اخباراخبار جهان

روسیه پس از ایالات متحده دومین مرکز بزرگ استخراج بیت کوین است

طبق گزارش‌ها ماینرهای محلی ادعا می کنند، که روسیه اکنون دومین کشور بزرگ جهان از نظر استخراج بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال شده است و ایالات متحده جایگاه خود را به عنوان رهبر حفظ کرده است. با این وجود، فقدان مقررات روشن در مورد ارزهای دیجیتال در ایالات متحده ممکن است منجر به تغییر بالقوه توزیع بازار شود.

به گزارش کومرسانت، BitRiver، شرکتی که خدمات کولوکیشن برای عملیات استخراج ارزهای دیجیتال ارائه می کند، گفت که در سه ماهه اول سال، فدراسیون روسیه با به دست آوردن جایگاه دوم در سطح جهان از نظر قدرت استخراج با 1 گیگاوات (GW) قدرت، به نقطه عطف جدیدی دست یافت.

ظرفیت استخراج 3 تا 4 گیگاواتی در ایالات متحده سبب شده همچنان درخط مقدم استخراج ارز دیجیتالی باشند. پس از آن 10 کشور دیگر در این فهرست قرار دارند، مانند کشورهای خلیج با 700 مگاوات (MW)، کانادا با 400 مگاوات، مالزی با 300 مگاوات، آرژانتین با 135 مگاوات، ایسلند با 120 مگاوات، پاراگوئه با 100-125 مگاوات، قزاقستان با 100 مگاوات و ایرلند با 90 مگاوات قرار دارد.

بر اساس داده‌های مرکز تامین مالی جایگزین کمبریج، روسیه در پایان سال 2021 در رتبه سوم استخراج ارزهای دیجیتال قرار داشت و از نظر ظرفیت استخراج بیت کوین از ایالات متحده و قزاقستان پیشی گرفت. در ژانویه 2022، این کشور در رتبه پنجم قرار گرفت.

استخراج بیت کوین فرآیندی است که طی آن تراکنش های بیت کوین به صورت دیجیتالی در شبکه بیت کوین تایید شده و به دفتر کل بلاک چین اضافه می شود. این کار با حل پازل‌های هش رمزنگاری پیچیده برای تأیید بلوک‌های تراکنش‌هایی که در دفتر کل بلاک چین غیرمتمرکز به‌روزرسانی می‌شوند، انجام می‌شود.

کارشناسان BitRiver روند مثبت ظرفیت استخراج را به محدودیت های اعمال شده بر فعالیت های معدنی در قزاقستان و پیش از آن در چین به دلیل کمبود برق نسبت می دهند. در 6 فوریه 2023، رئیس جمهور قاسم جومارت توکایف قانونی را در مورد دارایی های دیجیتالی امضا کرد که استخراج ارزهای دیجیتال در قزاقستان را تنظیم می کند. بخش اصلی این قانون از اول آوریل 2023 لازم الاجرا می شود.

بر اساس این گزارش، قانون جدید احساس امنیت را برای افرادی که در بخش استخراج فعالیت می کنند به منظور برنامه ریزی فعالیت های عملیاتی و مالی، اجرای پروژه های بزرگ، جذب سرمایه گذاری و پیشرفت بخش های مرتبط اقتصاد روسیه، به ویژه صنایع برق و فناوری اطلاعات، ایجاد می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا