اخباراخبار صرافی

دامپ توکن ها پس ازلیست شدن در بایننس، باعث سوء ظن می شود

ریزش شدید توکن پس از اینکه در صرافی بایننس لیست می شدند، سوء ظن معاملات داخلی را افزایش داده است. کانر گروگان، مدیرعامل کوین بیس(Coinbase) حدس زد که این احتمالاً می تواند کار یک کارمند سرکش باشد که به تیمی که توکن ها را لیست‌ می کند و جزئیاتی در مورد اعلان‌های جدید دارایی ها دارد متصل است یا ممکن است کار یک معامله‌گر و تریدر باشد، که احتمال دارد به API از دست رفته دسترسی داشته باشد.

تجارت داخلی ارزهای دیجیتالی با توجه به به محکومیت اخیر برادر مدیر سابق کوین بیس. به موضوعی داغ در اکوسیستم کریپتو تبدیل شده است. گمان برده می شد که هزینه‌های معاملات داخلی اولین مورد مشکوک مربوط به ارزهای دیجیتال باشد. ولی اکنون مجموعه دیگری از آدرس‌های کیف پول با سابقه تراکنش مرتبط با لیست‌های صرافی بایننس شک و تردید را برانگیخته است.

کانر گروگان، مدیرعامل کوین بیس، در روز 18 ماه گذشته فعالیت معاملاتی چند کیف پول ناشناس را در توییتراعلام کرد. ظاهراً کیف پول‌های ناشناس چند دقیقه قبل از اینکه توکن مورد نظر در بایننس لیست شود، خریداری کرده اند، و بلافاصله بعد از اینکه در صرافی بایننس لیست شده توکن مورد نظر دامپ شده است.

اولین مورد به شکل توکن های Rar بود که در آن یکی از این کیف پول ها 900000 دلار چند ثانیه قبل از اینکه لیست شود خریداری کرد و سپس دقایقی بعد از فهرست شدن این توکن آنها را دامپ و از لیست خارج کرده است. به نظر می رسد که این الگو پیش از 18 ماه در صرافی بایننس اجرا می شده است.

در پاراگراف بعدی دو کیف پول متصل به صرافی را برای شما آورده ام:

کیف پولی که 900 هزار دلار توکن Rari را چند ثانیه قبل از لیست شدن خریداری کرده و چند دقیقه بعد از لیست  شدن دامپ شده و سقوط کرده است.

کیف پولی که 78 هزار ERN بین 17 تا 21 ژوئن خرید و بلافاصله پس از اعلام لیست فروخته شد.

کیف پول دیگری که با 0x20 شروع می شود بین 17 و 21 ژوئن حدود 78000 ERN خرید و بلافاصله پس از اعلام فهرست فروخته شد. توکن مشابهی با توکن TORN مشاهده شد، جایی که یکی از کیف پول های ذکر شده صدها هزار مورد از این توکن ها را خریداری کرد و بلافاصله پس از اعلام لیست آنها را فروخت.

حرکت توکن های ERN پس از لیست در بایننس

الگوی مشابهی قبل از لیست کردن توکن RAMP در بایننس مشاهده شد، جایی که یکی از این کیف پول‌ها که با 0xaf شروع می‌شود، طی چند روز، قبل از ارسال توکن‌ها به بایننس، چند دقیقه پس از اعلام فهرست، 500000 دلار RAMP خریداری کرد. مالک از این معامله 100000 دلار سود کرد.

جابجایی توکن های RAMP از یک کیف پول مشکوک پس از لیست در بایننس

یک روز پرداخت 100000 دلاری دیگر از فهرست GNO بایننس به دست آمد که صاحب کیف پول توکن جدید فهرست شده را بازار به همین شکل که قبلا گفتیم آورده و باعث دامپ توکن شده است.

سقوط و دامپ کردن توکن بلافاصله پس از ثبت آن در بایننس، صدها هزار دلار برای این کیف پول ها سود برده است. صحت معامله نشان می دهد که صاحب کیف پول به اطلاعات داخلی صرافی و این لیست ها دسترسی دارد.

صرافی ارز دیجیتالی بایننس اخیراً یک سیاست فروش توکن 90 روزه را برای کارمندان اعلام کرده است که در طول این بازه ی زمانی 90 روزه کارمندان یا اعضای خانواده آنها را از فروش هر توکنی که به تازگی در صرافی بایننس لیست شده منع می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا