اخبار

فراری قبل از فصل ۲۰۲۳، با اسپانسر ارزهای دیجیتال خود قطع همکاري کرد

همکاری فراری با ولاس از سال 2021 و با تعیین 30 میلیون دلار در سال و با هدف افزایش تعامل طرفداران از طریق توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و سایر طرح‌های مشترک انجام شد.

اسکودریا فراری (Scuderia Ferrari) بخش مسابقه ای کمپانی تولید کننده خودروساز لوکس ایتالیایی یعنی فراری، به لیست رو به رشد تیم‌های مسابقه فرمول یک پیوست تا به همکاری با حامیان ارزهای دیجیتال خود پایان دهد. فراری از قراردادهای همکاری چند ساله خود با Velas Blockchain و غول تولید تراشه Snapdragon خارج شد که منجر به ضرر مجموع 55 میلیون دلار برای تیم ایتالیایی قبل از فصل 2023 شد.

مشارکت فراری با ولاس از سال 2021  که با مبلغ  30 میلیون دلار در سال تعیین شد با هدف افزایش تعامل طرفداران از طریق توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و سایر طرح‌های مشترک انجام شد. با این حال، طبق گزارش RacingNews365، تیم فراري با بندهایی که به Velas اجازه می‌دهد تصاویر NFT ایجاد کند، همکاري نکرد.

در نوامبر 2022، شرکت مرسدس نیز پس از تعلیق شراکت خود با FTX به دلیل ورشکستگی فصل 11، 15 میلیون دلار ضرر متحمل شد. شراکت ردبول ریسینگ با بنیاد تزوس به سرنوشت مشابهی دچار شد، زيرا گزارش شه است که شرکت بلاک چین تصمیم گرفته است توافقنامه خود را به دلیل ناهماهنگی استراتژی تمدید نکند.

توتو وولف، مدیر تیم و مدیر عامل تیم F1 مرسدس-AMG پتروناس، هشدار داد که سایر تیم ها ممکن است با وضعیت مشابهی روبرو شوند. با این حال، رابطه بین F1 و اکوسیستم رمزنگاری فراتر از مشارکت است. در اکتبر 2022، فرمول یک علائم تجاری «F1» را ثبت کرد زیرا برنامه‌های خود را برای راه‌اندازی یک بازار آنلاین برای ارزهای دیجیتال، متا توکن‌ها، کلکسیون‌های دیجیتال، کلکسیون‌های رمزنگاری و NFT نشان داد.

لیگ فوتبال آرژانتین پس از قهرمانی در جام جهانی، شراکت متاورس را به دست آورد. در میان بازار نزولی، پروژه‌های Web3 برای تقویت تعامل بین طرفداران و لیگ‌های ورزشی پیشرو شده‌اند. گزارش «چشم انداز صنعت ورزشی 2022 Deloitte شتابی را در ادغام دنیای واقعی و دیجیتال، همراه با بازارهای رو به رشد برای NFT ها و فناوری های فراگیر پیش بینی مي کند.

با اين حال، فقدان پلتفرم های آسان برای استفاده به عنوان بزرگترین چالش برای پذیرش جریان اصلی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا