تحلیل روزانه

دیوید پل: بیت کوین هنوز فاقد سیگنال برای بازار صعودی است

دیوید پل که یکی از تحلیل گران معروف در جامعه کریپتو است، می گوید:  فعالیت شبکه بیت کوین غیرقابل تحمل  و مایوس کننده  است، زیرا نمودار ها و داده های بیشتر مجدداً پایین بودن قیمت بیتکوین را تأیید می کند. دیوید پوئل، تحلیلگر می گوید که بیت کوین تنها به یک سیگنال کلیدی دیگر در زنجیره نیاز دارد تا یک بازار صعودی کلاسیک شروع شود.

در تاریخ 17 دسامبر، دیوید پل خالق Multiple استدلال کرد که بیتکوین تقریبا به پایان روند نزولی خود رسیده است و آماده است تا روند صعودی خود را شروع کند. علیرغم اینکه بسیاری از افراد خواستار کاهش قیمت جفت ارز بیتکوین/دلار هستند وانتظار دارند که بیتکوین قیمت 12000 دلار یا پایین تر را ببیند، اما همه اعتقاد دارند که چشم انداز بیتکوین کاملا نزولی نیست.

پدیده های لازم برای بهبود قیمت بیت کوین در حال حاضر مشهود است.

برای Puell، دو پدیده که سبب بهبود قیمت بیتکوین در زنجیره می شود در حاضر مشهود است. هولدرهای بلندمدت (LTHs) که علیرغم کاهش بیش از 70 درصدی بیت کوین نسبت به آخرین و بالاترین قیمت خود، در برابر تمایل به فروش مقاومت می کنند و همچنان سرمایه ی خود را نگهداری می کنند.

در عین حال، سفته بازان کوتاه مدت درد شدیدی را از اقدامات اخیر قیمت بیتکوین احساس می کنند. اگرچه بر طبق گزارشات احتمالا این گردشگران تاکنون از بازار خارج شده اند.

پوئل معتقد است تمام چیزهایی که از دست رفته است، به علت افزایش فعالیت شبکه از سوی همه سرمایه گذاران است.

در زنجیره، سه عامل برای یک گاو نر مورد نیاز است:

  • رفتاری که هولدرها در مورد سرمایه گذاری خود دارند
  • ضررهای دردناک از کسانی که به صورت کوتاه مدت در بازار فعالیت می کنند
  • فعالیت شبکه

او به صورت خلاصه گفت که:

از نظر من دیدن همزمان سه عامل بالا در حال حاضر ضعیف است.

او افزود که به صورت کلی شرایط «مناسب» به چرخش بازار کمک می‌کند، و همچنین کریپتوها در برابر «سرایت» به شکل «قوهای برون‌زا و درون‌زا» مقاوم‌تر می‌شوند.

در حال حاضر، نمودارها و تحلیل ها روند بازار را نزولی پیش بینی می کنند و معتقدند که نشانه ها به بازار نزولی کلایسک اشاره دارد. در عین حال این سوال به وجود می آید که آیا چرخه ی هاوینگ بیتکوین می تواند تاثیر به سزایی بر قیمت بیتکوین داشته باشد یا خیر؟ در این مورد جواب مشخص و مطمئنی وجود ندارد زیرا در هاوینگ قبلی که در سال ۲۰۲۰ رخ داد چرخه هاوینگ تاثیر چندانی بر قیمت بیتکوین نداشت.

بیت کوین 16.7 هزار دلار را هدف قرار داده است در میان ترس از اینکه ارز دیجیتالی بایننس کوین که با نام اختصاری (BNB) شناخته شده است ممکن است کل بازار ارزهای دیجیتال را به سمت پایین بکشد. داده‌های TradingView نشان می‌دهند که BTC/USD در زمان نگارش این مقاله حدود 16700 دلار معامله می‌شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا