اخباراخبار جهان

ارزهای دیجیتالی تجارت جهانی را آسان می کند!

بنیان گذار ارز دیجیتال در نیجریه گفته است: ارزهای دیجیتالی مانند بیتکوین تجارت جهانی را آسان می کند. علیرغم دستورالعمل بانک مرکزی نیجریه (CBN) که در تاریخ 5 فوریه 2021 به بانک‌ها دستور داد تا نهادهای مربوط به ارزهای دیجیتالی را از سیستم مالی مسدود کنند، تقاضا و استفاده از ارزهای دیجیتال همچنان به رشد خود ادامه داده است.

حتی سرکوب بعدی بانک مرکزی علیه نهادهای رمزنگاری که متهم به سرپیچی از این دستورالعمل است، نتوانسته تقاضا برای ارزهای دیجیتال را خفه کند.

(آفریقایی ها به «دسترسی به دنیای ارزهای دیجیتال» نیاز دارند)

در مقابل، به نظر می رسد نیجریه ای ها ازسرمایه گذاری در ارز دیجیتال ( CBN-e-naira) خود داری کرده اند و علیرغم تلاش های بانک مرکزی نیجریه برای ارائه e-naira به عنوان جایگزینی برای ارزهای دیجیتالی، ساکنان محلی هنوز ارزهای دیجیتالی را به ارز بانک مرکزی نیجریه ترجیح می دهند.

به گفته بنجامین اسئوگن، بنیانگذار و مدیر عامل یک صرافی رمزنگاری محلی، ممکن است عدم استقبال و بی میلی مردم نیجریه به خرید ارز دیجیتال e-naira به این دلیل باشد که CBN نتوانسته توده ی مردم را نسبت به این ارز حساس کند.

بنجامین اسئوگن مدیرعامل شرکت Roqqu.com اخیراً مجوز فعالیت در اروپا را دریافت کرده است، به خبرنگاران گفت که ساکنان نیجریه ارزهای دیجیتال را ترجیح می دهند زیرا ارزهای دیجیتالی بدون مرزهستند.

در همین حال، کمبود مداوم ارز خارجی در نیجریه و همچنین کاهش پول محلی، عوامل دیگری هستند که ساکنان نیجریه را به سمت ارزهای دیجیتال سوق می دهند.

بنجامین در ادامه در جواب خبرنگارانی که پرسیدن چرا به دنبال تاییدیه های جهانی هستید؟ گفت: بسیاری از کاربران ما از ما خواسته‌اند که Roqqu را در دسترس دوستان و اعضای خانواده‌شان که در خارج از کشور زندگی می‌کنند و تحصیل می‌کنند، قرار دهیم. همانطور که می دانید، بسیاری از مشاغل در سراسر جهان مستقیماً با آفریقا تجارت می کنند و دریافت پرداخت یک دردسر بزرگ در آفریقا است، چه راهی بهتر از استفاده از یک صرافی ارزهای دیجیتالی برای کمک به حل این مشکل اساسی است. به همین دلیل است که ما ماه های زیادی را صرف کرده ایم تا Roqqu را در سطح جهانی در دسترس قرار دهیم.

جمعیت بیش از 200 میلیون نفری نیجریه به این معنی است که این کشور یکی از بزرگترین بازارهای ارزهای دیجیتالی در جهان است و این به طور طبیعی غول های رمزنگاری جهانی را جذب می کند. با این حال، حضور چنین شرکت های بزرگی مانع کارآفرینان محلی مانند Eseoghene نشده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا