تحلیل روزانه

آخرین تلاش بیتکوین برای عبور از 25000 دلار با شکست مواجه شد

بیت کوین در 21 فوریه به بالاترین حد خود در شش ماه گذشته رسید، زیرا آخرین تلاش برای بازگرداندن 25000 دلار قبل از نوسانات وال استریت، برای حمایت با شکست مواجه شد.

در حالی که تلاش برای غلبه بر مقاومت 25000 دلاری و رد شدن از این مقاومت همچنان ادامه دارد سوالی پیش می آید که آیا بار دیگر شاهد سقوط بیتکوین خواهیم بود یا بیتکوین روند رو به رشد خود را ادامه خواهد داد.

بیت کوین

بیت کوین قبل از افتتاح وال استریت تسویه نشد

داده های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان داد، BTC/USD در Bitstamp به 25250 دلار رسید. پس از رد شدن قاطعانه در بازه‌های زمانی ساعتی، جفت ارز بیتکوین/دلار به زیر 24750 دلار بازگشت و در همین محدوده معاملات خود را تا آخر هفته حفظ کرد.

با تعطیلات وال استریت در 20 فوریه، بیت کوین با سه روز معاملات “خارج از ساعت کاری” مواجه شد که دارای نقدینگی کمتر و خطر بیشتر حرکت های نوسانات بالا و پایین بود. داده‌های Coinglass تأیید می‌کند که این تا حدی محقق شد، زیرا تلاش‌ها برای شکستن بالاترین سطح هفته قبل کوتاه مدت بود و منجر به انحلال معامله‌گران بلند مدت و کوتاه مدت شد.

بیت کوین

منابع نظارتی با اندیکاتور های اصولی به ردیابی منبع نوسانات ناگهانی ادامه دادند، به این صورت که نهنگ های تریدر در صرافی ها حضور داشتند و تلاش می کردند بازار را با استفاده از پیشنهاد های انبوه و تقاضای نقدینگی به حرکت درآوردند. به‌روزرسانی محدوده تنظیم‌شده توسط Notorious B.I.D.FireCharts نشان می‌دهد نقدینگی درخواستی تا 26.5 هزار دلار افزایش یافته است.

و به نظر می‌رسد که نقدینگی در این محدوده به محدوده معاملاتی فعال نفوذ می‌کند و مقاومت ۲۵ هزار دلاری را دوباره پر می‌کند. می‌خواهید قیمت‌های بیشتری را بالاتر از 24 هزار دلار ببینید و 25 هزار دلار دوباره آزمایش کنید.

معامله گر محبوب Daan Crypto Trades ادامه داد:

2500 بیتکوین در قسمت سفارشات فروش بین اعداد 24.8-25.3 هزار دلار در جفت BTC/USDT قرار گرفته است.

این قرار گرفتن ممکن است سه دلیل داشته باشد:

  1. سفارشات فروش واقعی باشد.
  2. دستورات برای سرکوب قیمت برای تکمیل سفارشات قبل از کشیدن آنها یا خرید بعداً.
  3. دستور باشه برای کاهش قیمت.

بیت کوین

تریدر دیگر بازار کریپتو به نام تونی نیز در مورد احتمال اینکه بیتکوین بتواند مقاومت 25000 دلار را بشکند با احتیاط صحبت کرد. ما می توانیم یک بار دیگر در اینجا 25000 دلار را شکست دهیم، اما این سوال باقی می ماند که آیا ما بالاتر از آن منطقه مقاومت باقی می مانیم یا منحرف می شویم و به پایین بر میگردیم؟

در همین حال، در به‌روزرسانی یک نظریه موجود، Venturefounder، یکی از مشارکت‌کنندگان پلتفرم تحلیل زنجیره‌ای CryptoQuant، پیش‌بینی مجدد سطوح پایین‌تر قبل از ادامه صعودی بیت‌کوین را پیش‌بینی کرد.

بیت کوین هر هفته و با بسته شدن کندل هفتگی با این اصطلاح مواجه می شود که یا می میری یا انجامش می دهی. یا  در روند ماهانه با روند صعودی کلان مواجه می شود. او این را بر اساس شرایط بازار از اواسط سال 2021، سالی که در آن BTC/USD به ترتیب در آوریل و نوامبر، بالاترین رکورد تاریخ خود را و “دوبرابر” شدن را  ثبت کرد. او استدلال کرد:

بیتکوین 25 هزار دلاری در جولای ۲۰۲۱ بسیار شبیه به ۳۱ هزار دلار است.

بیت کوین ممکن است در یک Fakeout یا بالاتر از آن باشد، اما احتمالاً قبل از تثبیت، حمایت پایین‌تر را دوباره آزمایش می‌کند و به روند صعودی از سر می‌گیرد. شکست جعلی یا Fakeout زمانی است که بازار گویی یک سطح را شکسته اما سپس برعکس آن عمل می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا