اخباراخبار بیتکویناخبار جهان

بانک مرکزی اروپا بیت کوین را نابود کرد+جامعه کریپتو چه پاسخی می دهد؟

پس ازاینکه بانک مرکزی اروپا در وبلاگ خود پستی در رابطه با کاستی های بیتکوین منتشر کرد، جامعه کریپتو در شبکه ی اجتماعی توییتر نظرات خود را برای دفاع از این ارز دیجیتال مطرح کردند.

با توجه به سقوط اخیر صرافی FTX و رسوایی نقدینگی، تنظیم‌کننده‌های اتحادیه اروپا به سایر قانون‌گذاران جهانی پیوسته‌اند تا دستورالعمل‌ها و مقررات واضح‌تری در مورد ارزهای دیجیتال ارائه دهند.

بانک مرکزی اروپا (ECB) یک پست در وبلاگی با عنوان “آخرین موضع بیت کوین” در 30 نوامبر منتشر کرد که خلاصه ای از فعالیت مالی بیت کوین (BTC) در میان نوسانات قیمت فعلی استبا این حال، به جای ترسیم کل تصویر، که شامل بالا و پایین شدن طول عمر ارز دیجیتال تا کنون می شود، تنها کاستی های آن را به تصویر کشیده است.

این مقاله که توسط اولریش بیندسیل و یورگن شااف، مدیر کل و مشاور بانک مرکزی اروپا نوشته شده است، می گوید که ارز دیجیتال در مسیر بی ربطی قرار دارد.

همچنین ادعا کرد که بیت کوین به سختی برای تراکنش های حقوقی استفاده می شود و توجه نظارتی که در حال حاضر از سوی قانون گذاران در سراسر جهان دریافت می کند، می تواند “به اشتباه به عنوان تایید” درک شود. علاوه بر این، به بانک‌ها در مورد تعامل با ارز دیجیتال هشدار داد زیرا می‌تواند اعتبار آنها را لکه‌دار کند.

در توییتر، این سازمان توییت کرد که هرگونه تثبیت قیمت ممکن است در حال حاضر BTC رخ دهد، به طور مصنوعی القا خواهد شد:

با این حال، در جایی که موسسات مالی سنتی و متمرکز  به ارزهای دیجیتالی تهمت می‌زنند، جامعه کریپتو نیز آماده پاسخ‌گویی برای رد کردن و دفاع از دارایی‌های خود است. این توییت به تنهایی از سوی بانک مرکزی اروپا صدها پاسخ دریافت کرد و جامعه کریپتو ادعاهای موجود در مقاله را بررسی کرد و همچنین پیشینه نویسندگان این مقاله را روشن کرد.

کاربری در جواب مقاله بانک مرکزی اروپا گفت، ما سعی کرده ایم مقاله را با دید مثبت و ذهن بازی بخوانیم، ادعاهای این نویسندگان مبنی بر عدم استفاده از بیتکوین برای معاملات قانونی و استفاده از آن در معاملات غیر قانونی خیلی وقت است که از بین رفته و منسوخ شده است.

اکثریت قریب به اتفاق کسانی که از بیت کوین استفاده می کنند برای هزینه های قانونی، استفاده می کنند نه معاملات غیرقانونی. دیگر سال 2012 نیست… و مقاله شما یک شوخی است.

برخی دیگر به نوشته های قبلی استناد کردند و گفتند که این اشخاص در گذشته نیز گفته اند که meme کوین ها آزمایشی هستند و اینکه (( بیتکوین مرده است)) اشاره کردند و گفتند در حالی که آنها این صحبت ها را می کردند، که ارزش ارزهای دیجیتالی روز به روز در حال افزایش بودند.

برخی حتی به دسامبر 2021 بازگشتند تا به پیش بینی های نادرست بانک مرکزی اروپا از کاهش تورم در سال 2022 اشاره کنند. در همین راستا، کاهش ارزش یورو نیز به عنوان مقایسه در بسیاری از پاسخ‌های افراد به بانک مرکزی نشان داده شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا