تحلیل روزانه

آمریکا شاهد جهش تورم جدید خواهد بود| 5 نکته درباره بیتکوین باید بدانید

همانطور که تیتر تحلیل آمده آمریکا شاهد تورم جدید خواهد بود همچنین بازار ارزهای دیجیتالی و به خصوص بیت کوین سال 2023 را با فریاد آغاز می کند زیرا نوسانی وجود ندارد و 5 نکته ای که این هفته باید درباره بیتکوین بدانید را در ادامه آورده ایم.

چیزی که مورد قیمت بیت کوین قابل مشاهده است نشان می دهد که روند نزولی جدید در راه است. همان طور که در پاراگراف قبل گفتیم بیت کوین (BTC) اولین هفته سال 2023 را مایوس کننده آغاز می کند زیرا همچنان نوسانات همراه معامله گران و تریدرها باقی خواهد می ماند.

پس از شکست در تعطیلات کریسمس و سال جدید، قیمت بیت کوین در محدوده باریکی قفل شده است. بیت کوین با زیان سالانه نزدیک به 65 درصد در سال 2022، مسلماً شاهد یک سال نزولی کلاسیک بوده است. اما در حال حاضر، تعداد کمی  از تحلیل گران که فعال هستند پیش بینی می کنند که قیمت بهبود پیدا کند.

وضعیت برای افراد معمولی که به دنبال محرک‌های کلان با حسن نیت فدرال رزرو ایالات متحده و تأثیر سیاست اقتصادی بر قدرت دلار هستند، پیچیده است. قبل از بازگشت وال استریت در 3 ژانویه، نگاهی به عوامل موثر در عملکرد قیمت بیت کوین در هفته آینده و بعد از آن داریم.

معامله‌گران بیت‌کوین از پایین‌ترین قیمت‌های جدید در بحبوحه کاهش قیمت می‌ترسند

دارندگان بیت کوین ممکن است آرزوی نوسان داشته باشند، اما داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهند که تاکنون، عملکرد قیمت بیت‌کوین کاملاً در حالت کما باقی مانده است. به نظر می رسد، معاملات کریسمس با حجم کم، بسته شدن کندل سه ماهه و سالانه و حتی چاپ داده های کلان قبل از آن هیچ چیز نمی تواند وضعیت موجود را تغییر دهد.

همانطور که گزارشات بازار نشان می دهد و بر طبق شاخص نوسان تاریخی بیت کوین (BVOL) نوسانات بیت کوین در آستانه پایان سال به پایین ترین حد خود رسیده است. بنابراین، با نگاهی به آینده، معامله گران در مورد آنچه که برای بیت کوین/دلار آمریکا وجود دارد محافظه کار هستند، زیرا نشانه هایی از یک تغییر اساسی به طور کامل در رفتار بازار وجود ندارد.

همان طور که ایل کاپو از کریپتو (تحلیلگر مطرحی با نام مستعار Il Capo of Crypto) گفت:

برای اینکه همه ارزهای دیجیتالی دوباره صعودی شوند، به یک پامپ کوچک مقاومت نیاز است، همین تله گاو نر در تمام سال 2022 اتفاق افتاده است، اما مردم یاد نمی گیرند.

12000 بسیار محتمل است.

نظرات ایل کاپو از کریپتو که بر اساس کندل یک ساعته بیتکوین/دلار گفته به این صورت است که: در کنار یک تغییر کوچک به سمت بالا برای بیت کوین بود که برای اولین بار در چند روز گذشته از 16700 دلار گذشت. نظرات ایل کاپو توسط معامله‌گر و تحلیل‌گر محبوب پنتوشی تکرار شد، به همین ترتیب 12000 دلار را به عنوان منطقه پشتیبانی کلیدی برای بیت‌کوین و برای بازبینی مجدد از نظر حجم در بازه‌های زمانی بالاتر معرفی کرد.

در همین حال، تونی گینا، تحلیلگر، یک بار دیگر کف قیمتی BTC/USD را بر روی 11000 تا 14000 دلار پیش بینی کرد. تفسیر توییتر در تاریخ 1 ژانویه تایید کرد:

 ” انتظار می رود که همه این سطوح در 2-3 ماه به دست آیند.”

مایکل بری هشدار داد که تورم باز خواهد گشت

در حالی که یک هفته دیگر تا چاپ شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) برای بازدید دسامبر باقی مانده است، اولین روزهای ژانویه در مورد کاتالیزورهای کلان قیمت BTC نسبتا آرام است. با این حال، این بدان معنا نیست که چیزی برای مراقبت و بررسی وجود ندارد، زیرا شاخص مدیران خرید (PMI) و داده های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی همه در هفته آینده انتظار می رود.

با توجه به ابزار FedWatch گروه CME، روند در کوتاه‌مدت تا میان‌مدت همچنان روند کاهشی است. این به نوبه خود به دارایی های ریسک فضایی برای مانور می دهد.

فدرال رزرو هنوز نشان نداده است که بر روی افزایش نرخ بهره متمرکز خواهد شد، علیرغم اینکه سرعت این افزایش ها در حال کاهش است. به محض ورود این سیگنال ها، احساسات پیرامون ریسک پذیری به طور قابل توجهی تقویت می شود.

فدرال رزرو صورتجلسه کمیته بازار باز فدرال (FOMC) خود را در 4 ژانویه منتشر خواهد کرد و راهنمایی روشنی در مورد سیاست های آینده ارائه می کند. با این حال، برای مایکل بری، سرمایه گذار«بیگ شورت»، حتی آن سناریوی سهل گیرانه تر، پایان ماجرای تورم نیست.

قدرال رزرو در توییتی در 2 ژانویه هشدار داد: تورم به اوج خود رسید. اما این آخرین اوج این چرخه نیست.

ما احتمالا شاهد کاهش CPI، احتمالا منفی در دوم ماه 2023 و ایالات متحده در رکود با هر تعریفی خواهیم بود. فدرال رزرو کاهش خواهد داد و دولت تحریک خواهد کرد و یک جهش تورم دیگر خواهیم داشت. سخت نیست.”

ما احتمالا شاهد کاهش CPI خواهیم بود، احتمالاً در نیمه دوم سال 2023  منفی است بنابراین با هر شاخص و تعریفی نگاه کنیم متوجه میشویم ایالات متحده در رکود قرار دارد. فدرال رزرو کاهش خواهد داد و دولت را تحریک خواهد کرد. و یک جهش تورم دیگر خواهیم داشت، سخت نیست.

نتایج سیاست فدرال رزرو برای عملکرد بازار سهام در سال 2022 واضح بوده است، به عنوان مثال، S&P 500 سال را 1000 واحد کمتر از بسیاری از برآوردهای محبوب به پایان رساند. در حالی که بازارها در انتظار اولین روز معاملاتی وال استریت در سال 2023 هستند، شاخص دلار آمریکا در حال حاضر با مشکل مواجه شده است که می تواند اولین پوشش نقره ای سال برای ارزهای دیجیتالی باشد.

شاخص دلار آمریکا (DXY) در حال حاضر از طریق حمایت بدون چالش برای بیش از شش ماه، در حال سقوط است. پس از آن سطح 100 امتیازی دوباره وارد می شود.

کالوم توماس، بنیانگذار و سرپرست تحقیقات مرکز تحقیقات کلان Top Down Charts، بخشی از نظرات خود را به صورت خلاصه در توییتر عنوان کرد که عبارتند از: DXY در آستانه شکست دوباره، بازده 10 ساله به مقاومت می رسد، نفت خام WTI به مقاومت بازگشت، طلا با رسیدن به سطح مقاومت متوقف شد، سهام در حال حرکت بر روی اب است.

مشکلات به دلیل افت در میان داده‌های نرخ هش بد

در زمانی که فاندامنتال بیت‌کوین به صورت ثابت مانده، سال جدید طبق روال عادی شروع می‌شود. تعدیل سختی آتی بیت کوین که قرار است در 3 ژانویه انجام شود، سودهای دو هفته قبل از آن را از بین خواهد برد، به این نشانه که ماینرها تحت فشار عملکرد قیمت بیت کوین قرار دارند.

بر اساس داده‌های  BTC.com، پس از افزایش 3.27 درصدی در 19 دسامبر، سختی این هفته به میزان 3.5 درصد کاهش خواهد یافت، بنابراین نمی‌توان رکوردهای جدید تاریخی را ثبت کرد.

داده‌های دشواری به خودی خود بینش جالبی از سلامت بیت‌کوین «زیر سرپوش» ارائه می‌کند، علیرغم نگرانی ها در مورد ثبات مالی ماینرها، رقابت برای یارانه های بلوکی همچنان بالاست. با این اوصاف، داده‌های اواخر دسامبر تصویری تلخ را برای شرکت‌کنندگان متوسط شبکه به دست آورد، با نرخ هش، تخمینی از کل قدرت پردازش اختصاص داده شده به استخراج، به پایین‌ترین سطح خود در سال رسید.

چارلز ادواردز، بنیانگذار سرمایه‌گذاری Capriole، در آن زمان اظهار داشت: «این بی‌رحمانه‌ترین تسلیم استخراج‌کننده بیت‌کوین از سال 2016 و احتمالاً تا کنون است.

شاخص هش ریبن که به اشتباه هش ریبون (Hash Ribbons) هم به آن گفته می شود، کمترین میزان نرخ هش بیت کوین را در سال 2022 به خود اختصاص داده است زیرا ماینرها در سطح جهانی ورشکسته شده اند و در شرایط پیش فرض قرار نگرفته اند.

نمودار همراه نشان می دهد که شاخص هش ریبن بیت کوین وارد منطقه دیگری می شود که در آن ماینرها به طور انبوه نرخ هش را خاموش می کنند. یک رویداد مشابه در ژوئیه 2022 و یک سال قبل از آن اتفاق افتاد.

بر اساس گزارش ها شرکت های استخراج عمومی بیت کوین نیز همچنان این فشار را احساس می کنند و Core Scientific وام ورشکستگی موقت نزدیک به 40 میلیون دلار از طلبکاران از جمله بلک راک دریافت می کند.

عرضه BTC به خواب می رود

از آنجایی که بی ثباتی برای هفته ها در بیت کوین وجود ندارد، به طور قابل درک انگیزه کمی برای فروش در میان دارندگان وجود دارد. آخرین داده‌های زنجیره‌ای از این نظریه پشتیبانی می‌کنند، با دور ماندن دلالان، عرضه BTC به طور فزاینده‌ای خاموش می‌شود.

بر اساس گزارش شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای Glassnode، میزان عرضه ثابت در کیف پول آن در پنج تا هفت سال گذشته به بالاترین حد خود از ژانویه 2018 رسیده است. این روند در بیشتر سال گذشته برقرار بوده است، زیرا کسانی که بیت کوین را در چرخه هاوینگ گذشته خریداری کرده اند، شاهد بازگشت قیمت خرید خود هستند.

با بالا رفتن سن عرضه، حجم کوین‌هایی که بر مبنای کوتاه‌مدت حرکت می‌کنند نیز کاهش می‌یابد، که نشان‌دهنده عدم وجود معاملات سوداگرانه است. Glassnode تأیید می کند که مقدار عرضه بیت کوین آخرین بار بین سه تا شش ماه پیش فعال بوده است. عرضه فعال بین سه تا پنج سال پیش در حال حاضر به پایین ترین حد یک ساله رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا