اخباراخبار بیتکوین

آگوست پرهیجان: 1 ماه پر از اتفاقات جذاب برای بیتکوین

ماه اگوست 1 ماه پر از اتفاق و فراز و نشیب برای بازار ارزهای دیجیتالی بود، زیرا رکوردهای مربوط به بیتکوین(BTC) در حال ثبت بود، بلاک چین بیت کوین مشاهده کرد که تعداد رکوردهای متوالی، که به عنوان  اوردینالز ایسنکریپشن ها شناخته می شود، از 23 میلیون نفر بالاتر رفته است و این روند همچنان ادامه دارد.

از رکوردها تا بازگشت اردینال ها

اطلاعات و امارها نشان می دهد که در 11 آگوست 2023، 252653 کتیبه (ایسنکریپشن) ثبت شده است که بیش از نیمی از بالاترین رقم در ماه اگوست را نشان می‌دهد. در 6 آگوست اوج دیگری رخ داد زیرا 408810 رکورد قابل توجه ایسنکریپشن بر روی بلاکچین حک شده بود.

این رکوردشکنی در 6 آگوست به عنوان دومین رکورد روزانه از زمان معرفی روند اوردینال ایسنکریپشن است. با این حال، در ماه آگوست علاوه بر رکوردهای جذابی که گفته شد بیتکوین دو کاهش قابل توجه را نیز تجربه کرده است که هر کدام کمتر از 100000 ایسنکریپشن در روز ثبت می کنند. این کاهش‌ها در تاریخ‌ های چهارم و هشتم اگوست 2023 اتفاق افتاده است.

بیتکوین - اردینال

از زمان شروع فعالیت اردینال ها(Ordinal) در دسامبر 2022، استخراج‌کنندگان بیت‌کوین (BTC) در مجموع 1،902.58 بیت‌کوین از طریق معاملات یا inscriptions به دست آورده‌اند، که ارزش آن‌ها بیش از 55 میلیون دلار است.

همچنین، نوسانات درآمد روزانه‌ی ماینرها در ماه اگوست (August)، بین 1.3 بیتکوین تا بیش از 4 بیتکوین متغیر بوده‌ است، که دلیل آن احتمالاً تغییرات در تعداد و اهمیت تراکنش‌ها یا inscriptions می باشد.

توجه داشته باشید که 72.3٪ از تمام Ordinal inscriptions از فرمت text/plain;charset=utf-8 استفاده می کنند، در حالی که 20.9٪ با رمزگذاری متن/ساده مطابقت دارند. ایسنکریپشن باقی مانده یعنی 6.8٪  درصد  شامل فایل های مختلفی مانند PNG ،JSON ،webp ،SVG ،JPEG ،HTML ،GIF ،mp4 ،mpeg ،avif، جاوا اسکریپت، pdf، امضای PGP ،midi و wav است.

Rescursive Inscriptions

به عنوان مثال، در 12 آگوست مجموعاً 279231 ایسنکریپشن با کتیبه به بلاک چین بیت کوین اضافه شد. بر اساس گزارشی که توسط @dgtl_assets از Dune Analytics جمع آوری شده است، از جمله این فایل‌ها می‌توان به فایل‌هایی با قالب‌بندی متن (277180)، تصاویر (546)، برنامه‌های کاربردی (1500)، و پنج مورد فایل طبقه‌بندی شده دیگر اشاره کرد. علاوه بر این، سازندگان @dgtl_assets نیز بر وجود Ordinals بازگشتی تاکید دارند.

با معرفی قابلیت ترکیب پذیری و توانایی فراخوانی محتواهای سایر ایسنکریپشن ها با استفاده از یک دستور خاص، اردینال ایسنکریپشن ها به‌طور قابل‌توجهی بر این فناوری تأثیر گذاشته است. تا به امروز مجموعاً ۱۳۸٬۳۶۵ نمونه از اردینال ایسنکریپشن ها بر روی بلاکچین بیتکوین ثبت شده است. این نمونه‌ها شامل هر دو فرمت متنی و تصویری می‌شوند، که تعداد زیادی از آنها در قالب متن و تعداد کمتری در قالب تصویر نوشته شده است.

آمار فروش توکن غیرقابل تعویض (NFT) نشان می دهد که 170165 آدرس مجزا به ارزش 300,066,361 دلار در 682,047 تراکنش عادی معامله شده اند. این معاملات در بازارهایی از جملهOkx ،Unisat ،Magic Eden ،Gamma ،Open Ordex ، Ordinals Wallet ،Ordswap ،Ordinals Market و Ordinals Market bt انجام شد.

با این حال، جایگاه بیت کوین در بازار فروش NFT(NFT sales market) به طور قابل توجهی کاهش یافته است. از بین 21 شبکه منحصر به فرد بلاک چین، بیت کوین اکنون در رتبه هفتم فروش در هفته گذشته قرار دارد. این روند با رتبه بندی فروش 30 روزه مطابقت دارد، جایی که بیت کوین نیز در جایگاه هفتم قرار دارد.

بیت کوین که زمانی یک رقیب قدرتمند بود و جایگاه دوم را به خود اختصاص داده بود، از آن زمان تحت الشعاع قرار گرفته است. در ماه گذشته، زنجیره‌هایی مانند سولانا، بایننس کوین(BNB)، پالیگان(Polygon)، Mythos و امیوتبل ایکس (Immutable X) توانسته‌اند از بیت‌کوین پیشی بگیرند که نشان‌دهنده تغییر در بازار است.

-کافه ترید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا