آموزشآموزش استخراجمقالات

راهنمای مبتدی برای استخراج بیت کوین در کامپیوتر یا لپ تاپ

 

نحوه استخراج بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را با آموزش جامع ما بیاموزید. چه مبتدی باشید و چه یک ماینر با تجربه، آموزش ما برای همه مفید است. کافه ترید همه چیز را از راه اندازی سخت افزار و نرم افزار ماینینگ گرفته تا به حداکثر رساندن سود شما پوشش می دهیم. سفر خود را برای تبدیل شدن به یک ماینر موفق بیتکوین از امروز شروع کنید!

استخراج بیت کوین در واقع فرآیند تأیید تراکنش ها در شبکه بیت کوین و افزودن آنها به دفتر کل عمومی است که به زنجیره بلوک معروف است. این فرآیند توسط کامپیوترهای تخصصی به نام ماینرها انجام می شود که برای حل مسائل پیچیده ریاضی با هم رقابت می کنند.

برای استخراج بیت کوین با استفاده از کامپیوتر یا لپ تاپ، باید نرم افزار استخراج را نصب کرده و به یک استخر ماینینگ بپیوندید. نرم افزار ماینینگ دستگاه شما را به استخر ماینینگ متصل می کند، جایی که وظایف ماینینگ را دریافت می کند و پاداش ها را با سایر اعضای استخر به اشتراک می گذارد.

با این حال، استخراج بیتکوین با رایانه یا لپ تاپ چندان سودآور نیست، زیرا این دستگاه ها در مقایسه با دستگاه های استخراج اختصاصی قدرت پردازش محدودی دارند. علاوه بر این، هزینه برق و سایر هزینه‌های مرتبط با استخراج می‌تواند به سرعت از پاداش‌ها بیشتر شود.

آموزش استخراج بیت کوین با کامپیوتر

اموزش استخراج بیت کوین با کامپیوتر

برای یادگیری نحوه استخراج بیت کوین با کامپیوتر، می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا یک نرم افزار استخراج بیت کوین معتبر بر روی کامپیوتر خود نصب کنید. ازگزینه های محبوب نرم افزار می توان به  CGMiner ،BFGMiner و Bitcoin Miner را نام برد. در ادامه کامپیوتر خود را به یک استخر استخراج بیتکوین وصل کنید تا شانس خود را برای کسب پاداش افزایش دهید.

استخر استخراج گروهی که شبکه ای از ماینرها است که قدرت محاسباتی خود را ترکیب می کنند تا شانس خود را برای حل یک بلوک و کسب بیت کوین افزایش دهند.

نرم افزار ماینینگ را با تنظیمات استخر استخراج خود، مانند آدرس استخر، نام کاربری و رمز عبور خود وارد کنید و تعداد رشته هایی را که می خواهید برای استخراج استفاده کنید تنظیم کنید. نرم افزار ماینینگ را پیکربندی کنید تا به استخر ماینینگ خود متصل شده و فرآیند استخراج را با کلیک بر روی دکمه شروع در نرم افزار شروع کنید.

رایانه شما شروع به حل معادلات پیچیده ریاضی برای تأیید تراکنش‌های روی بلاک چین و کسب سهمی از پاداش‌های استخراج می‌کند. بر عملکرد ریگ ماینینگ خود نظارت کنید و تنظیمات لازم را برای بهینه سازی درآمد خود تنظیم کنید، تا مطمئن شوید که به طور موثر کار می کند و سود ایجاد می کند.

برخی از نرم افزارهای ماینینگ به شما این امکان را می دهند که عملکرد و درآمد استخراج خود را در زمان واقعی ردیابی کنید. درآمدهای خود را پیگیری کنید و زمانی که به حداقل آستانه پرداخت تعیین شده توسط استخر ماینینگ رسیدید، آن را به کیف پول بیت کوین خود انتقال دهید.

مشکل شبکه بیت کوین و ارزش بیت کوین را زیر نظر داشته باشید تا مشخص کنید استخراج هنوز برای شما سودآور است یا خیر. سختی شبکه با گذشت زمان افزایش می یابد، به این معنی که برای استخراج یک بلوک به قدرت محاسباتی بیشتری نیاز خواهید داشت. ارزش بیت کوین نیز در نوسان است، بنابراین هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه آیا استخراج ارزش زمان و منابع شما را دارد، باید هر دو عامل را در نظر بگیرید.

در صورت لزوم، سخت افزار ماینینگ خود را ارتقا دهید. با افزایش سختی شبکه، ممکن است نیاز به سرمایه‌گذاری روی سخت‌افزار قدرتمندتری داشته باشید تا همچنان دررقابت بمانید و سود به دست بیاورید.

از آخرین تحولات در صنعت استخراج بیت کوین، می توان به تغییرات در نرم افزار و سخت افزار استخراج و استخرهای استخراج جدید و الگوریتم های استخراج اشاره کرد، پس نیاز است همیشه به روز باشید. این به شما کمک می کند جلوتر از منحنی باشید و به کسب پاداش از استخراج ادامه دهید.

نحوه استخراج بیت کوین با لپ تاپ

اموزش استخراج بیت کوین با کامپیوتر

برای استخراج بیت کوین با لپ تاپ نیز مانند کامپیوتر احتیاج دارید که یک نرم افزار استخراج بیتکوین نصب کنید. همان طور که قبلا اشاره کردیم، برخی از گزینه های محبوب عبارتند از CGMiner ،BFGMiner ،EasyMiner و Bitcoin Miner نام برد.

در مرحله بعد، یک کیف پول بیت کوین برای ذخیره بیت کوینی که می خواهید استخراج کنید ایجاد کنید. می توانید از کیف پول سخت افزاری مانند Trezor یا Ledger Nano یا از طریق یک صرافی ارز دیجیتال یا یک ارائه‌دهنده کیف پول مانند Coinbase یا Blockchain استفاده کنید.

پس از نصب نرم افزار استخراج و ایجاد کیف پول، باید به یک استخر استخراج بپیوندید. برخی از استخرهای ماینینگ معروف عبارتند از Slushpool ،F2Pool و Antpool نام برد.

پس از پیوستن به استخر ماینینگ، باید نرم افزار ماینینگ خود را راه اندازی کنید.تا به استخر ماینینگ متصل شده و ماینینگ را شروع کنید.  این معمولاً شامل تنظیم URL استخر ماینینگ، نام کاربری استخر استخراج و رمز عبور شما است.

هنگامی که سخت افزار شما راه اندازی شد، می توانید با اجرای نرم افزار استخراج و اتصال آن به استخر استخراج، استخراج را شروع کنید. نرم افزار ماینینگ از قدرت محاسباتی لپ تاپ شما برای حل مسائل پیچیده ریاضی استفاده می کند و در صورت موفقیت، سهمی از پاداش را به دست می آورد.

همانطور که به استخراج ادامه می دهید، پاداش های شما به کیف پول بیت کوین شما واریز می شود. سپس می توانید از این وجوه برای خرید کالاها و خدمات یا انتقال آنها به کیف پول دیگری استفاده کنید.

توجه به این نکته ضروری است که استخراج با لپ تاپ چندان کارآمد نیست و احتمالاً پاداش قابل توجهی برای شما به همراه نخواهد داشت. زیرا لپ تاپ ها قدرت محاسباتی ریگ های استخراج اختصاصی را ندارند.

علاوه بر این، هزینه برق برای راه اندازی لپ تاپ برای اهداف ماینینگ ممکن است بیشتر از پاداش های به دست آمده باشد. با این حال، این می تواند یک راه سرگرم کننده و آموزشی برای یادگیری در مورد عملکرد درونی شبکه بیت کوین باشد.

آیا استخراج بیتکوین با لپ تاپ به صرفه است؟

این گفته لزوما درست نیست. به دلیل قدرت پردازش کم و مصرف انرژی بالا در مقایسه با تجهیزات ماینینگ اختصاصی، معمولا استخراج بیت کوین با لپ تاپ به صرفه نیست. در حالی که استخراج بیت کوین با لپ تاپ امکان پذیر است، هزینه برق و کمبود قدرت پردازش در مقایسه با سخت افزار استخراج تخصصی، مقرون به صرفه بودن آن را بعید می کند.

در بیشتر موارد، هزینه برق و فرسودگی سخت‌افزار لپ‌تاپ بیشتر از سود بالقوه استخراج است. به طور کلی سرمایه گذاری در سخت افزار استخراج تخصصی یا پیوستن به یک استخر استخراج سود بیشتری دارد.

استخراج بیتکوین با کامپیوتر به صرفه است؟

استخراج بیت کوین با کامپیوتر به دلیل سختی بالا و پاداش کم به صرفه نیست. هزینه برق و فرسودگی تجهیزات کامپیوتری اغلب بیشتر از سود بالقوه استخراج است. پیوستن به یک استخر معدن یا خرید یک دکل معدنی تخصصی سودآورتر است.

به دلیل رقابت زیاد و هزینه برق، استخراج بیت کوین با کامپیوتر به صرفه نیست. فرآیند ماینینگ به سخت افزار تخصصی مانند ماینر ASIC نیاز دارد که می تواند تراکنش ها را سریعتر و کارآمدتر پردازش کند. استفاده از رایانه برای استخراج بیت کوین نه تنها سودآور نیست، بلکه به سخت افزار نیز آسیب می رساند.

پیوستن به یک استخر استخراج یا خرید مستقیم بیت کوین سودآورتر است.

آیا استخراج بیتکوین با گوشی امکان پذیر است؟

بله استخراج بیتکوین با گوشی امکان پذیر است اما سودی ندارد. اما به دلیل مصرف برق بالا و آسیب احتمالی به گوشی، توصیه نمی شود. به طور کلی، ماین بیت کوین به سخت افزارهای تخصصی به نام ASIC نیاز دارد که به طور خاص برای استخراج طراحی شده اند و بسیار کارآمدتر و قدرتمندتر از یک گوشی هستند.

قدرت محاسباتی یک تلفن برای رقابت با سخت افزارهای استخراج تخصصی، مانند مدارهای مجتمع ویژه برنامه (ASIC) یا واحدهای پردازش گرافیکی (GPU) کافی نیست، با این حال، فرآیند استخراج بیت کوین بسیار نیازمند منابع است و به سخت افزار تخصصی نیاز دارد.

علاوه بر این، مقدار بیت کوینی که می توان با یک گوشی استخراج کرد بسیار کم است و ارزش تلاش یا آسیب احتمالی به تلفن را ندارد. پیوستن به یک استخر استخراج یا خرید بیت کوین در صرافی ارز دیجیتال بسیار سودآورتر و کارآمدتر است.

مراحل استخراج بیتکوین با گوشی

یک برنامه استخراج بیت کوین مانند MinerGate یا Crypto Miner را در تلفن خود دانلود کنید. یک کیف پول بیت کوین برای ذخیره کردن بیتکوین خود بر روی گوشی ایجاد کنید. تلفن خود را به یک اتصال اینترنتی امن و پرسرعت وصل کنید.

مرحله ی بعد این است که کیف پول خود را به اپلیکیشن ماینینگ متصل کنید، سپس  برنامه ماینینگ را باز کنید و سطح مورد نظر از قدرت استخراج را انتخاب کنید. این برنامه شروع به حل معادلات پیچیده ریاضی برای تأیید تراکنش ها در شبکه بیت کوین می کند.

سپس یک استخر استخراج را برای پیوستن انتخاب کنید، یا استخر خود را ایجاد کنید. برنامه ماینینگ را طوری تنظیم کنید که از پردازنده گوشی شما برای استخراج بیت کوین استفاده کند. برای ردیابی پیشرفت استخراج و درآمد خود، برنامه را نظارت کنید.

همانطور که برنامه با موفقیت تراکنش ها را تأیید می کند، مقدار کمی بیت کوین به دست خواهد آورد. هنگامی که بیت کوین کافی استخراج کردید، آن را برای نگهداری به کیف پول خود منتقل کنید. برای کسب بیت کوین بیشتر به استخراج ادامه دهید،تا آن را در صرافی ارزهای دیجیتال به ارز فیات تبدیل کنید.

انواع مختلف سخت افزار برای استخراج

استخراج بیت کوین فرآیند تأیید و افزودن تراکنش ها به دفتر کل عمومی (معروف به بلاک چین) است و توسط رایانه های تخصصی موسوم به ماینرها انجام می شود. این ماینرها از قدرت محاسباتی خود برای حل مسائل پیچیده ریاضی به منظور ایمن سازی و تأیید تراکنش های روی بلاک چین استفاده می کنند.

نوع سخت افزاری که برای استخراج بیت کوین استفاده می شود بسته به ماینرهای فردی و نیازهای خاص آنها می تواند متفاوت باشد. با این حال، برخی از انواع رایج سخت افزار مورد استفاده برای استخراج عبارتند از:

ماینرهای مدار مجتمع ویژه برنامه (ASIC): اینها کامپیوترهای تخصصی هستند که به طور خاص برای استخراج بیت کوین ساخته شده اند. آنها بسیار کارآمد هستند و می توانند قدرت هش قابل توجهی را ارائه دهند، اما همچنین گران هستند و بسیار متنوع نیستند.

ماینرهای واحد پردازش گرافیک(GPU):این ماینرها از قدرت پردازش کارت گرافیک کامپیوتر برای استخراج بیت کوین استفاده می کنند. آنها نسبت به ماینرهای ASIC کارایی کمتری دارند، اما هزینه کمتری نیز دارند و می‌توان از آنها برای مقاصد دیگری به جز ماینینگ استفاده کرد.

ماینرها واحد پردازش مرکزی(CPU): اینها از قدرت پردازش پردازنده مرکزی کامپیوتر برای استخراج بیت کوین استفاده می کنند. آنها کم کارآمدترین نوع ماینر هستند، اما مقرون به صرفه ترین هستند و می توانند برای کارهای دیگر نیز استفاده شوند.

به طور کلی، نوع سخت افزار مورد استفاده برای استخراج بیت کوین به عوامل مختلفی از جمله بودجه ماینر، سطح تخصص و میزان توان محاسباتی مورد نیاز آنها بستگی دارد. برای ماینرها مهم است که گزینه های خود را به دقت در نظر بگیرند و سخت افزاری را انتخاب کنند که به بهترین وجه با نیازهای آنها مطابقت دارد.

مدت زمان استخراج یک بیتکوین با کامپیوتر خانگی

مدت زمان استخراج یک بیتکوین با کامپیوتر خانگی

تخمین مدت زمان دقیق استخراج بیتکوین با رایانه خانگی دشوار است زیرا به عوامل مختلفی مانند قدرت محاسباتی رایانه، مشکل فعلی شبکه و میزان رقابت سایر ماینرها بستگی دارد. به طور متوسط، استخراج موفقیت آمیز یک بیت کوین با رایانه خانگی ممکن است چندین ماه یا حتی سال ها طول بکشد.

همچنین شایان ذکر است که سودآوری ماینینگ بیتکوین با رایانه خانگی ممکن است ارزش تلاش و منابع مورد نیاز را نداشته باشد.

مقایسه سخت افزار ماینینگ بیت کوین با استخراج به وسیله کامپیوتر یا لپ تاپ

وقتی صحبت از استخراج بیت کوین می شود، تفاوت اصلی بین استفاده از کامپیوتر یا لپ تاپ با سخت افزار استخراج تخصصی، سطح کارایی و سرعت است.

سخت افزار استخراج تخصصی مانند ASIC (مدار مجتمع ویژه برنامه) یا GPU (واحد پردازش گرافیکی)، به طور خاص برای استخراج بیت کوین طراحی شده اند و می توانند تراکنش ها را بسیار سریع تر و کارآمدتر از یک کامپیوتر یا لپ تاپ معمولی پردازش کنند.

این بدان معناست که آنها می توانند در هر ثانیه هش بیشتری تولید کنند و در نتیجه شانس بیشتری برای یافتن یک بلوک و دریافت جایزه دارند. از سوی دیگر، استفاده از رایانه یا لپ تاپ برای استخراج بیت کوین به دلیل قدرت پردازش محدود و سرعت پایین تر، کارآمد نیست.

همچنین به دلیل پردازش مداوم مورد نیاز برای استخراج، احتمال تولید گرما و فرسودگی سریع‌تر سخت‌افزار وجود دارد.

به طور کلی، سخت افزار استخراج تخصصی به طور کلی در مقایسه با رایانه یا لپ تاپ برای ماینینگ بیتکوین مؤثرتر است. ب سخت افزار ماینینگ در مقابل استفاده از رایانه یا لپ‌تاپی که دارید، هزینه ی بیشنری را به همراه دارد.

مزرعه ماین بیتکوین

مزرعه استخراج بیتکوین یک عملیات در مقیاس بزرگ است که از تجهیزات تخصصی برای ماینینگ بیتکوین استفاده می کند. این تجهیزات که به ریگ ماینینگ معروف است از رایانه های قدرتمندی تشکیل شده  که به طور خاص برای حل معادلات پیچیده ریاضی طراحی شده که برای تأیید تراکنش ها در شبکه بیت کوین مورد نیاز است.

سپس این تراکنش ها به بلاک چین، یک دفتر کل عمومی تمام تراکنش های بیت کوین اضافه می شوند. فرآیند استخراج شامل حل این معادلات و کسب پاداش در قالب بیت کوین برای هر بلوک موفق حل شده است.

مزارع ماینینگ بیت کوین اغلب در مناطقی با برق ارزان و آب و هوای خنک واقع شده اند، زیرا فرآیند ماینینگ به قدرت زیادی نیاز دارد و گرمای زیادی تولید می کند.

نتیجه گیری

به طور کلی توصیه می شود فقط در صورتی که به سخت افزار استخراج تخصصی و منبع برق ارزان قیمت دسترسی دارید، بیت کوین را استخراج کنید. در غیر این صورت، بهتر است از طریق یک صرافی معتبر روی بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا