تحلیل روزانه

تلاش مجدد بیتکوین برای عبور از 25000 هزار دلار در اخر هفته

سقوط سهام های قدرتمند ایالات متحده و دلار معمولا به افزایش قیمت بیتکوین کمک می کند، بیت کوین تا آخر هفته پایین ماند زیرا مشکلات جاری در بانک سیلورگیت بازارهای ارز دیجیتالی را تحت فشار قرار داد.

بیت کوین

اخبار بد بیت کوین را عقب نگه می دارد

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهد که بیت کوین-دلار آمریکا در 4 مارس در حدود 22350 دلار باقی مانده است. شوک اولیه پیرامون سیلورگیت در عرض چند دقیقه 5 درصد کاهش قیمت را از بین برد و از ضرر بیشتر جفت ارز بیتکوین-دلار جلوگیری کند.

با این حال، با توجه به اینکه سهام ایالات متحده پایانی قوی در این هفته داشته است، ولی بیت کوین و آلت کوین ها نتوانستند از آنچه معامله گران معتقد بودند معمولاً فرصتی برای کسب سود و سرمایه گذاری است، استفاده کنند.

مفسر محبوب Tedtalksmacro در بخشی از به روز رسانی یک شبه نوشت:

اکنون اکثر شاخص‌های جهانی سهام پایین‌ترین سطح را منتشر کرده‌اند.

اگر ترس های سیلورگیت نبود، بیت کوین آماده می شد تا در هفته آینده به بالاترین سطح چند هفته اخیر یعنی بالای 25 هزار دلار برسد.

بیت کوین

مایکل ون د پوپ، یکی از همکاران کوین تلگراف و بنیانگذار و مدیر عامل شرکت تجاری Eight، امیدوار است که روند صعودی بیت کوین همچنان ادامه داشته باشد. بیت کوین از 23800 دلار به 22300 دلار کاهش یافت، در حالی که نزدک و اس اند پی(S&P) در حال افزایش شدید بودند. او به دنبال کنندگان خود در توییتر گفت:

در حال حاضر مهم ترین بحث مسئله زمان است، و اینکه بیتکوین بتواند در کوتاه ترین زمان عقب افتادگی خود را جبران کند.

تلاش ناموفق دلار آمریکا برای بالا رفتن، یک موقعیت دیگر برای ارزهای دیجیتال شکل داد. گرچه با پایان یافتن معاملات این هفته، هنوز از این موقعیت استفاده نشده است.

نمودار1 روزه شاخص دلار نشان داد که ارزهای دیجیتال در حال رسیدن به نقطه سختی هستند و نمودار ابرکومو نشان داد که طی چند روزه گذشته تلاش برای شکستن سطح مقاومتی بالاتر شکست خورده است و احتمالا بازار کریپتو برای مدتی به روند نزولی خواهد رفت.

ریجکت شدن هنوز در اینجا امکان پذیر است، اما نوسانات بیشتری برای آلت کوین ها و بیتکوین در پیش است، در حالی که بیتکوین در این محدودخ در حال رنج زدن است.

سیلورگیت به پایین ترین حد خود سقوط کرد

در همین حال، سیلورگیت بازوی تسویه حساب نهادی خود، شبکه تبادل سیلورگیت (SEN) را در 3 مارس متوقف کرد، زیرا نگرانی ها در مورد ورشکستگی همچنان در حال افزایش است.

3 مانع برای قیمت بیت کوین که گاوهای بیت کوین در سال 2023 موفق به رفع آن نمی شوند.

همانطور که برخی از تریدرها گزینه های جایگزین برای مبادلات پیشنهاد کردند، برخی دیگر از سقوط بانک ابراز تاسف کردند و امیدوار بودند که وضعیت بهبود یابد. نیک کارتر، مدافع بیت کوین، گفت که همیشه به سیلورگیت احترام می‌گذاشتم که بدون هیچ قید و شرطی طرفدار ارزهای دیجیتالی بود، در حالی که تقریباً هیچ کس دیگری طرفدارش نبود.

او اضافه کرد: از دیدن وضعیت فعلی آنها متأسفم، امیدوارم بسلامتی از این وضعیت عبور کنند.

سهام Silvergate Capital (SI) این هفته را در پایین ترین حد خود به پایان رساند و در یک نقطه زیر 5 دلار معامله شد. در حالی که در سال 2021 و در اوج قیمت بیت کوین، بالاتر از 150 دلار معامله شد.

سیلورگیت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا