مقالات

شت کوین چیست + معرفی شت کوین های آینده دار ارزشمند و انفجاری

شت کوین چیست؟ آینده دار ترین شت کوین ها کدام شت کوین ها هستند؟ چرا مردم از برخی ارزهای دیجیتال به عنوان شت کوین یاد می کنند؟ خوب این راهنما به شما کمک می کند، در این مقاله خواهید فهمید که اصطلاح شت کوین، به چه معناست. جایی که 10 تا از بهترین شت کوین ها برای خرید در سالهای 2023 و 2022 نشان داده می‌شوند. ما همچنین یک بررسی کامل از شتکوین ها ارائه می دهیم و به شما خواهیم گفت که از کجا می توانید شت کوین خریداری کنید.

شت کوین چیست؟

اصطلاح شت کوین به یک ارز دیجیتال با ارزش کم یا بدون ارزش یا یک ارز دیجیتالی اشاره دارد که هیچ هدف فوری و قابل تشخیصی ندارد. این کلمه، یک اصطلاح تحقیر آمیز است که پس از محبوب شدن بیتکوین برای توصیف آلت کوین ها یا ارزهای دیجیتالی استفاده میشد که در حال توسعه بودند.

چرا برخی از افراد از اصطلاح شت کوین استفاده می کنند، دلیل خاصی برای ایجاد این مخفف وجود ندارد. از آنجایی که در مکالمات انجمن‌ها و رسانه‌های اجتماعی معمولاً عبارات را نسبتاً کوتاه می کنند، اینکه بگویند یا بنویسند که یک کوین «سرمایه‌گذاری بدی است» احتمالاً زمان زیادی می‌برد.

همچنین بخوانید: آینده ارز feg

به همین دلیل، سرمایه گذاران کریپتو (مخصوصا مبتدیان) به تدریج این اصطلاح را با چسباندن کلمات “شت” و “کوین” شکل دادند. کاهش ارزش یک شت کوین اغلب به دلیل علاقه ناموفق سرمایه گذار است زیرا با حسن نیت ایجاد نشده است یا قیمت آن بر اساس حدس و گمان است. به این ترتیب، این ارزها به عنوان سرمایه گذاری بد در نظر گرفته می شوند.

شت کوین های جدید را کجا پیدا کنیم

ساده ترین راه برای یافتن شت کوین های جدید این است که سایت های مختلفی که به شت کوین های shilling ( شیلینگ یک اصطلاح رایج در  ارزهای دیجیتال، است که مردم را به سرمایه‌گذاری در انواع ارزهای دیجیتال ترغیب و تشویق می‌کند.) اختصاص داده شده را بررسی کنید.

همه این ساب ردیت ها حاوی چندین شت کوین جدید هستند که می توانید در پاراگراف زیر به آنها نگاه کنید.

نکته: لطفاً قبل از اینکه پولی را که به سختی به دست آورده اید در این شت کوین ها سرمایه گذاری کنید، حتماً تحقیق کنید.

شناسایی شت کوین ها

شت کوین های آینده دار

شناسایی شت کوین های آسان است زیرا همه ی شت کوین ها از الگوی خاصی پیروی می کنند. اگرچه ممکن است در هنگام عرضه یک کوین علاقه خاصی به آن وجود داشته باشد، اما قیمت آن نسبتاً یکسان است. سرمایه گذاران، در یک دوره زمانی کوتاه مدت شروع به جامپ شت کوین می کنند و باعث افزایش ناگهانی قیمت شت کوین می شوند.

همچنین بخوانید: آینده ارز ریپل

به دنبال آن و پس از سودی که بدست آورده اند شروع به تخلیه سرمایه ی خود می کنند. بسیاری از شت کوین ‌ها ارزش خود را از وجود ساده و همچنین افزایش ناگهانی محبوبیت، مثلاً تأیید افراد مشهور، تبلیغات انجمن آنلاین یا یک مشارکت جدید، به دست می‌آورند.

بررسی قدمت شت کوین: اولین و شاید مهم‌ترین مرحله زمانی که به دنبال سرمایه گذاری در یک دارایی دیجیتال هستید این است که بررسی کنید چقدر جدید است و قدمت کوین مورد نظرتان چک کنید. که این را می توان با استفاده از کاوشگرهای بلوکی مانند BSCScan که بخشی از زنجیره هوشمند Binance است انجام داد. وظیفه ای بلاک کاوشگر ها کمک به کاربران است تا تعداد تراکنش های مربوط به کوین را مشاهده کنند و آن را تایید و اعتبار سنجی کنند. آنها همچنین در ردیابی و یافتن آلتکوین های جدید مفید هستند.

وجود وایت پیپر پروژه: وایت پیپر یک فایل PDF است که توضیح جامعی درباره پروژه ای که قصد سرمایه گذاری بر روی آن را دارید ارائه می دهد. وایت پیپر معتبر بودن پروژه را ثابت می کند. بدون آن، ارز دیجیتال اعتبار خود را از دست می دهد. کیفیت وایت پیپر بسیار مهم است. ساختار غیرحرفه ای، عدم انسجام و اشتباهات تایپی مکرر دلایلی است که قانونی بودن آن را زیر سوال می برد.

بررسی سازنده پروژه: قول توسعه دهنده را بررسی کنید: به عنوان سرمایه گذاران غیر عادی، بیشتر ما تمایل داریم از جزئیات فنی صرف نظر کنیم، با این فرض که آنها غیرقابل کشف به نظر می رسند. با این حال، این تنها عادتی است که کلاهبرداران از آن سوء استفاده می کنند و محتوا را بیش از حد زیبا می کنند. ممکن است بیان کند که پروژه به یک هدف نهایی دست خواهد یافت، اما در توضیح چگونگی آن ناکام است. به عنوان یک مرجع، سرمایه گذاران باید از وایت پیپرهای بیت کوین، اتریوم، کاردانو و پولیگان استفاده کنند.

پس از یافتن یک سرمایه‌گذاری بالقوه آلت‌کوین، سرمایه‌گذار می‌تواند اطلاعات مربوط به آن آلت‌کوین را جستجو کند تا ببیند آیا کوین مورد نظرش وب‌سایت و یا سایر رسانه‌های اجتماعی را دارد یا خیر. اگر دامنه وب سایت آلتکوین کلی به نظر می رسد، ممکن است نشانه این باشد که این یک شت کوین است.

وقتی محتوای وب سایت وایت پیپر یا غیرقابل تشخیص از سایر پروژه های ارز دیجیتال است. یا آنقدر فنی است که قابل درک نیست، اینها نشانه های قرمزی هستند که سرمایه گذاری در آن آلتکوین خاص ایده خوبی نیست. نگاه کردن به حضور دیجیتالی آلتکوین می تواند به سرمایه گذاران کمک کند تا مشروعیت کوین را شناسایی کنند.

معرفی سازندگان پروژه: اگر توسعه دهندگان خود را به طور عمومی معرفی کرده باشند، این کوین به ندرت یک کلاهبرداری خواهد بود. افشای هویت سرمایه گذاران به صورت عمومی باعث می شود اگر سرمایه گذاران خود را فریب دهند، در معرض اتهامات جنایی قرار می گیرند. افراد پشت پروژه باید قابل اعتماد باشند، نه گروهی تصادفی از غریبه ها که از نام های جعلی استفاده می کنند. برای نمونه شما هیچگاه در سهام یک گروه ناشناس سرمایه گذاری نمی کنید،در اینجا نیز همین امر صدق می کند.

برای مثال، اگر توسعه‌دهندگان خود را از طریق ویدیو در اینستاگرام یا یوتیوب معرفی کرده باشند، اینگونه در نظر گرفته می‌شوند که آنها بسیار قابل اعتمادتر هستند. با توجه به اینکه ظاهر آنها توسط عموم شناخته شده است، احتمال کلاهبرداری بسیار کمتر است. این پروژه وعده های بزرگی دارد، اما هیچ عملکرد تعریف شده ای ندارد. هرکسی می تواند اهداف و وعده های تاثیرگذار داشته باشد. با این حال، هر کسی نمی تواند نقشه راه را در مورد چگونگی دستیابی به آن اهداف ارائه دهد. اگر پروژه ای از تعریف قابلیت ها اجتناب کند، قابل اعتماد نیست.

پروژه‌های عمومی: اگر پروژه وعده‌های بزرگی بدهد، اما عملکرد مشخصی نداشته باشد، احتمالاً یک شت کوین است. چنین وب‌سایت‌های پروژه‌ای معمولاً روی دامنه‌های رایگان میزبانی می‌شوند، مملو از اشتباهات املایی هستند و حتی به‌طور معمولی طراحی می‌شوند. اگر وب سایت پروژه ای عمومی به نظر می رسد یا از یک دامنه رایگان استفاده می کند، باید یک خط قرمز باشد. این نشان می دهد که فاقد اعتبار یک پروژه واقعی و به خوبی توسعه یافته است.

تعداد دارندگان را بررسی کنید:کارشناسان می گویند کوینی ارزش سرمایه گذاری دارد که حداقل 200 تا 300 هولدر(نگهدارنده) داشته باشد. هر کوینی که این حداقل را برآورده نکند، سالم نیست و ارزش سرمایه گذاری روی آن را ندارد. به طور مشابه، هر کوین جدید سالم باید در هر دقیقه5 تا 10 تراکنش داشته باشد.

همچنین بخوانید: آموزش کیف پول MyEther Wallet

استخر نقدینگی را در نظر بگیرید: استخر نقدینگی (Liquidity Pool) ستون فقرات اکثر مبادلات غیرمتمرکز در نظر گرفته می شود. اگر پروژه ای که در آن سرمایه گذاری می کنید حداقل 30000 دلار نداشته باشد، احتمالاً یک شتکوین است. اعداد پایین، مانند صدها یا چند هزار، باید یک هشدار باشد که استخر نقدینگی را در نظر بگیرید.

بهترین شت کوین های انفجاری و آینده دار برای سرمایه گذاری

10 شت کوین انفجاری و آینده دار برای سرمایه گذاری در سال 2022

10 شت کوین انفجاری و آینده دار برای سرمایه گذاری در سال 2022

وقتی سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال می‌خواهند خارج از چارچوب فکر کنند، در کنار شتهای بالاتر برای ریسک، گاهی اوقات به سمت شت کوین ‌ها سوق داده می‌شوند، مانند بهترین میم کوین‌ها. با در نظر گرفتن این موضوع، در زیر فهرستی از بهترین شت‌کوین‌ها برای خرید در حال حاضر را در زیر آورده‌ایم.

 1. Magic Internet Money
 2. SafeMoon
 3. Dogelon Mars
 4. Baby DogeCoin
 5. Floki
 6. Shiba Ino
 7. ApeCoin
 8. 1Inch Network
 9. Samoyed Coin
 10. LuckyBlock

بهترین شت کوین های انفجاری و آینده دار برای سرمایه گذاری در سال 2023

بهترین شت کوین های انفجاری و آینده دار برای سرمایه گذاری در سال 2023

 • دوجکوین (DOGE)
 • شیبا اینو (SHIB)
 • ترون (TRX)
 • ریپل(XRP)
 • Apecoin
 • Magic Internet Money
 • بیت تورنت (BTT)
 • فلوکی(Floki)
 • Baby Doge Coin
 • Chiliz
 • Dogelon Mars

لیست بالا، فهرستی جامع از شت کوین های آینده دار برای سرمایه گذاری در سال 2023 است. سرمایه گذاری در این ارزهای دیجیتال هزینه کمی یا هیچ هزینه ای برای شما نخواهد داشت و صرف نظر از اندازه سرمایه گذاری شما، عواید بسیار زیادی را به همراه خواهد داشت. اما، همانطور که می گویند، سرمایه بیشتر، بازده بیشتر.

بهترین شت کوین های آینده دار برای خرید در حال حاضر چیست؟

بهترین شت کوین های آینده دار برای خرید در حال حاضر چیست؟

بهترین شت کوین برای خرید در حال حاضر Dogecoin است که به طور گسترده ای شناخته شده ترین میم کوین محسوب می شود. سایر  توکن های میم عبارتند از Apecoin ،Yearn.Finance ،Synthetix و شیبا اینو. از سوی دیگر، Lucky Block را بررسی کنید، یکی از ارزهای دیجتالی با سریع‌ترین رشد در صحنه و جایگزینی عالی برای شتکوین‌ها.

همچنین بخوانید: آینده بیت کوین

از کجا شت کوین آینده دار بخریم

3 راه اصلی برای خرید این شت کوین ها وجود دارد:

 • استفاده از کیف پول تراست ولت
 • استفاده از سایت های فروش ارز دیجیتال
 • استفاده از صرافی های معتبر ارز دیجیتالی مانند: بایننس، کوین بیس و غیره

آیا باید از شت کوین ها دوری کرد یا خیر؟

همانطور که قبلاً به اختصار توضیح دادیم، یک شتکوین می تواند معانی مختلفی داشته باشد، زیرا یک اصطلاح نسبتاً ذهنی است. توضیح مختصری در مورد شتکوین در زیر ببینید: «Shitcoin» می‌تواند برای توکن‌های میم مانند Dogecoin و Shia Inu استفاده شود. این نوع شت کوین معمولاً به عنوان جایگزینی ساده برای پروژه های جدی تر شروع می شود. ارزهای دیجیتالی که هیچ هدف مشخصی ندارند نیز در دسته شت کوین قرار می گیرند احتمالاً کم ارزش‌ترین کریپتوها یا آنهایی که ارزش بازار پایینی دارند را می‌توان شت کوین در بازار کریپتو نامید.

داستان‌هایی در سرتاسر جهان درباره افرادی که زودتر به روند کریپتو رفتند، به سرعت ثروتمند شدند و اکنون مانند یک میلیونر زندگی می‌کنند. داستان‌ها به‌ویژه قانع‌کننده هستند، زیرا این افراد افراد متوسطی هستند، به راحتی می‌توان خود را جای آنها تصور کرد.

به عنوان مثال، گلاوبر کونتسوتو را در نظر بگیرید، این مرد 33 ساله پس‌انداز زندگی‌اش 180,000 دلار را پس از توییت ایلان ماسک در مورد ارز دیجیتال روی دوج کوین سرمایه‌گذاری کرد. او مدتی بود که این کوین را رصد می کرد و متوجه پشتیبانی آنلاینی شد که این کوین دریافت کرد.

در آن زمان Dogecoin حدود 0.04 دلار ارزش داشت، در کمتر از سه ماه، سرمایه او به ارزش 1,081,441.29 دلار رسید. بنابراین، او از کجا می‌دانست که این کوین مناسبی برای سرمایه‌گذاری است، و آن‌طور که اطرافیانش می‌گفتند، شت کوین نیست؟ در حالی که بازار ماهیتی متلاطم دارد و همه کوین‌ها در چرخه‌هایی قرار می‌گیرند، می‌توان ماهیت واقعی یک کوین را با بررسی وعده‌هایی که به انجام نرسیده، عدم قابلیت استفاده یا عملکرد و هدفی که کوین تلاش می‌کند به آن خدمت کند، کشف کرد.

خطرات شت کوین ها

از ژانویه 2021، بیش از 4000 ارز دیجیتال وارد بازار شد. که همه آنها نمی توانند در سطح بیتکوین، بایننس یا تتر باشند. همانطور که در بازار سهام، فرصت‌های سرمایه‌گذاری خوب و بد وجود دارد و همین امر را می توان در مورد ارزهای دیجیتال نیز گفت. بسیاری از شت کوین ها برای سرمایه گذاری روی مردم ایجاد می شوند مردمی که بدون تحقیقات اولیه وارد بازارهای ارز دیجیتال می شوند. خرید  آنها بر اساس حدس و گمان و چیزهای دیگر است.

بسیاری از مردم با سرمایه گذاری بر روی شت کوین ها از صد تا هزاران دلار را از دست داده اند. شنیدن داستانهای مانند داستان گلابر کونتسوتو سبب می شود افراد وسوسه شوند و بر روی شت کوین هایی که تازه وارد بازار ارزهای دیجیتالی شده اند کمتر شناخته شده اند سرمایه گذاری کنند.

ریسک های سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال مشابه ریسک های سرمایه گذاری در بازار سهام است. شما هرگز نباید بیش از حدی که می توانید از دست بدهید سرمایه گذاری کنید و همیشه باید ابتدا تحقیقات خود را انجام دهید.

آیا شت کوین ها ارزشش را دارند؟

اینکه آیا شت کوین ها ارزشش را دارند یا نه به متغیرهای زیادی بستگی دارد. قیمت یک شت کوین توسط عرضه و تقاضا تعیین می شود. همیشه قبل از سرمایه گذاری در یک پروژه ارز دیجیتالی، تحقیقات کامل و دقیقی انجام دهید. احتمالاً بهتر است یک سبد متنوع از جمله شت کوین ها و همچنین جایگزین هایی مانند لاکی بلاک ایجاد کنید.

چرا می خواهید شت کوین آینده دار بخرید؟

شت کوین هایی که با برچسب Small Cap مشخص شده اند پرخطرترین سرمایه‌گذاری‌هایی می باشند که می‌توانید انجام دهید. این احتمال وجود دارد که تمام پول خود را از دست بدهید. با این حال، گاهی اوقات، ممکن است در یکی از این دو موقعیت قرار بگیرید:

شت کوینی که در دست دارید قربانی یک طرح پامپ و دامپ شود.

شت کوینی که شما در دست دارید در واقع یک شت کوین نیست و شما تبدیل به یک پذیرنده اولیه (اشخاصی که مشتریان اولیه محسوب می‌شوند و زودتر از دیگران از یک محصول یا تکنولوژی استفاده می‌کنند.)می شوید.

اگر برای لحظه ای که می خواهید بفروشید اهداف روشنی را تعیین کرده باشید، هر دوی این موارد می توانند بسیار سودآور باشند. در برخی موارد، حداقل سرمایه گذاری می تواند بیشترین بازده را برای شما به ارمغان بیاورد. فقط مطمئن شوید که اهداف خود را به وضوح شناسایی کرده اید و از نظر عاطفی به کوین وابسته نیستید.

یک مثال خوب برای پدیده ی پامپ و دامپ ، افزایش چشمگیر ارزش XVG بود، یک کوین حفظ حریم خصوصی که بسیاری از مردم آن را یک شت کوین می دانستند. در مدت زمان کوتاهی (تقریبا 1تا 2 ماه)، ارزش  این ارز دیجیتال تقریباً 8000 درصد افزایش یافت و تعداد کمی از کسانی که به این کوین اعتقاد داشتند بسیار بسیار ثروتمند کرد. البته از آنجایی که کوین محصولی نداشت و بیش از حد قیمت گذاری شده بود ، قیمت آن به سرعت به ارزش اولیه خود کاهش یافت.

بهترین روش ها برای خرید شت کوین های آینده دار

قبل از اینکه اقدام به خرید شت کوین های آینده دار کنید که نسبتاً ناشناخته یا منفور جامعه هستند، تحقیقات عمیقی را برای درک بهتر پتانسیل کوتاه مدت و بلند مدت شت کوین ها انجام دهید. پس از اینکه مطمئن شدید که این کوین خاص می‌تواند قیمتش را افزایش دهد، با سرمایه‌گذاری مقدار کمی پول شروع کنید.

برای مدتی بازار را رصد کنید و مشخص کنید که آیا حدس و گمان اولیه شما درست بوده است یا خیر. در غیر این صورت، مجبور خواهید شد که انتخاب سختی داشته باشید: یا کوین های خود را می فروشید و ضرر کمی می بینید، یا آنها را نگه می دارید و منتظر افزایش احتمالی قیمت آنها هستید.

اگر قیمت شروع به افزایش کرد، بهتر است سود یا حداقل مبلغ اولیه را بردارید و به روند صعودی ادامه دهید. برعکس، و اگر کاملاً از خطرات آن آگاه باشید، می‌توانید زمانی که یک سیگنال واضح فرصت خرید را نشان می‌دهد، مقدار بیشتری سرمایه‌گذاری کنید.

در نهایت، همانطور که در بالا ذکر شد، همیشه به یاد داشته باشید که احساسات خود را کنترل کنید. کوین های کوچک به دلیل قیمت پایین اغلب به عنوان فرصت در نظر گرفته می شوند. به این ترتیب، بسیاری از مردم انتظارات غیر واقعی ایجاد می کنند و در نهایت بیشتر از سرمایه گذاری خود ضرر می کنند.

بزرگترین شت کوین های موجود امروز کدامند؟ (بر اساس داده های CoinMarketCap در 21 دسامبر)
کوین قیمت مارکت کپ
دوجکوین(Dogecoin) 0.1707  22.64  میلیارد
شیبا اینو(Shiba Ino) 0.00003226 17.7 میلیارد
Magic Internet Money 1 1.93 میلیارد
Safe Moon 0.00000153 887.8 میلیون
Dogelon Mars 0.00000097 612.8 میلیارد

نتیجه گیری درباره شت کوین های (میم کوین) آینده دار و انفجاری

امیدواریم تا اینجا معرفی خوبی برای شت کوین های آینده دار برای شما رقم خورده باشد. شت کوین ها ناپایدار هستند و تمایلی مشابه به میم کوین ها دارند. بنابراین دیدگاه شما در مورد شت کوین آینده دار چیست؟ آیا ارزش آن را دارند؟ و منتظر نظرات شما هستیم. اگر چیزی برای اضافه کردن دارید، لطفاً به ما اطلاع دهید تا در صورت لزوم پست را به طور مرتب به روز کنیم.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا