بیشتر شبکه‌های انرژی مورد استفاده شرکت‌های معدنی و ساخت نیروگاه‌های بیشتر هستند. خبرگزاری Bits.media گزارش داد شبکه ها در جمهوری خاکاسیا و استان ایرکوتسک در حال حاضر بیشترین بار را تجربه می کنند.

این مقام دولتی تاکید کرد: مواضع وزارت نیرو همواره بر این اساس بوده است که باید شرایط کاری برای استخراج معدن ایجاد شود. وی همچنین خاطرنشان کرد: مصرف برق مردم نیز افزایش یافته و گاه به شبکه های توزیع آسیب وارد می کند. در مورد معادن صنعتی نیز، عمدتاً در مناطقی که تعرفه پایین است، در حال رشد است. در این مناطق، ما شاهد رشد مصرف قابل توجهی هستیم که باید آن را در نظر بگیریم.

(به احتمال زیاد، بدون ایجاد ظرفیت تولید در بخش جنوب شرقی سیستم انرژی یکپارچه سیبری، کار نخواهد کرد.)

ایرکوتسک غنی از انرژی نرخ برق پایین را برای ماینرهای کریپتو حفظ می کند

استخراج کریپتو در روسیه، کشوری که سرشار از منابع انرژی کم هزینه و آب و هوای خنک، در حال گسترش است. هم به عنوان یک فعالیت تجاری سودآور و هم به عنوان یک فعالیت اضافی منبع درآمد بسیاری از مردم روسیه شده است که در زیرزمین ها و گاراژها ضرب می کنند.

طبق مطالعه‌ای که در ماه اکتبر منتشر شد، درآمد استخراج بیت‌کوین در روسیه در چهار سال قبل از اینکه بازارها و تحریم‌ها در سال جاری به آن ها ضربه بزنند، 18 برابر رشد کرده است.

از سوی دیگر استخراج ارز دیجیتال در شهرهایی مانند ایرکوتسک که پایین ترین نرخ برق را در این کشور ارائه می دهد، و به عنوان پایتخت کریپتو شناخته می شود، را دلیل خرابی ها و خاموشی ها می داند، و نرخ پایین برق در این مناطق را مقصر شناخته شده است.

پیشنهادی برای معرفی تعرفه های متفاوت، افزایش هزینه های انرژی برای ماینرها آماتور به منظور محدود کردن مصرف، توسط وزارت انرژی حمایت شد اما در نهایت توسط مقامات محلی به استثنای منطقه کمروو رد شد.

در اوایل دسامبر، معاون وزیر انرژی پاول اسنیککارز گفت که صنعت ممکن است در سال 2022 شاهد افزایش دو برابری سهم خود از کل مصرف برق روسیه باشد. دپارتمان او و بانک روسیه از لایحه ای حمایت کردند که برای تنظیم استخراج ارزهای دیجیتال طراحی شده بود، اما قانونگذاران تصویب پیش نویس قانون را برای سال 2023 به تعویق انداختند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا