آموزشآموزش کیف پولمقالات

آموزش کیف پول سامورایی

کیف پول سامورایی یکی از بهترین انتخاب هاست اگر به کیف پول بیت کوین ایمن نیاز دارید می توانید کیف پول Samourai را که یک کیف پول نرم افزار موبایل برای بیت کوین است را انتخاب کنید که تمرکز و تاکید زیادی بر حفظ حریم خصوصی کاربران و همچنین امنیت دارد. این کیف پول همچنین بسیار نوآورانه است و دارای جنبه های مختلفی است که سایر کیف پول ها از آن پشتیبانی نمی کنند. این کیف پولی است که اساساً مطابق با اصولی است که بیت کوین در آن پایه گذاری شده است، مانند عدم تمرکز، حریم خصوصی مالی، شفافیت، امنیت و قابلیت تعویض.

در بررسی بعدی، نحوه نصب کیف پول، تمام ویژگی‌ها و امکانات کیف پول و همچنین معایب و مزایا این کیف پول را بررسی می‌کنیم.

آموزش کیف پول سامورایی

راهنمای نصب و نحوه استفاده از آن : شروع کار با کیف پول به آسانی دانلود یک برنامه از فروشگاه گوگل است. شروع کار با کیف پول سامورایی ساده و آسان است. کل مراحل نصب و راه اندازی را می توان در عرض چند دقیقه با چند مرحله ساده انجام داد. مراحل زیر را ببینید.

مرحله 1: برنامه را نصب کنید، با استفاده از دستگاه تلفن همراه Android خود، به فروشگاه Google Play یا مخزن F-Droid بروید و برنامه کیف پول Samourai را دانلود و نصب کنید.

مرحله 2:  برای ایجاد یک کیف پول جدید، محافظت سه گانه مورد نیاز است – تأیید کیف پول سامورایی. بنابراین، ارزش دارد یک قلم و کاغذ برای نوشتن عبارت عبور، پین و مهمتر از همه عبارت تولید کلید آماده کنید.

ایجاد کیف پول، برنامه را اجرا کنید و روی ایجاد کیف پول کلیک کنید. ابتدا از شما خواسته می شود که یک عبارت عبور ایمن تنظیم کنید که به عنوان یک سطح امنیتی اضافی قبل از ایجاد کیف پول خود عمل می کند. ارزش دارد یک قلم و کاغذ برای نوشتن عبارت عبور، پین و از همه مهمتر عبارت برای تولید کلید آماده کنید و آن را در مکانی امن و مطمئن نگهداری کنید. یک کیف پول بسازید. پس از نصب، باید برنامه را اجرا کنید و روی دکمه ایجاد کیف پول کلیک کنید. یک عبارت عبور ایجاد کنید و یک رمز عبور انتخابی خود را تأیید کنید.

این عبارت عبور امنیت بیشتری را برای کیف پول بیت کوین شما فراهم می کند و به شما امکان می دهد به راحتی آن را به هر نرم افزار سازگار دیگری صادر کنید. عبارت عبور را کپی کنید (بهترین حالت روی کاغذ، نه روی رایانه یا از طریق سرویس های ابری). این به راه اندازی مجدد کیف پول در دستگاه دیگری کمک می کند.

مرحله 3: کد پین خود را تنظیم کنید، یک کد پین 5 تا 8 رقمی وارد کنید. آن را تأیید کرده و یادداشت کنید. این یک نسخه پشتیبان عالی برای کیف پول سامورایی است و برای دسترسی آسان به کیف پول بدون نیاز به وارد کردن عبارت عبور استفاده می شود. این پین اصلی شما برای باز کردن کیف پول خواهد بود.

مرحله 4: اگر می خواهید بتوانید کیف پول خود را بازیابی کنید، شاید این مهم ترین مرحله باشد به Recovery Seed 12 کلمه ای خود توجه کنید، کلمات مخفی را یادداشت کنید. به کاربر 12 کلمه تصادفی برای ذخیره نشان داده می شود. همراه با رمز عبور، آنها می توانند کیف پول، موجودی و تاریخچه تراکنش ها را بازیابی کنند.

نکته مهم: کلمات و عبارت عبور باید مخفی نگه داشته شوند. هر کسی که آنها را بشناسد می تواند بیت کوین ها را بدزدد. شما هرگز نباید کلمات را در رایانه خود یا در فضای ابری ذخیره کنید.

مرحله 5: موفقیت: کیف پول شما ایجاد شده است. مراحل نصب و راه اندازی اکنون کامل شده است و می توانید از کیف پول Samourai خود استفاده کنید. می توانید شروع به ارسال و دریافت پرداخت در بیت کوین کنید. پس از راه اندازی، کیف پول کم و بیش مانند سایر کیف پول های “پیشرفته” رفتار می کند و بنابراین امکان اسکن کدهای QR وجود دارد. هر گونه هزینه پرداخت را تنظیم کنید و آن را به هر نوع آدرس بیت کوین ارسال کنید. پس از ایجاد یک کیف پول، منطقی است که کاربر از ویژگی های مفید اضافی عملکردهای امنیتی و حریم خصوصی استفاده کند

Samourai Dojo: سرور بیت کوین گره کامل که ابزاری برای راه اندازی یک گره ارائه می دهد را دانلود کنید، سپس به تراکنش های BTC دسترسی مستقیم خواهید داشت که بسته به اتصال می تواند متفاوت باشد. استفاده از Samourai با یک گره مستقل، اتصال و امنیت کیف پول را افزایش می دهد. یک گره مستقل راه اندازی کنید. هنگامی که گره های بیت کوین متصل هستند، سامورای تراکنش ها را فراتر از زیرساخت های معمولی اینترنت گسترش می دهد. در عوض، کیف پول می‌تواند از پیامک یا شبکه‌های مش برای انتقال آفلاین استفاده کند.

پاک کردن کیف پول سامورایی

اگر کیف پول سامورایی دارید، کلمات اصلی و عبارت عبور خود را بررسی کنید. سه نقطه (⋮) را که در گوشه بالا سمت راست قرار دارد فشار دهید. سپس گزینه Settings را انتخاب کنید و پس از آن گزینه Wallet را انتخاب کنید. در پایین این صفحه روی Secure erase wallet ضربه بزنید. کیف پول شما حذف شد.

کارمزد کیف پول سامورایی

کیف پول Samourai برای دانلود و استفاده رایگان است، اما ویژگی های ممتاز آن هزینه هایی را جذب می کند. کیف پول Samourai یک بار کارمزد 0.00015 دریافت می کند. هزینه بیت کوین + ماینر در زمان اتصال پرداخت می شود .پس از فعال شدن اتصال، هیچ هزینه اتصال دیگری با آن کد پرداخت وجود ندارد. به ازای هر تراکنش 4 پرش  Ricochet، 0.002 بیتکوین + کارمزد ماینر معمولی دریافت می کند. برای PayNYm، سامورایی یک بار هزینه 0.00015 بیت کوین + پرداخت در زمان اتصال را دریافت می کند. از شما خواسته می شود قبل از تأیید اتصال، کل هزینه را بررسی کرده و بپذیرید.

کیف پول سامورایی از چه ارزهایی پشتیبانی می کند؟

کیف پول سامورایی از چه ارز هایی پشتیبانی میکند + آموزش کیف پول سامورایی

در حالی که ارزهای دیجیتال زیادی وجود دارد، کیف پول سامورای یک کیف پول است که فقط اختصاص به بیت کوین دارد. کیف پول Samourai با تمرکز بر روی یک ارز دیجیتالی واحد و محبوب می‌تواند از منابع و زمان خود برای اطمینان از امن و خصوصی بودن دارایی‌های کاربران استفاده کند.

آیا کیف پول سامورایی امن است؟

به طور کلی، استفاده از کیف پول سامورای برای حفظ ارزهای دیجیتال شما ایمن است. با این حال، به عنوان یک کیف پول داغ، به اندازه کیف پول های سخت افزاری مانند Trezor و Ledger ایمن نیست.

بررسی ویژگی های کیف پول سامورایی

 آموزش ویژگی های کیف پول سامورایی

کیف پول Samourai یک کیف پول نرم افزار موبایل برای بیت کوین است که تمرکز و تاکید زیادی بر حفظ حریم خصوصی کاربران و همچنین امنیت دارد. این کیف پول همچنین بسیار نوآورانه است و دارای جنبه های مختلفی است که سایر کیف پول ها از آن پشتیبانی نمی کنند. این کیف پولی است که اساساً مطابق با اصولی است که بیت کوین در آن پایه گذاری شده است، مانند عدم تمرکز، حریم خصوصی مالی، شفافیت، امنیت و قابلیت تعویض. در بررسی بعدی، تمام ویژگی‌ها و جنبه‌های تشکیل‌دهنده این کیف پول را بررسی می‌کنیم و خواهیم دید که چگونه آن را با رقبا مقایسه می‌کند.

کیف پول Samourai با وجود اینکه فقط یک کیف پول بیت کوین است، دارای ویژگی های غنی است. از آنجایی که کیف پول بسیار تخصصی است، ویژگی‌های مفید آن مختص نگهداری و تراکنش بیت‌کوین است و در مقایسه با بسیاری دیگر از کیف‌پول‌های ارزهای دیجیتال عمومی‌تر، بسیار پیشرفته است. ویژگی های مختلف سامورایی را در پاراگراف زیر مشاهده کنید.

هزینه های انتقال دینامیک

یکی از بسیاری از ویژگی های پیشرفته سامورای، امکان افزایش کارمزد تراکنش برای سرعت بخشیدن به تراکنش های شما است. کارمزد با نرخ استاندارد تعیین می شود، اما کاربران می توانند این کارمزد را افزایش دهند، بنابراین تراکنش آنها جلوتر از دیگران انجام می شود.

معاملات خصوصی سامورایی

تاکید زیادی بر حفظ حریم خصوصی کاربران دارد و این از طریق فرآیند تراکنش آنها مشهود است. هنگام تراکنش بیت کوین، سامورایی هر بار از آدرس جدیدی استفاده می کند تا از ابرداده های شما محافظت کند و از شناسایی شما، مبالغ تراکنش ها و تعداد بیت کوین های شما جلوگیری کند.

پشتیبانی Tor و VPN

یکی دیگر از ویژگی های مرتبط با حریم خصوصی، پشتیبانی Tor و VPN است. با استفاده از Tor یا VPN، کاربران می توانند از یک آدرس IP ناشناس استفاده کنند که به شما یا موقعیت مکانی شما مرتبط نیست.

پشتیبانی SegWit Samourai

یکی از اولین کیف پول هایی بود که SegWit را پیاده سازی کرد، یک ارتقاء تراکنش به پروتکل بیت کوین که هزینه تراکنش های کمتری را برای شما و سایر کاربران ممکن می کند. علاوه بر این، Samourai یکی از بهترین الگوریتم‌ها را برای محاسبه کارمزد مناسب دارد، بنابراین هرگز نباید بیش از حد پرداخت کنید، همانطور که در مورد کیف پول‌های دیگر اتفاق می‌افتد همچنین سرعت تراکنش ها را افزایش می دهد و یکی از ویژگی های ضروری برای اجرای شبکه لایتنینگ در آینده است.

BIP 47

این یکی دیگر از ویژگی های پروتکل تراکنش است که در آن حریم خصوصی با آدرس های پرداخت عمومی را فعال می کند. روش کار این است که یک کانال پرداخت بین دو کیف پول با اسکن یک کد پرداخت عمومی باز می شود. این یک تراکنش ویژه در بلاک چین ایجاد می کند که در آن می توانید بیت کوین را به طور ناشناس به کیف پول دیگری بدون اطلاع از آدرسی که به آن ارسال می کنید ارسال کنید.

Ricochet

این نوع دیگری از تراکنش است که با گیج کردن افرادی که از بلاک چین جاسوسی می کنند، حریم خصوصی و قابلیت تعویض را بهبود می بخشد. این ویژگی می تواند به جلوگیری از ردیابی تراکنش ها کمک کند. که می تواند در شرایطی که بانک ها یا صرافی ها تراکنش های مشکوک را مسدود می کنند کمک کند.

دستورات اس ام اس

کاربران می توانند از راه دور با کیف پول خود از طریق ارسال کدهای SMS به کیف پول خود تعامل داشته باشند. آنها حتی می توانند کیف پول خود را با استفاده از یک دستگاه تلفن همراه دیگر بازیابی کنند یا در صورت دزدیده شدن تلفن همراه آنها را پاک کنند.

گره قابل اعتماد

یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد، امکان ارسال تراکنش ها با اتصال به گره خود با وارد کردن آدرس IP و پورت گره است. به‌طور پیش‌فرض، سامورایی از گره‌های بیت‌کوین مبتنی بر ایسلند خود استفاده می‌کند، اما اگر کاربران این ویژگی را فعال کنند، می‌توانند از گره‌های خود استفاده کنند.

چه کسی باید از کیف پول سامورایی استفاده کند؟

کیف پول Samourai به وضوح برای کاربران پیشرفته ای است که به شدت به ناشناس بودن و حفظ حریم خصوصی اهمیت می دهند. این کیف پول توسط گروهی ناشناس از حامیان حریم خصوصی ایجاد شده است که آن را برای کاربرانی مانند آنها توسعه داده اند. ما می دانیم که ممکن است بسیاری از شما به چه فکر می کنید، کیف پول سامورایی برای جنایتکاران و آنارشیست ها عالی است. با این حال، این یک کیف پول عالی برای افرادی از کشورهای توتالیتر است که استفاده از بیت کوین را ممنوع می کنند و سعی می کنند کسانی را که از آن استفاده می کنند مجازات کنند.

کیف پول سامورایی برای افرادی است که خواهان آزادی کامل در امور مالی خود هستند. این به مردم اجازه می دهد تا آزادانه پول خود را بدون اینکه هیچ سازمان دولتی یا نهاد مرکزی متوقف یا ردیابی کند، جابجا کنند. در مجموع، کیف پول سامورایی برای کسانی است که به حریم خصوصی و آزادی مالی اهمیت می دهند. ممکن است کیف پول برای برخی کمی بیش از حد پیشرفته باشد، اما رابط کاربری و طراحی آن به اندازه کافی ساده است تا افراد مبتدی نیز از آن استفاده کنند. پس از همه، کاربران مجبور نیستند از تمام ویژگی های پیشرفته ناشناس و حریم خصوصی که کیف پول ارائه می دهد استفاده کنند.

می توان از آن درست مانند هر کیف پول بیت کوین دیگری استفاده کرد و همچنان سطح بالایی از حریم خصوصی و ناشناس بودن را حفظ می کند. با این حال، یک نکته را باید در نظر داشت، در حالی که کیف پول سامورایی تمرکز زیادی بر حفظ حریم خصوصی و امنیت دارد، کیف پول سامورایی یک کیف پول سخت افزاری یا ذخیره سازی سرد نیست. بنابراین، کاربران نباید از این کیف پول برای نگهداری و ذخیره مقدار قابل توجهی بیت کوین استفاده کنند. بلکه باید توسط کاربرانی که می خواهند بیت کوین خود را به صورت ناشناس معامله کنند، به جای ذخیره مقادیر زیادی بیت کوین در آن استفاده شود.

مزایا و معایب کیف پول سامورایی

آموزش مزایا و معایب کیف پول سامورایی

مزایا

  • افزایش ناشناس بودن
  • معاملات امن و خصوصی
  •  غنی با ویژگی های بسیار پیشرفته
  •  رابط کاربری عالی

 معایب

  •  فقط بیت کوین را پشتیبانی می کند
  •  بدون تجارت درون برنامه ای یا مبادله
  •  به اندازه یک کیف پول سخت افزاری امن نیست

نتیجه گیری: حریم خصوصی مناسب در دسترس است اگرچه کیف پول Samourai هیچ گونه ادغام با شبکه لایتنینگ را در حال حاضر و احتمالاً در آینده برنامه ریزی نمی کند، لزوماً ضرری هم ندارد. در میان چیزهای دیگر، نویسندگان آنچه را که طرفداران بلندمدت آلتکوین‌های مختلف با محوریت حریم خصوصی گفته‌اند، تصدیق می‌کنند، یعنی اینکه حریم خصوصی و قابلیت تعویض فقط در لایه دوم نیست، بلکه باید در لایه اول نیز باشد. و از آنجایی که حفظ حریم خصوصی، و همچنین مقیاس پذیری، هرگز یک هدف نیست، بلکه یک فرآیند طولانی مدت است،

می توانیم انتظار داشته باشیم که سامورایی برای مدت طولانی در اینجا با ما باشد. کیف پول سامورایی در حال حاضر یکی از ارزشمندترین ابزارها در مبارزه برای حاکمیت مالی فردی است. توسعه‌دهندگان با آخرین ACE فاصله زیادی دارند، بنابراین می‌توانیم منتظر پیشرفت‌ها و حفظ حریم خصوصی، یک رابط کاربرپسندتر و استفاده آسان از همه ابزارهای اطراف Samourai Wallet باشیم. بهبودهایی ایجاد کرد تا حریم خصوصی بیشتر و قابلیت ردیابی کمتری را در بلاک چین فراهم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا